Bogatynia

DSC 251010 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się spotkanie burmistrza Wojciecha Dobrołowicza z Przewodniczącymi Rad Osiedli. Była to okazja do wymiany doświadczeń, omówienia dotychczasowych działań oraz przedyskutowania planów na nadchodzący rok budżetowy.

1W piątek 7 lutego 2025 o godzinie 18:00 w kręgielni przy Szkole Podstawowej nr 3 odbył się pierwszy z tegorocznych turniejów kręgli. Frekwencja była bardzo wysoka – w zawodach udział wzięło ponad 50 zawodników. Poziom był niezwykle wysoki. Zwycięzcy zawodów, zarówno wśród kobiet jak i wśród mężczyzn, zdobyli po 297 punktów.

img 20250201 wa00491 lutego Stowarzyszenie Sekcja Turystyki Rekreacyjnej „Bog-Tur”, wybrała się na rajd w poszukiwaniu Lodospadów. Tym razem kierunek Świeradów Zdrój skąd rozpoczęliśmy wędrówkę na Polanę Izerską. Jest to rozległa międzyleśna wysokogórska łąka, w kilku miejscach zatorfiona i podmokła. Polana stanowi obszar źródliskowy dopływów Kwisy, od północnej strony i Izery od południowej strony.

DSC 2206W piątek (31.01) w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbyło się III Forum Sołeckie Ziemi Łużyckiej. Tegoroczne forum zgromadziło sołtysów, przedstawicieli rad sołeckich, radnych Rady Miejskiej w Bogatyni, kół gospodyń wiejskich oraz stowarzyszeń z naszego regionu, stając się po raz kolejny platformą wymiany doświadczeń, pomysłów i dobrych praktyk w zakresie rozwoju małych społeczności.

AresztDo 15 lat pozbawienia wolności grozi 39-letniemu mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego, który został zatrzymany po pościgu, przez policjantów z Komisariatu Policji w Bogatyni. Mężczyzna oprócz dwóch zarzutów za niezatrzymanie się do kontroli drogowej podejrzany jest o włamania i kradzieże. Podejrzany był wielokrotnie karany i odbywał kary więzienia, w związku z tym zarzucanych mu przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy wielokrotnej.

Walne zebranie strażaków25 stycznia odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Sieniawce, podczas którego podsumowano działalność jednostki za rok 2024 oraz przedstawiono plan działań na rok 2025. W zebraniu uczestniczyli strażacy jednostki, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, st. kpt. Grzegorz Fleszar, oraz burmistrz Wojciech Dobrołowicz.

Okradł taksówkarzaW wyniku działań podjętych przez policjantów z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni został zatrzymany mężczyzna, który okradł taksówkarza. 43-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego wykorzystując nieuwagę kierującego pojazdem, zabrał mu portfel z pieniędzmi i dokumentami. Dalsze czynności w tej sprawie skutkowały odzyskanie skradzionego mienia. Sprawca usłyszał już zarzut do którego się przyznał.

Blok nr 7Budimex SA poinformował, że jako członek konsorcjum budującego blok nr 7 w Elektrowni Turów otrzymał pozew opiewający na ponad miliard złotych. Skarżącym jest państwowa spółka PGE GiEK SA a sprawa dotyczy wad nowego bloku. Spór o jakość prac i rodzaj zastosowanych technologii przy budowie bloku nr 7 w Elektrowni Turów trwa praktycznie od momentu oddania go do użytkowania.

aktywni16 stycznia odbyło się podsumowanie projektu „Aktywni i Beauty 60+”, realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Jasnej Góry „Góra Możliwości”. Spotkanie rozpoczęły koordynatorki projektu, Jolanta Mały oraz Ewelina Jackowska, które w formie prezentacji przedstawiły zdjęcia dokumentujące spotkania i wycieczkę autokarową.

7 listów gończychPrawie 8 lat więzienia ma do odbycia 37-latek zatrzymany przez policjantów z Referatu Prewencji bogatyńskiego komisariatu. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie 7 listów gończych oraz 6 zarządzeń o zatrzymaniu wydanych przez sąd. Poszukiwany trafił już do aresztu.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,0900zł 4,360zł
usd USD 3,9700zł 4,2700zł
usd CHF 4,3900zł 4,5400zł
usd GBP 4,8000zł 5,0000zł
czk CZK 0.1630zł 0.1730zł

Kurs z dnia: 2025-02-14

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa