Najnowsza Gazeta

 

Reklama

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.2100 zł

4.2150 zł
usd USD

3.7650

3.7700 zł
czk CZK 0.1600 zł 0.1602 zł

Kurs z dnia: 27.06.2017

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza


 

Brak repertuaru

 

 

Bogatynia

Kadr


 

Brak repertuaru

 

 

 

Lubań

Wawel


 Auta

"Auta 3"

 30.06-06-07

 

Görlitz

Camillo

 

Brak repertuaru

 

 

next
prev

70 lat polskiego zarządu w PGE KWB Turów

DSCF8139W poniedziałek 19 czerwca w PGE KWB Turów odbyła się uroczysta akademia z okazji 70 rocznicy objęcia polskim zarządem KWB Turów. Dokładnie odbyło się to 18 czerwca 1947 roku a kopalnia nazywała się wtedy „Graniczna”. Okrągła rocznica była okazją do wspomnień od zarania jej dziejów a sięgają one osiemnastego wieku. Przez cały powojenny okres, razem w wbudowaną ok. 20 lat później Elektrownią Turów była siłą napędową rozwoju gospodarczego regionu.

Czytaj więcej...

Odzyskane auta

odzyskane furyWspólny patrol polskich i niemieckich policjantów zaowocował odzyskaniem skradzionych na terenie Niemiec dwóch samochodów o łącznej wartości ponad 130 tysięcy złotych. W tej sprawie zatrzymano też mężczyznę, który był w posiadaniu obu pojazdów.
Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że 35- letni mieszkaniec Bogatyni jedzie samochodem, który może byż skradziony na terenie Niemiec.

Czytaj więcej...

Nie bądźmy obojętni

nie badzmy obojWe wtorek 13 czerwca około południa Policja i Pogotowie Ratunkowe otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie leżącym w rowie niedaleko wjazdu do KWB Turów. Dzwoniący nie wiedzieli, czy chodzi może o potrącenie przez samochód, czy raczej o nadużycie alkoholu. Prawda okazała się jeszcze inna. Jak nas informuje st. sierż. Mariola Kowalska, oficer prasowy KPP w Zgorzelcu, mężczyzna znajdował się pod wpływem silnych leków.

Czytaj więcej...

XVI Mistrzostwa Miasta i Gminy Bogatynia

ZwyciÖzcy grupy CZakończyły się 03.06) XVI Mistrzostwa Miasta i Gminy Bogatynia w szachach w cyklu Grand Prix. 129 zawodników miało okazję rywalizować o zaszczytny tytuł Mistrza Bogatyni. Od stycznia do czerwca 2017 roku rozegrano 6 turniejów. Do końcowej klasyfikacji wzięto pod uwagę wyniki z 5 najlepszych zawodów.

Czytaj więcej...

Bog-Tur dla dzieci

Dzień z BOG TURJuż od rana (03.06) świeci słoneczko. O godzinie 9:00 było prawie 20 st. C. Z godziny na godzinę robi się co raz cieplej. Uczestnicy grupy Bog-Tur x Bogatyni spotkali się o godzinie 11:00 pod bogatyńskim liceum. Na spotkanie przyszło czternaścioro dzieci ze swoimi opiekunami. 28 osobową grupą ruszyli w stronę Jasnej Góry.

Czytaj więcej...

Skoda z pseudoefedryną

skoda z seudefedrynąPolicjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni wraz z funkcjonariuszami z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu w trakcie prowadzonych działań na terenie Porajowa, dokonali kontroli samochodu osobowego marki Skoda. W wyniku podjętych czynności zatrzymali 40-letniego obywatela Czech, który nielegalnie posiadał produkty lecznicze wykorzystywane do produkcji narkotyków. Podczas kontroli samochodu funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 1.4 kilograma tabletek, które w swoim składzie zawierały m.in. pseudoefedrynę.

Czytaj więcej...

Zagraj w piłkarzyki

Piłkarzyki 1Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni zaprasza wszystkich miłośników sportów ekstremalnych na PUCHAR BOGATYNI W FUTBOLU STOŁOWYM. Zawody rozegrane zostaną 24 czerwca br. o godz. 19:00 na Kompleksie Sportowym OSiR przy ul. Białogórskiej 28 w Bogatyni. Wstęp wolny.

Adam Igantowicz

Zawody na skateparku

Zawody na skateparku 1Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni zaprasza miłośników deskorolek, hulajnóg, rolek i bmx-ów na zawody sportowe, które odbędą się 1 lipca 2017r na skateparku w Bogatyni przy ul. Sportowej 8. Wszystkie konkurencje rozegrane zostaną w trzech kategoriach: do 16 lat; powyżej 16 lat oraz best trick.

Czytaj więcej...

Konkurs Matematyczny

XI Powiatowy Konkurs Matematyczny 4W Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum odbył się (27.05) XI Powiatowy Konkurs Matematyczny Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora ZSPiG w Bogatyni. Najlepsi uczniowie ze szkół powiatu zgorzeleckiego przybyli, aby wykazać się wiedzą i umiejętnością rozwiązywania zadań matematycznych.

 

Czytaj więcej...

Grali z najlepszymi

Wiktoria OlszewskaJak co roku ekipa bogatyńskich szachistów zmierzyła się z najlepszymi szachistami z Dolnego Śląska w szachach szybkich. Zawody odbyły się w dniach 20 – 21 maja w Świdnicy. W Mistrzostwach uczestniczyło 173 zawodników zrzeszonych w Dolnośląskim Związku Szachowym, a szachiści rozgrywali swoje partie w grupach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców.

Czytaj więcej...

Bogatynia Biega

Czas na Zdrowie 2Na terenie ZSPiG w Bogatyni odbył się (20.05) Festyn Rodzinny pod hasłem „Czas na Zdrowie” połączony z krzewieniem kultury fizycznej Polska Biega. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania zaproszonych gości: uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, Rad Osiedlowych z Trzcińca i Zatonia oraz wiceburmistrz Monikę Oleksak.

Czytaj więcej...

Reklama

osiedle