Najnowsza Gazeta

 

Reklama

Kursy walut

    KUPNO     SPRZEDAŻ
euro EUR

4.2100 zł

4.2150 zł
usd USD

3.7650

3.7700 zł
czk CZK 0.1600 zł 0.1602 zł

Kurs z dnia: 27.06.2017

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza


 

Brak repertuaru

 

 

Bogatynia

Kadr


 

Brak repertuaru

 

 

 

Lubań

Wawel


 Auta

"Auta 3"

 30.06-06-07

 

Görlitz

Camillo

 

Brak repertuaru

 

 

next
prev

Nie poddawaj się

kongr„Gdy czujesz się, jak w potrzasku, przytłoczony problemami – nie podawaj się!”. To jedna z zachęt, jakie w miniony piątek, sobotę i niedzielę, w zgorzeleckiej Hali PGE Turów Arena, prawie 3000 osób usłyszało na Kongresie Świadków Jehowy pod hasłem: " Nie poddawaj się".

 

Czytaj więcej...

Dni Zgorzelca - niedziela

dnizgorzdien 2W niedzielę widzowie którzy ponad komplet wypełnili amfiteatr w Zgorzelcu, bawili się przy muzyce zespołu Kłos & Dąbrowski Big Band oraz grupy The Shout grającej głownie utwory zespołu The Beatles. Zwieńczeniem imprezy były występy adresowane do najmłodszych odbiorców muzyki pop: energetycznie zaśpiewał Mateusz Ziółko – zwycięzca jednej z edycji programu „The Voice of Poland” oraz Rafał Brzozowski: piosenkarz znany z albumu „Tak blisko” oraz występu w programie „Dancing with the Stars – Taniec z Gwiazdami”.
GRE

Dni Zgorzelca - sobota

dni zgorzelcadzien1Mieszkańcom miasta Zgorzelec i okolic zaproponowano szereg wydarzeń, spotkań i imprez o charakterze integrującym całe rodziny. Miejski Dom Kultury toczony był atrakcjami adresowanymi dla dzieci: dmuchane zamki, zjeżdżalnie, skocznie itp. Przed głównym wejściem natomiast królowała mała gastronomia.

 

 

Czytaj więcej...

Lawa 2017 - piątek

Lawa dzn1Lubań zawrzał z Harlemem i eksplodował podczas koncertu KOMBII. Dzień na amfiteatrze rozpoczął się od prezentacji młodych wokalistów z Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu. Zarówno Martyna Halczuk jak i Dawid Kusibab. Po tej rozgrzewce burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński z grupą organizatorów miasta oficjalnie rozpoczął imprezę.

 

Czytaj więcej...

Przygotuj się na wakacyjny sezon z letnimi akcesoriami!

cover akcesoria na faliLato tuż, tuż - dlatego warto zaopatrzyć się w pomocne letnie dodatki, a najlepiej zrobić to bezpośrednio w najbliższym salonie ŠKODY.

 

Czytaj więcej...

„Nie poddawaj się!”

NZEGRE0614s003 smallŚwiadkowie Jehowy zapraszają wszystkich do bezpłatnego skorzystania z trzydniowego kongresu regionalnego pod hasłem „Nie poddawaj się!” w dniach 23 -25 czerwca. Mieszkańców Zgorzelca i okolic zapraszamy na kongres, który – tak, jak w minionych dwóch latach - odbędzie się w Zgorzelcu, w Hali widowiskowo-sportowej PGE Turów Arena.

Czytaj więcej...

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu!

utrudnienia w ruchuW związku z finałem Dni Zgorzelca 2017 informujemy, że w dniach 24 i 25 czerwca w godzinach od 8 rano do późnych godzin wieczornych nastąpi zmiana organizacji ruchu w rejonie ulicy Wolności w Zgorzelcu. Zamiana ta polegać będzie na wyłączeniu z ruchu kołowego odcinka ulicy Wolności od skrzyżowania z ul. Partyzantów do zjazdu w ulicę Cienistą.
Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.
(org.)

Recital Skrzypcowy Karoliny Najechalskiej

DSC 0048W poniedziałkowy wieczór 19 czerwca Aula Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu wypełniła się po brzegi miłośnikami muzyki skrzypcowej. W prawdziwie letniej aurze odbył się Recital Skrzypcowy Karoliny Najechalskiej, skrzypaczki i absolwentki zgorzeleckiej szkoły muzycznej. Karolinie Najechalskiej towarzyszyła japońska pianistka Atsuko Yanase.

Czytaj więcej...

4 miejsce Football Acdemy Zgorzelec

finał 2Na stadionie w Bolesławcu (18.06) odbył się Finał Okręgu Jeleniogórskiego Żaków (rocznik 2008-09) w Piłce Nożnej, w którym wystąpiło 10 najlepszych zespołów wyłonionych w rozgrywkach grupowych rozegranych w sezonie 2016/17. Wśród drużyn znalazła się również  Football Academy Zgorzelec, która odniosła duży sukces, zajmując 4 miejsce. Po przegranym meczu o brązowe medale, widać było złość i smutek na twarzach zawodników.

Czytaj więcej...

Stłuczka w centrum

IMG 4221Dzisiaj około godz. 11.00 w Zgorzelcu na ulicy Boh. Getta doszło do zdarzenia drogowego. Jadący samochodem marki Opel mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu od góry ulicy Peugeotowi. W wyniku tego została uszkodzona lewa przedni część Opla natomiast Peugeot wymaga naprawy ze strony pasażera. Na miejsce przyjechała Policja oraz dwa zastępy Straży Pożarnej aby usunąć wyciek płynów z samochodu.
(red.)

Dym z wentylacji

IMG 4181W minioną sobotę o godzinie 18.00 w Zgorzelcu na ulicy Daszyńskiego spod sklepu z odzieżą zaczął wydobywać się dym. Na miejsce przyjechały dwa zastępy Straży Pożarnej. Dostęp do miejsca gdzie wydobywał się dym był utrudniony, gdyż sklep był zamknięty i nie można było wejść do środka. W wyniku prowadzonych przez strażaków działań ustalono, że dym wydobywał się z kanału wentylacyjnego a ogień zaprószył się z pozostawionych tam materiałów. Natomiast Policja po przyjeździe stwierdziła brak zagrożenia dla ludzi i otoczenia.
(red.)

Reklama

osiedle