Najnowsza Gazeta

 

Reklama

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.2100 zł

4.2150 zł
usd USD

3.7650

3.7700 zł
czk CZK 0.1600 zł 0.1602 zł

Kurs z dnia: 27.06.2017

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza


 

Brak repertuaru

 

 

Bogatynia

Kadr


 

Brak repertuaru

 

 

 

Lubań

Wawel


 Auta

"Auta 3"

 30.06-06-07

 

Görlitz

Camillo

 

Brak repertuaru

 

 

next
prev

Lawa 2017 - sobota

lawa drugi dzienDrugi dzień Lawy 2017 w Lubaniu rozpoczął się od przedstawieniem dla dzieci, potem było coraz goręcej. LAWĘ podgrzewali Bazalt KEstrella, GooseBumps, Adam Stachowiak oraz BOYS. Jak na LAWĘ przystało atmosfera była gorąca do późnych godzin nocnych.

Międzynarodowe spotkanie seniorów

13.06 48We wtorek 13 czerwca 50-osobowa grupa przedstawicieli środowisk seniorskich z Lubania, Nowogrodźca i Bolesławca wybrała się z lubańskim Stowarzyszeniem P-ZFST „Pogranicze” do Saksonii, aby spotkać się z seniorami z Niemiec i Czech.
Polsko-czesko-niemieckie spotkania seniorów są organizowane jest corocznie już od wielu lat przez Stowarzyszenie „Pogranicze” wspólnie z zagranicznymi partnerami.

Czytaj więcej...

Czytanie zbliża

Czytanie zbliża 1W ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem ,,Czytanie zbliża”, uczniowie zaprosili do udziału w akcji pracowników Szkoły Podstawowej nr 2, którzy nie tylko uczą, ale się o nich troszczą i dbają o to by szkoła super funkcjonowała. Zaproszeni goście czytali wiersze ,,Brzechwa Dzieciom”. Otwarcia dokonała dyrektor Małgorzata Nir, która przeczytała wybrany przez siebie wiersz, a potem dla uczniów czytali inni, których zaproszono do tej akcji. (red.)

Basen nieczynny do odwołania

mosirMiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu uprzejmie informuje, że: od 14.06.2017r. do odwołania, kryta pływalnia „Laguna” będzie nieczynna z powodu naprawy wypłyceń basenowych oraz przeglądu technicznego. Za utrudnienia przepraszamy!

 

 

 

V Jubileuszowy Turniej Tenisa Ziemnego

V Jubileuszowy Turniej Tenisa ZiemnegoMiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu oraz Towarzystwo Tenisowe "RETURN" Lubań zapraszają na V Jubileuszowy Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Dyrektora MOSiR w Lubaniu. Turniej rozegrany będzie w dwóch kategoriach: OPEN i 45+ na korcie w parku Kamienna Góra w dniach 5.06 -18.06.2017. Zapisy do 4 czerwca pod numerem telefonu 530 870 236.

 

 

Już niedługo ruszą prace

Już niedługo ruszają praceJuż za chwilę budowa boiska trawiastego przy SP1 oraz rewitalizacja Domu Solnego. Pierwsze kroki zostały wykonane, sprawy są już w toku. Budowa boiska ze sztuczną trawą na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Lubaniu dopełniłaby radości uczniów.

 

Czytaj więcej...

Straż Miejska czyta dzieciom

Strażnicy Miejscy czytali dzieciomOgólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W dniach 6 – 8 czerwca br., w ramach XVI Ogólnopolskiego Czytania Dzieciom oraz współpracy Straży Miejskiej w Lubaniu z Przedszkolem Niepublicznym nr 1 „Słoneczne” w Lubaniu odbyły się spotkania dzieci z funkcjonariuszami.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy koncert w Zaclerzu

Koncertowali w Zaclerzu 5Uczniowie lubańskiej szkoły muzycznej po raz kolejny koncertowali (09.06) w czeskim Zaclerzu. To efekt wieloletniej współpracy z tamtejszą szkołą artystyczną. 14 uczniów pod czujnym okiem dyrektora szkoły muzycznej w Lubaniu Pawła Okienko oraz akompaniatora Yaniny Yagovenko prezentowali swoje umiejętności w grze na takich instrumentach jak: flet, skrzypce, akordeon, trąbka, fortepian, klarnet i gitara.

 

Czytaj więcej...

Wyjątkowe zajęcia

03.06 2Młodzież z Klubu Liderów Młodzieżowych, działającego przy lubańskim Inkubatorze Organizacji Pozarządowych, zorganizowała (03.06) wolontariacką akcję dla podopiecznych Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Świeradowie-Zdroju.
Lubański Klub Liderów Młodzież już od trzech lat wspiera świeradowską placówkę, odwiedzając wychowanków POW co najmniej raz w roku.

Czytaj więcej...

Dzień europejski w szkole

dzienDzień Europy –to święto europejskich państw, które obchodzone jest 9 maja. Tak by uczniowie czuli się Europejczykami, ale by też wiedzieli co nas odróżnia od innych narodów i co możemy wnieść z naszego dziedzictwa kulturowego do wspólnoty państw europejskich.
Jednym z obowiązków Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu jest przygotowanie uczniów do funkcjonowania we współczesnym świecie.

Czytaj więcej...

Otwarcie siedziby ZGiUK

Wspólny system gospodarki odpadamiW dniu 31 maja 2017 roku o godzinie 12.14 odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o.o. przy ul. Bankowej 8 w Lubaniu.

 

 

Czytaj więcej...

Reklama

osiedle