Najnowsza Gazeta

 

Reklama

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.2750 zł

4.2800 zł
usd USD

3.6400

3.6450zł
czk CZK 0.1636 zł 0.1637 zł

Kurs z dnia: 22.08.2017

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza


 

Brak repertuaru

 

 

Bogatynia

Kadr

gru dru
 

"Gru, Dru i Minionki"

25-29.08

 

 

Lubań

Wawel


 Valerian

"Valerian i miasto tysiąca planet"

 18-24.08

 

Görlitz

Camillo

 

Brak repertuaru

 

 

next
prev

II Turniej Siatkówki Plażowej w Zawidowie

II Turniej Siatkówki PlażowejW najbliższą sobotę, 26 sierpnia rozegrany zostanie w Zawidowie II Turniej Siatkówki Plażowej. Zaprasza organizator, Ośrodek Kultury w Zawidowie. Przed nami kolejny turniej siatkówki plażowej, rozgrywany w ramach LIGI TRZECH PLAŻ. Impreza cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród fanów plażówki w całym regionie. Rywalizacja drużyn w kat. open rozpocznie się o godzinie 9.30 na boiskach do piłki plażowej.

Czytaj więcej...

Sukces polskich żeglarzy

Sukces polskich żeglarzyZespół regatowy prowadzony przez Roberta Szustkowskiego w składzie którego był zgorzelecki biznesmen i podróżnik Albert Gryszczuk, na katamaranie R-Six wywalczył drugie miejsce w prestiżowych regatach Rolex Fastnet Race w klasie wielokadłubowców MOCRA. Polacy ustąpili tylko trimaranowi Concesine 10, który pokonał trasę o długości 605 mil morskich (1120 km) w najkrótszym czasie spośród wszystkich jachtów.

Czytaj więcej...

Futnet Challenge

Futnet ChallengeZapraszamy na jedyny taki turniej w okolicy. Zawidów Futnet Challenge - turniej siatkonogi kat. Open. Turniej odbędzie się w niedzielę 30 lipca o godz. 9:30 na Orlik w Zawidowie. Zapisy: tel. 509 228 970

OK Zawidów

 

 

 

Mamy Mistrza Świata w Slalomie Kajakowym

Kacper Sztuba kajakarz został mistrzem świata 1W MŚ Juniorów i U23 w Slalomie Kajakowym, rozgrywanych na torze w stolicy Słowacji Bratysławie zakończyły się (22.07) finałowe biegi w konkurencjach indywidualnych. Kacper Sztuba, kajakarz z Leśnej zwyciężył zdecydowanie i zdobył dla Polski złoty medal!
22 lipca – jak informował Wojciech Kudlik, dyrektor sportowy Polskiego Związku Kajakowego, w biegach półfinałowych Polska reprezentowana była przez 3 zawodniczki w K-1 i 3 zawodników w C-1.

Czytaj więcej...

9 medali dla reprezentacji Polski

Olga Szczotka finalistką Mistrzostw Europy Juniorów 1Pływackie Mistrzostwa Europy Juniorów w Izraelu, w których udział brała reprezentantka "PATOMSWIM" Bogatynia - Olga Szczotka, zakończyły się kilka dni temu. Polska reprezentacja zdobyła w nich 9 medali, a w klasyfikacji punktowej zajęła wysokie piąte miejsce, co jest najlepszym wynikiem polskiego juniorskiego pływania od 10 lat. Nasza kadra uległa tylko takim pływackimi potęgom jak: Rosja, Włochy, Węgry i Wielka Brytania.

Czytaj więcej...

Turniej Tenisa Ziemnego

Turniej Tenisa ZiemnegoOśrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na Turniej Tenisa Ziemnego w kategorii OPEN (singlowe) w dniach 15-16 lipca br. o godz. 8.30. Turniej odbędzie się przy ul. Białgorówskiej 28 w Bogatyni. Kontakt: Krzysztof Burbo tel. 506 113 357.

OSiR

 

 

Pokazali widowiskowe triki

SkateBogatyński Skatepark gościł (1.07) miłośników jazdy na deskorolkach, hulajnogach, BMX-ach i rolkach. Zawody przeprowadzono w dwóch kategoriach – do 16 lat i +16 lat. Dodatkowo sędziowie przyznawali nagrodę za najlepszy „Best Trick”. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy na co dzień specjalizujący się w jeździe na deskorolkach i hulajnogach, przedstawiając zebranej publiczności wiele trików i ewolucji.

Czytaj więcej...

Apel do hodowców trzody chlewnej

apelInformacja w sprawie zasad przemieszczania świń na obszarach zapowietrzonym i zagrożonym, wyznaczonych w związku z wystąpieniem ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF).

 

 

 

Czytaj więcej...

Zawody CrossFit: Open kobiet i mężczyzn

crNa Kompleksie Sportowym przy ul. Białogórskiej w Bogatyni odbyły się (24.06) zawody CrossFit. Organizatorem był OSiR w Bogatyni, Fitness Studio Fit&GymII oraz Stowarzyszenie Sportowe Gladiator. Rywalizację przeprowadzono w dwóch kategoriach: open Kobiet i open Mężczyzn.

Czytaj więcej...

XIV Zawody w Skokach przez Przeszkody

XIV Regionalne i Towarzyskie Zawody w Skokach Przez PrzeszkodyW dniach 8 i 9 lipca 2017 roku tradycyjnie obok Ł.O.Ś. odbędą się Regionalne i Towarzyskie Zawody w Skokach Przez Przeszkody z Udziałem Osób Zagranicznych – XIV edycja o Puchar Prezesa PGE GiEK S.A., o Puchar Wójta Gminy Zgorzelec oraz Mistrzostwo Powiatu Zgorzeleckiego o Puchar Starosty Zgorzeleckiego.

 

 

Czytaj więcej...

44. Mistrzostwa Europy Juniorów w pływaniu

44. Mistrzostwa Europy Juniorów w pływaniuJuż dziś rozpoczną się 44. Mistrzostw Europy Juniorów w pływaniu, które po raz pierwszy w historii odbędą się w Izraelu. Zawody potrwają od środy do niedzieli, gdzie rywalizować będą najlepsi zawodnicy Europy (utytułowani również jako seniorzy). Obiekt Uniwersytetu Wingate przyjął 24- osobową reprezentację w której dzięki wypełnieniu minimum znalazła się bogatynianka - Olga Szczotka. Podopieczna trenera Pawła Mielnika popłynie indywidualnie na 200m stylem dowolnym (piątek) i w sztafecie 4 x 200m stylem dowolnym (niedziela).

Czytaj więcej...

Reklama

osiedle

osiedle