103Kolejny świetny start w Pucharze Polski odnotowali zawodnicy zgorzeleckiego klubu taekwondo olimpijskiego UKS Warrior. Filip Olszak stanął na drugim stopniu podium. Natomiast Maksymilian Gołda oraz Jerzy Frania wywalczyli brązowe medale w turnieju Olsztyn Cup.
Czas leci i nasi medaliści debiutowali w nowych kategoriach wiekowych Filip i Maks wystartowali w młodzieżowcach, a Jurek w kategorii juniora. Filip w drodze do finału wygrał wysoko dwa pojedynki.

Zapraszamy do galerii

 

 

W walce o pierwsze miejsce w regulaminowym czasie był remis. W rundzie dodatkowej przeciwnik z Warszawy pierwszy zdobył punk, tym samym Filip zajął drugie miejsce. Maksymilian pewnie przeszedł walki eliminacyjne. W półfinale niestety nieznacznie przegrał z przyszłym triumfatorem.
Na najniższym stopniu podium stanął również Jerzy Frania w kategorii 51kg. W walce o finał przegrał z późniejszym złotym medalistą. Dobrze zaprezentował się debiutujący w kadetach brat Jurka - Jan Frania. Wygrał dwa pojedynki eliminacyjne, a w starciu o medal uległ bardziej doświadczonemu zawodnikowi z Poznania.
Pomimo ambitnej postawy Dawid Majocha oraz Kacper Witek znaleźli się poza strefą medalową. Turniej rankingowy Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego rozegrano w pierwszy weekend grudnia w Olsztynie. W rywalizacji uczestniczyło kilkuset zawodników.
Przed zawodnikami świąteczna przerwa, ale nie ma mowy o labie ponieważ już na początku stycznia startujemy w kolejnej edycji Pucharu Polski rozgrywanej w Swarzędzu - mówi Wojciech Pawłowski. - Jestem bardzo zadowolony z moich zawodników, zwłaszcza tych którzy zmienili kategorię wiekową i startują jako najmłodsi w danej grupie. Podium w debiucie potwierdza tylko zaangażowanie na treningach i posiadane umiejętności!

Wojciech Pawłowski

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 Portret

"Portret kobiety w ogniu"

07 - 18.12.2019

 

 

 Bogatynia

Kadr

Doktor

"Doktor Sen"

13 - 17.12.2019

Lubań

Wawel

Solid

 "Solid Gold"

20 - 26.12.2019

 

Görlitz

Filmpalast

Le Mans

 "Le Mans 66 - Gegen jade Chance"

10 - 18.12.2019

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.2700zł 4.2800zł
usd USD 3.8150zł 3.8800zł
czk CZK 0.1660zł 0.1685zł

Kurs z dnia: 2019-12-13

Pogoda

booked.net