Bogatynia

KlanzaW sobotę (25.11) w kawiarni „Atena” swoje 15-lecie obchodziło Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów „KLANZA” Oddział Bogatynia. Wraz ze stowarzyszeniem świętował Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz, Zastępca Burmistrz ds. Społecznych Aleksandra Ratajczak oraz zaproszeni goście.

DSC 6306W sobotę (25.11) 8 lat istnienia obchodziło Bogatyńskie Stowarzyszenie Diabetyków „Insulinka”. Kolejna rocznica działalności zbiegła się z obchodami Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. We wspólnym świętowaniu kolejnego roku działań na rzecz osób chorych na cukrzycę uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz oraz Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Aleksandra Ratajczak.

Punkt paszportowyOd dnia 14.11.2023 r. do odwołania Terenowy Punkt Paszportowy w Bogatyni jest nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy. Zachęcamy do korzystania, w tym okresie, z pozostałych TPP w województwie dolnośląskim
(UMiGB/Foto:UMiGB)

Kino BogatyniaPrzez ostatnie dwa dni w Bogatyńskim Ośrodku Kultury w Bogatyni, odbywał się projekt edukacyjny: „Lekcja w kinie”, realizowany przez ekipę filmową Centrum Edukacji Filmowej. Lekcja w Kinie – jest realizowana w Bogatyni po raz pierwszy, a Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy w Bogatyni Wojciech Dobrołowicz, natomiast obszar organizacyjny wydarzenia koordynowała Ewelina Jackowska.

Obrady młodzieżowegoW środę (15.11) w Urzędzie Miasta i Gminy odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie nowych członków Młodzieżowego Zespołu Doradczego przy Burmistrzu. Na początku spotkania odbyły się wybory przewodniczącego zespołu. Ponownie w tym roku przewodniczącą Młodzieżowego Zespołu Doradczego została Joanna Kruk uczennica Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Bogatyni.

Nagrodzona uczennicaW czwartek (16.11) Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński wręczył nagrodę finalistce konkursu ekologicznego dla uczniów szkół podstawowych powiatu zgorzeleckiego pt. „W bohatera zmień odpady, do wygrania jednoślady”. Praca Mileny Bednarek, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 5 im. Bolesława Chrobrego w Bogatyni została wyróżnioną główną nagrodą.

strefaNa tydzień przed wyborami Gmina Bogatynia otrzymała od rządu promesę w wysokości ponad 93 mln. zł z przeznaczeniem na przygotowanie i uzbrojenie planowanej specjalnej strefy ekonomicznej koło Porajowa. Pieniądze mają pochodzić z programu Polski Ład. To kolejny potężny zastrzyk gotówki, jaki w ostatnim czasie trafił lub ma trafić do kasy bogatyńskiego samorządu.

pobiliDo 5 lat pozbawienia wolności grozi trzem młodym mężczyznom za pobicie 19-latka. Do zdarzenia doszło na jednej ze stacji paliw na terenie Bogatyni. Policjanci z Referatu Kryminalnego bogatyńskiego komisariatu niezwłocznie podjęli w tej sprawie czynności, które skutkowały zatrzymaniem 17, 18 i 19-latka. Wszyscy usłyszeli już zarzuty do których się przyznali.

SG KAS pap 2Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej (SG) podczas kontroli na targowisku w Sieniawce wykryli 11 952 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy i prawie 50 kg tytoniu. Gdyby wyroby tytoniowe trafiły do sprzedaży, szacowane straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 278 tys. zł.

Dzień Seniora u iepełnosprawnychW środę (11.10) Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz na zaproszenie Przewodniczącej Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej TPD w Bogatyni pani Emilii Kurzątkowskiej uczestniczył w zabawie z okazji Dnia Seniora.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,4600zł 4,5900zł
usd USD 4,2200zł 4,4400zł
usd CHF 4,7100zł 4,8700zł
usd GBP 5,1900zł 5,4000zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2023-12-08

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa