Najnowsza Gazeta

 

Reklama

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.2450 zł

4.2550 zł
usd USD

3.6050

3.6100zł
czk CZK 0.1643 zł 0.1644 zł

Kurs z dnia: 16.10.2017

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

Photon
 

"Photon"

 13-18.10

 

Bogatynia

Kadr

Lego
 

"Lego Ninjago"

13-17.10

 

 

Lubań

Wawel


 tarapaty

"Tarapaty"

13-19.10

 

Görlitz

Camillo

Small
 

"Small town killers"

 12-18.10

 

next
prev

Paliła się piwnica

Groźny pożar w BogatyniGroźny pożar wybuchł w niedzielę 15 października o godz. 19.30 w Bogatyni. Jak nas informuje mł. kpt Grzegorz Fleszar z Komendy Powiatowej PSP w Zgorzelcu, w piwnicy czteroklapkowego, czterokondygnacyjnego budynku wielorodzinnego przy ul. Wyczółkowskiego 50 w piwnicy pojawił się ogień. Skutkiem tego było silne zadymienie wszystkich czterech klatek schodowych oraz samej piwnicy.

Czytaj więcej...

WYCIĄG Z OGŁOSZENIA O PRZETARGU

ogłoszenieBurmistrz Miasta i Gminy Bogatynia ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż prawa własności do nieruchomości - niezabudowanych działek gruntu stanowiących własność Gminy Bogatynia położonych w Bogatyni.

 

 

 * wraz z podatkiem VAT wg stawki 23 %

 

Czytaj więcej...

Śpiewający Seniorzy w Ośrodku Kultury

Śpiewający seniorzy1W piątek, 20 października 2017 r. o godzinie 12.00 w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbędzie się XII edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy Dojrzałych „Śpiewający Seniorzy”. Festiwal, to spotkanie szerokiego i różnorodnego grona wykonawców, który ze względu na swój międzynarodowy charakter stanowi prawdziwą mozaikę kulturową.

Czytaj więcej...

Wypoczęli na 100%

KARPACZMinęły wakacje czas urlopów i odpoczynku, czas wracać do szarej rzeczywistości. W tym roku Stowarzyszenie Koła Gospodyń " Amarylis" z Bogatyni podczas wakacji plan wypoczynku spełniło na 100%. W lipcu zorganizowano wyjazd rodzinny do OW Trzy Jeziora do Wielenia, tam mały czy duży uczestnik znalazł coś dla siebie. Panie korzystały z SPA jacuzzi, masaży, panowie sporty wodne, a dzieci korzystały ze wszystkiego.

Czytaj więcej...

Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Bogatyni informuje, że od dnia 1 października 2017 roku w tutejszej placówce Szpitala Zasady korzystaniaGminnego zostaje uruchomiona Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna.
Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 08.00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 08.00 do godziny 08.00 dnia następnego.

Czytaj więcej...

15-lecie istnienia Stowarzyszenia „Amazonki”

15 lecie istnienia Stowarzyszenia AmazonkiJubileusz 15-lecia istnienia Bogatyńskiego Stowarzyszenia Amazonki to szczególna uroczystość. To wielkie święto tych, którzy w swojej działalności zawsze kierują się najszczytniejszymi ideami służenia społeczeństwu i propagowania zdrowego stylu życia.
Bogatyńskie Stowarzyszenie „Amazonki” 22 września br. świętowało jubileusz 15-lecia istnienia. Wspaniała i wzruszająca uroczystość odbyła się na sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury.

Czytaj więcej...

Wystawa Włodzimierza Kaliniaka

Wystawa Włodzimierza KaliniakaBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Bogatyni zaprasza na wystawę malarstwa znanego bogatyńskiego artysty, Włodzimierza Kaliniaka.
Wystawę można oglądać do końca października w holu Biblioteki w godzinach jej otwarcia:
Poniedziałek - 10.00-18.00
Wtorek - 10.00-18.00
Środa - 9.00-16.00
Czwartek - 10.00-18.00
Piątek - 10.00-18.00
Sobota - 9.00-13.00

UMiGB

Aleksandra Czarniecka wicemistrzynią w Szachach

Aleksandra CzarnieckaWe wrocławskiej Hali Stulecia odbyły się (6-9.09) Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Była to największa w Polsce szachowa impreza juniorska – na liście zgłoszeń widniało ponad 1000 nazwisk, a wśród nich bogatyńska szachistka, reprezentantka klubu UKS SP 3 Bogatynia i uczennica Gimnazjum nr 2 w Bogatyni - Aleksandra Czarniecka. Ola zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski juniorów do lat 14 w szachach błyskawicznych. Współdzieliła miejsce pierwsze ze złotą medalistką.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Poczdamu

Wycieczka do Poczdamu 1Grupa 47 osób z Bog -Tur wybrała się (17.09) na wycieczkę autokarową do Poczdamu. Poranek przywitał mgłą, ale później wyszło słonko, które towarzyszyło do końca dnia. Przygodę z zwiedzaniem rozpoczęli od galerii malarstwa. Budynek, robiący na zewnątrz raczej skromne wrażenie, wzniesiono w latach 1755–1763 wg projektu Johanna Gottfrieda Büringa na fundamencie byłej cieplarni obok pałacu Sanssouci.

Czytaj więcej...

Wzorowa Gmina

Wzorow GminaGmina Bogatynia otrzymała zaszczytny tytuł „Wzorowej Gminy”. Tytuł został przyznany w kategorii: Służba Zdrowia. Uroczysta Gala, na której zostały wręczone certyfikaty oraz statuetki odbyła się we wtorek 19 września w Zamku Topacz w Kobierzycach. Konkurs „Wzorowa Gmina” honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak oraz Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki.

Czytaj więcej...

Praktyczne zajęcia

Zajęcia rozwijającePolskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział w Bogatyni oraz Przedszkole Publiczne nr 6 serdecznie zapraszają na zajęcia Grupy Zabawowej, które odbywać się będą w środy w godzinach 16:30-18:00 w Przedszkolu nr 6 w Bogatyni. Pierwsze zajęcia już 4 października br.

Czytaj więcej...

Reklama

osiedle