Szkoła Podstawowa nr 3 w BogatyniPodczas Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół klas I – III, które odbyły się odbywających się od 29 kwietnia do 3 maja w Łukęcinie nad morzem pierwsza drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni została vice-mistrzem Polski.
Drużyna wystąpiła w składzie:
1. Szymon Jarosz
2. Dominik Szantyka
3. Michał Abdalla Elnour

4. Wiktoria Olszewska
Indywidualnie wśród dziewcząt grających na czwartej szachownicy pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Olszewska, a trzecie miejsce na drugiej szachownicy zajął Dominik Szantyka.
Nasza druga drużyna również spisała się znakomicie, plasując się w pierwszej dziesiątce na IX miejscu.
Druga drużyna wystąpiła w składzie:
1. Patryk Gordienko
2. Mikołaj Zdybel
3. Rafał Karczewski
4. Hanna Weg
Uczestnicy Mistrzostw mieli możliwość rozegrania symultany z arcymistrzem Kamilem Dragunem. Tylko dwóm zawodnikom udało się zremisować – jednym z nich okazał się nasz zawodnik Dominik Szantyka.
Przed nami III Turniej Finałowy Ogólnopolskiego Projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole", który zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie, w terminie 2 – 4 czerwca 2016 roku.