Zielona falaJuż niebawem zakończy się budowa sygnalizacji świetlnej wraz z przebudową ulicy Podwale. Oświetlenie ma być niebawem gotowe. Odbyły się już pierwsze testy a sygnalizacja w całym centrum miasta została przeprogramowana. Dzięki temu ruch stanie się płynny, bez potrzeby długotrwałego oczekiwania na zmianę świateł.

 


Oprócz budowy samej sygnalizacji na skrzyżowaniu ulic Podwale, Ratuszowej i Zgorzeleckiej oraz wymiany nawierzchni wraz z częściową odbudową chodników na ulicy Podwale, zainstalowano nowe oprogramowanie, które ma za zadanie zsynchronizować sygnalizację świetlną na drogach wojewódzkich w mieście.
Synchronizacja świateł, kierujących ruchem miejskim, nazwana również „lubańską zieloną falą” polega będzie na tym, że pojazdy, jadące z pewną, ściśle określoną prędkością będą miały otwartą dla siebie drogę na każdym mijanym skrzyżowaniu.
Budowę sygnalizacji świetlnej wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jałowca. Postępowanie przetargowe odbyło się w formule ,,Zaprojektuj i Zbuduj”. Podstawą tego postępowania jest przedstawienie oferentom planu funkcjonalno-użytkowego na podstawie, którego sporządzono ofertę.
Sygnalizacja świetlna na przejściach drogowych dla pieszych również została poprawiona i teraz pracować będzie w trybie skoordynowanym - na wszystkich skrzyżowaniach długość cyklu i układ faz będą stałe. Wszystkie te zmiany wynikają z nowo przeprowadzonych pomiarów ruchu. Pozwoliło to dostosować sygnalizację świetlną do aktualnie panujących warunków na drodze. Miejmy nadzieję, że ,,lubańska zielona fala” sfinansowana z budżetów województwa, powiatu i miasta będzie przełomowym projektem przyspieszenia ruchu w centrum Lubania.
PL

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 Boże ciało1

"Boże Ciało"

 11 - 23.10.2019

 

 

 Bogatynia

Kadr

Joker

"Joker"

18 - 22.10.2019

Lubań

Wawel

Był sobie piues

 "Był sobie pies 2"

18 - 20.10.2019

 

Görlitz

Filmpalast

New York

 "Ich war noch niemals in New York"

17 - 23.10.2019

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.2700zł 4.2900zł
usd USD 3.8400zł 3.9000zł
czk CZK 0.1655zł 0.1680zł

Kurs z dnia: 2019-10-18

Pogoda

booked.net