Najnowsza Gazeta

 

Reklama

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.2450 zł

4.2550 zł
usd USD

3.6050

3.6100zł
czk CZK 0.1643 zł 0.1644 zł

Kurs z dnia: 16.10.2017

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

Photon
 

"Photon"

 13-18.10

 

Bogatynia

Kadr

Lego
 

"Lego Ninjago"

13-17.10

 

 

Lubań

Wawel


 tarapaty

"Tarapaty"

13-19.10

 

Görlitz

Camillo

Small
 

"Small town killers"

 12-18.10

 

next
prev

Stłuczka przy Carrefour

Stłuczka przy CarrefourW niedzielę 16 października ok. godz. 19.30 na skrzyżowaniu koło marketu Carrefour doszło do karambolu, w którym uczestniczyły trzy pojazdy. Jak nas poinformowała komisarz Anna Włoszczyk – oficer prasowy KPP w Zgorzelcu, w stojącego na światłach Opla z wielką uderzyła Alfa Romeo. Siła zderzenia była tak wielka, że Opel z kolei wpadł na stojącego przed nim luksusowego Rolls Royca’a. Nikt z kierujących pojazdami nie uległ poważniejszym obrażeniom ale straty finansowe są poważne.
GRE

Foto: M.D.

 

Czytaj więcej...

Akcja wywozu odpadów wielkogabarytowych

Akcja wywozu odpadów wielkogabarytowychMiejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Zgorzelcu informuje, że w dniach 16 i 17 października 2017 r. zostanie przeprowadzona akcja wywozu odpadów wielkogabarytowych (stare meble, sprzęt RTV i AGD, dywany).
16 października (poniedziałek), akcja obejmie część miasta do wiaduktu przy ul. Warszawskiej, natomiast 17 października (wtorek) część miasta od wiaduktu przy ul. Łużyckiej (Ujazd).

Czytaj więcej...

Nie walcz - rozmawiaj

Tydzień mediacjiW ramach obchodzonego Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji w dniach 16-20 października 2017r. w Sądzie Rejonowym w Zgorzelcu przy ul. Poniatowskiego 2 w sali 107 (parter) odbędą się dyżury mediatorów
Czym jest mediacja ?

Mediacja to dobrowolne uzgodnienia stron będących w konflikcie w obecności bezstronnego, neutralnego i akceptowanego mediatora. Jest nową pozasądową metodą rozwiązywania sporów. To dobrowolny, nieformalny i łagodny proces, w którym strony postulując swoje oczekiwania, drogą kompromisów, ustępstw osiągają trwałe porozumienie w stosunkowo krótkim czasie.

Czytaj więcej...

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji 88W zgorzeleckim Zespole Szkół Ponadpodstawowych odbyła się (12.10) uroczystość z okazji przypadających na 14 października obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Nauka w języku polskim, reorganizacja systemu szkolnictwa, nowe programy nauczania czy seminaria nauczycielskie, to jedne z wielu dokonań Komisji Edukacji Narodowej, powstałej 14 października 1773 roku na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Czytaj więcej...

X miejsce Gminy Zgorzelec

X miejsce Gminy Zgorzelec 16W dniu 5 października 2017 r. w Katowicach Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj odebrał wyróżnienie w plebiscycie „Samorządowe Forum Zdrowia”, przyznane Gminie Zgorzelec za zajęcie X miejsca wśród gmin, które wykazują aktywność w zakresie polityki zdrowotnej za lata 2006-2015 realizując działania inne niż obligatoryjne.

GZ

Czytaj więcej...

Spotkanie z Teatrem 2017

Spotkanie z Teatrem 2017Znów mamy jesień i znów pod zieloną kopułą Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu sporo dobrych przedstawień. W ramach Zgorzeleckich Spotkań z Teatrem MDK zaprasza:
28 października na koncert Piotra Bukartyka Duet,
5 listopada na spektakl kabaretowy pt. „Mamy grać”,

 

 

 

Czytaj więcej...

Dla pasażerów i harcerzy

Dla pasażerów i harcerzy 1W poniedziałek, 2 października, burmistrz Rafał Gronicz i reprezentująca PKP S.A. zastępca dyrektora oddziału ds. Obrotu Nieruchomościami PKP Kamila Wieczysta, podpisali umowę najmu części powierzchni planowanego do rewitalizacji dworca PKP Zgorzelec Ujazd.

Czytaj więcej...

Bellissimo Barocco

Bellissimo Barocco30 października o godz. 16.30 w Auli Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbędzie się Koncert Kameralny BELLISSIMO BAROCCO w wykonaniu Anny Krupy (skrzypce), Karoliny Najechalskiej (skrzypce) oraz Michała Błaszczyka (fortepian). Będzie to muzyczne popołudnie z włoskimi kompozytorami epoki baroku. Usłyszymy dzieła Arcangello Corellego i Antonio Vivaldiego, m.in. Koncert na dwoje skrzypiec i fortepian.

Czytaj więcej...

Południe z poezją w Emilce

południe z poezja na strKrystian Krzysztof Jankiewicz organizuje ,,Południe z poezją w Emilce'' 25 października o godz. 12.30 w sali nr. 205 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Emilii Plater w Zgorzelcu. Na tę uroczystość zaprasza uczniów oraz mieszkańców. Wstęp wolny.
Ponadto zapraszamy na podróże z poezją, którą można także śledzić przez stronę:
https://www.facebook.com/poezjaKKJ
Jest to strona Krystiana Krzysztofa Jankiewicza, którą prowadzi ze znajomymi.

Czytaj więcej...

Podziwiali występy zagranicznych artystów

DSC05605Wokoło jesień, szaro, buro. Deszczowo i chmurnie. A do Zgorzelca nie bacząc na aurę zawitał wspaniały Cyrk Arena. Za sprawą Mirosława Złotorowicza dyrektora cyrku, cudownego człowieka – wrota magicznego świata stanęły otworem dla Mieszkańców zgorzeleckiej „Jutrzenki” w Zgorzelcu. Osobiście wyszedł nam na spotkanie. Przywitał i otoczył wręcz „matczyną” opieką podczas całego pobytu w cyrku. Nie szczędził uśmiechu, podarunków, wspólnych chwil rozmowy i sesji fotograficznych.

Czytaj więcej...

Remont korony cmentarza wojskowego

remontMinister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał 60 tys. zł dofinansowania do remontu korony cmentarza wojennego im. Boh. II AWP. Pieniądze pochodzą z Funduszu Promocji Kultury i stanowią trzecią część całkowitego kosztu renowacji szacowanego na 184 tys. zł.

Czytaj więcej...

Reklama

osiedle