Najnowsza Gazeta

 

Reklama

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.2750 zł

4.2800 zł
usd USD

3.6400

3.6450zł
czk CZK 0.1636 zł 0.1637 zł

Kurs z dnia: 22.08.2017

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza


 

Brak repertuaru

 

 

Bogatynia

Kadr

gru dru
 

"Gru, Dru i Minionki"

25-29.08

 

 

Lubań

Wawel


 Valerian

"Valerian i miasto tysiąca planet"

 18-24.08

 

Görlitz

Camillo

 

Brak repertuaru

 

 

next
prev

Dzień Działkowca - ROD "Marzenie"

Rod Marzenie 237W Rodzinnych Ogrodach Działkowych „Marzenie” w Bogatyni odbył się (19.08) piknik z okazji Dnia Działkowca.
Podczas spotkania życzenia działkowcom złożył burmistrz Andrzej Grzmielewicz, dziękując za współpracę i zaangażowanie na rzecz ogrodów. Wszystkiego co najlepsze życzyła również Aleksandra Tobiasz, sekretarz Gminy Bogatynia.

 

Czytaj więcej...

Nowe placówki

willa1Jak informuje zgorzeleckie Starostwo Powiatowe, w Bogatyni powstaną trzy odrębne placówki opiekuńczo–wychowawczych typu socjalizacyjnego. Celem jest zapewnienie stabilne środowisko wychowawcze zbliżone do rodzinnego dla dzieci powyżej 10 roku życia. Powstaną w dwóch pustych budynkach stojących puste przy dzisiejszej Alei Żytawskiej (dawnej Waryńskiego). Pomysłów na zagospodarowanie pustych budynków było już kilka.

Czytaj więcej...

Nowe oddziały dla dzieci i młodzieży

nowe oddziałyOficjalnie otwarto dwa nowe oddziały w należącym do Wielospecjalistycznego Szpitala SPZOZ w Zgorzelcu Zakładzie dla Psychicznie i Nerwowo Chorych w Sieniawce. Są to: Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży oraz Oddział Detoksykacyjny. Wypełniają one białą plamę w zakresie tych usług medycznych na terenie powiatu zgorzeleckiego.

Czytaj więcej...

Stłuczka koło Kopalni Turów

uwaga wypadek 0 0W sobotę około godziny 19.30 doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierowca BMW nie zachował należytego bezpieczeństwa przy zmianie pasa ruchu i najechał na prawidłowo jadący samochód marki VW. Pasażerka BMW doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Wobec sprawcy zostało wszczęte postępowanie mandatowe.Do zdarzenia doszło na ul. Zgorzeleckiej w Bogatyni, pomiędzy dwoma bramami wjazdowymi do Kopalni Turów na wysokości kopalnianej straży pożarnej. Przez kilka godzin droga była zamknięta dla ruchu samochodów. Objazd kierowano przez drogę wewnętrzną kopalni.
(red.)

Przygoda w Małych Skałach

spływ kajakowy zdjeciaGrupa 50 osób z BOG-TUR z Bogatyni udała się (1.07) autokarem do Małej Skały w Czechach na spływ rzeką Izerą. Pogoda przywitała chmurkami ale mimo to w dobrych humorach rozpoczęli przygodę z kajakami. Miejscowość Malá Skála położona jest na obu brzegach Izery. Jej najbardziej charakterystycznym punktem są ruiny wzniesionego na pobliskiej skale zamku Vranov – Pantheon, majestatycznie górujące nad całą miejscowością. Pierwsze pisemne wzmianki o Malé Skále pochodzą już z 1382 roku.

Czytaj więcej...

Czołówka na bogatyniance

wyp20Kolejny raz doszło do groźnego wypadku w pobliżu Bratkowa na drodze wojewódzkiej nr 352, czyli popularnej „bogatyniance”. Do zdarzenia doszło ok. godz. 8.30, kiedy panował wzmożony ruch w kierunku kompleksu przemysłowego Turów. - Wstępnie ustalono, że kierujący samochodem marki Fiat Punto zjechał na przeciwległy pas ruchu, z nieustalonej do tej pory przyczyny.

Czytaj więcej...

70 lat polskiego zarządu w PGE KWB Turów

DSCF8139W poniedziałek 19 czerwca w PGE KWB Turów odbyła się uroczysta akademia z okazji 70 rocznicy objęcia polskim zarządem KWB Turów. Dokładnie odbyło się to 18 czerwca 1947 roku a kopalnia nazywała się wtedy „Graniczna”. Okrągła rocznica była okazją do wspomnień od zarania jej dziejów a sięgają one osiemnastego wieku. Przez cały powojenny okres, razem w wbudowaną ok. 20 lat później Elektrownią Turów była siłą napędową rozwoju gospodarczego regionu.

Czytaj więcej...

Odzyskane auta

odzyskane furyWspólny patrol polskich i niemieckich policjantów zaowocował odzyskaniem skradzionych na terenie Niemiec dwóch samochodów o łącznej wartości ponad 130 tysięcy złotych. W tej sprawie zatrzymano też mężczyznę, który był w posiadaniu obu pojazdów.
Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że 35- letni mieszkaniec Bogatyni jedzie samochodem, który może byż skradziony na terenie Niemiec.

Czytaj więcej...

Nie bądźmy obojętni

nie badzmy obojWe wtorek 13 czerwca około południa Policja i Pogotowie Ratunkowe otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie leżącym w rowie niedaleko wjazdu do KWB Turów. Dzwoniący nie wiedzieli, czy chodzi może o potrącenie przez samochód, czy raczej o nadużycie alkoholu. Prawda okazała się jeszcze inna. Jak nas informuje st. sierż. Mariola Kowalska, oficer prasowy KPP w Zgorzelcu, mężczyzna znajdował się pod wpływem silnych leków.

Czytaj więcej...

XVI Mistrzostwa Miasta i Gminy Bogatynia

ZwyciÖzcy grupy CZakończyły się 03.06) XVI Mistrzostwa Miasta i Gminy Bogatynia w szachach w cyklu Grand Prix. 129 zawodników miało okazję rywalizować o zaszczytny tytuł Mistrza Bogatyni. Od stycznia do czerwca 2017 roku rozegrano 6 turniejów. Do końcowej klasyfikacji wzięto pod uwagę wyniki z 5 najlepszych zawodów.

Czytaj więcej...

Bog-Tur dla dzieci

Dzień z BOG TURJuż od rana (03.06) świeci słoneczko. O godzinie 9:00 było prawie 20 st. C. Z godziny na godzinę robi się co raz cieplej. Uczestnicy grupy Bog-Tur x Bogatyni spotkali się o godzinie 11:00 pod bogatyńskim liceum. Na spotkanie przyszło czternaścioro dzieci ze swoimi opiekunami. 28 osobową grupą ruszyli w stronę Jasnej Góry.

Czytaj więcej...

Reklama

osiedle

osiedle