spektakl majewski rossSpektakl jest mieszaniną satyry obyczajowej, przeplataną absurdem, którym aż paruje polska rzeczywistość. W jego trakcie usłyszą Państwo monologi, dialogi, polskie i światowe przeboje, piosenki z lat dwudziestych, żarty i utwory dotyczące tego, co dzieje się we współczesnej Polsce. A także trochę... refleksji i zamyślenia. Wszystko to w wykonaniu: Julity Kożuszek, Tadeusza Rossa i Czesława Majewskiego – mistrzów kabaretu.
Julita Kożuszek – aktorka warszawskich teatrów, doskonała wykonawczyni najpiękniejszych piosenek z lat 20-stych, śpiewanych w kostiumach z epoki.

 


Tadeusz Ross - wybitny aktor, piosenkarz, satyryk, autor scenariusza a także wielu piosenek w tym spektaklu.
Czesław Majewski – wspaniały muzyk, pianista, kompozytor i showman, autor słynnego powiedzonka „Mam grać”?

scenariusz i reżyseria: Tadeusz Ross
kierownictwo muzyczne: Czesław Majewski
niedziela, 5 listopada godz. 18
MDK Zgorzelec

 

wyklad rudzkiWładza, zdrady, morderstwa i miłość

William Shakespeare (1564-1616) - najważniejszy dramatopisarz wszechczasów. Tak wybitny i różnorodny był jego talent, że niektórzy kwestionowali jego istnienie. Kwintesencja amerykańskiego mitu „od pucybuta do milionera”. Współwłaściciel teatru The Globe w Londynie, w którym zarobił naprawdę duże pieniądze. Co zaskakujące, to nie „Hamlet” czy „Romeo i Julia” przyniosły mu największe dochody. Prawdziwym hitem był spektakl „Titus Andronicus”, z którego do dziś mogą czerpać autorzy najbardziej makabrycznych horrorów i thrillerów.
O Szekspirze, w ramach Zgorzeleckich Spotkań z Teatrem opowie dr Piotr Rudzki, adiunkt w Zakładzie teorii Kultury i Sztuk Widowiskowych Uniwersytetu Wrocławskiego, związany także z Teatrem Żydowskim w Warszawie. Wykład odbędzie się w MDK Zgorzelec, w piątek 10 listopada o godz. 18. Wstęp wolny!

 

 

2017 11 11 straszny dworStraszny Dwór w Zgorzelcu

Zrealizowany z ogromnym rozmachem spektakl obejrzymy w Zgorzelcu 11 listopada o godz. 18 w hali PGE Turów Arena. W trakcie blisko czterogodzinnego widowiska wystąpi ponad sto osób. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze pod dyrekcją Jerzego Koska, soliści-śpiewacy, balet i chór wyczarują przed oczami zgorzeleckich widzów codzienność szlacheckiego dworu i wyśpiewają Moniuszkowską opowieść o Polakach, ich rubaszności, wadach, ale też honorze i innych zaletach, z których możemy i powinniśmy być dumni.
Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Burmistrz Miasta Zgorzelec. Widowisko zostało dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017 oraz pieniędzmi z Budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Darczyńcą jest Fundacja KGHM Polska Miedź.

Bilety w cenie 30-80 zł do kupienia:
- Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze - od pon. do piątku w godz. 13.00-16.00
- zamówienie telefoniczne pod numerem - 75 75 381 65.
- strona: www.bilety24.pl
Bilety będą też do nabycia w hali PGE Turów Arena w Zgorzelcu.

Opera „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki
PGE Turów Arena w Zgorzelcu, ul. Lubańska 9a
11 listopada 2017 roku, godzina 18.00

 

spektakl nie lubie pana panie felliniNie lubię pana, panie Fellini

W tym roku mija 96. rocznica urodzin Giulietty Masiny (ur. 22 lutego 1921 w San Giorgio di Piano, zm. 23 marca 1994 w Rzymie). Spektakl „Nie lubię pana, panie Fellini” to opowieść właśnie o niej – znakomitej włoskiej aktorce, zdobywczyni dwóch Oskarów, a prywatnie żonie Federica Felliniego.
Giulietta Masina zagrała wybitne role w filmach twórców włoskiego neorealizmu, ale przede wszystkim w dziełach swego męża: Światła variété (1950), Biały szejk (1952), La strada (1954), Niebieski ptak (1955), Noce Cabirii (1957), Giulietta od duchów (1965), Ginger i Fred (1985)….
Historia jej burzliwego związku ze znakomitym reżyserem, opowiadana ze sceny przez Małgorzatę Bogdańską, rozpoczyna się pierwszym spotkaniem Giulietty i Federica, a kończy śmiercią obojga... i „zmartwychwstaniem” Giulietty. Po drodze wędrujemy przez ich wspólne życie i kolejne plany filmowe /"La strada","Noce Cabirii", "Ginger i Fred"/.

Po spektaklu nie lada gratka dla zgorzeleckich widzów: odbędzie się spotkanie z odtwórczynią roli Giulietty Masiny – Małgorzatą Bogdańską oraz reżyserem przedstawienia Markiem Koterskim!

niedziela, 12 listopada, godz. 18.
MDK Zgorzelec

 

spektakl jan nowickiZ obłoków na ziemię

„Z obłoków na ziemię” to rodzaj spektaklu teatralnego poetycko-muzycznego opracowanego i wyreżyserowanego przez legendarnego aktora Jana Nowickiego z oryginalną muzyką Cezarego Chmiela i Marka Stryszowskiego oraz poezją ks. Jana Twardowskiego, Jana Pawła II, Bolesława Leśmiana i... Jana Nowickiego.
To rodzaj rozmowy z Panem Bogiem o przemijaniu, prawdzie, miłości, miłosierdziu i wierze w kontekście postaci ks. Jana Twardowskiego i jego postrzegania współczesnego świata.
Wykonawcami spektaklu są Jan Nowicki oraz muzycy Marek Stryszowski - saksofony, flet prosty, śpiew, Cezary Chmiel - syntezatory, Krzysztof Bodzoń - kontrabas elektryczny.

piątek, 17 listopada, godz. 18
MDK Zgorzelec

 

Dzieciecy teatr basni„Wielka podróż” Dziecięcego Teatru Baśni

Premierą spektaklu „Wielka podróż” działający w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu Dziecięcy Teatr Baśni uświetni jubileusz ćwierćwiecza swojego istnienia. Przedstawienie premierowe odbędzie się w piątek, 24 listopada, o godz. 18 w ramach Zgorzeleckich Spotkań z Teatrem.
Dziecięcy Teatr Baśni założyła w 1992 roku Alicja Stankiewicz. Aż do dziś przez garderoby, kulisy i scenę MDK przewinęło się kilkuset młodych wychowanków DTB, a widzowie mogli oglądać kilkanaście premier. Wielka w tym zasługa właśnie Alicji Stankiewicz, ale i Hanny Kustosz, która przejęła po niej prowadzenie DTB. Obecnie, od 2010 roku, teatr prowadzi Dorota Baranowska i jak dotąd ma na swoim koncie cztery premierowe spektakle:
„Czary mary" w grudniu 2012 roku, „Eliksir prawdy" z maja 2013 roku, „Torebkę, czyli nieoczekiwaną zmianę miejsc" z kwietnia 2014 roku oraz „Pudło” z 2015 roku.
Z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia Dziecięcego Teatru Baśni, podopieczni Doroty Baranowskie pokażą kolejną, piątą już premierę.

 

Spektakl supermenkaSupermenka

Zapraszamy na opowieść o kilku latach życia współczesnej Polki. Kobiety wykształconej, inteligentnej, błyskotliwej i pracowitej. Matki, żony, córki, pracownika, pracodawcy, kobiety szczęśliwej i nieszczęśliwej, zakochanej i samotnej, spełnionej i zdesperowanej. 90 minut na pokazanie takiego bogactwa doświadczeń to bardzo mało. Chyba, że na scenie widzimy znakomitą aktorkę Jowitę Budnik, znaną z „Placu Zbawiciela”, „Nikifora”, „Jezioraka” , „Papuszy”, „Na dobre i na złe” oraz „M jak miłość”, nagradzaną za główne role Złotymi Lwami i Orłem – Polską Nagrodą Filmową.
W „Supermence” jak w życiu, dramat miesza się z komedią, ironia z życzliwością, filozofia z banałem a śmiech następuje po łzach i wściekłości. „Supermenka” to opowieść inteligentna, więc podobnie jak w życiu inteligentnego człowieka, nie ma w niej czasu na nudę.

wykonanie: Jowita Budnik
autorka: Dorota Macieja
reżyseria: Jerzy Gudejko
scenografia: Krzysztof Kelm
kostiumy: Grażyna Gudejko
niedziela, 26 listopada, godz. 18
MDK Zgorzelec

 

Jakub Böhme z perspektywy 500-lecia reformacji

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza na konferencję filozoficzną poświęconą 500-leciu reformacji. W programie znajdą się m.in. wykład „Aurora Jakuba Böhme w świetle 4 zasad reformacji" ks. prof. Bogdana Ferdka z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, film prod. niemieckiej „Wschodząca Jutrzenka w hołdzie Jakubowi Böhme" (reż. Max Hopp, Jan Korthäuer, Ronald Steckel & Klaus Weingarten), wykład „Druga reformacja Jakuba Boehme" dr. hab. prof. nadzw. Uniwersytetu Wrocławskiego Leona Miodońskiego z Instytutu Filozofii UWr. oraz koncert muzyki z epoki Jakuba Böhme. Konferencja odbędzie się 30 listopada w MDK, początek godz. 11.

 

Seniorzy znów na wykładach i warsztatach

W listopadzie Transgraniczny Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zgorzelcu zaprasza na zajęcia, którym przyświecać będzie hasło: „Wolność- Freedom-Freiheit”.
8 listopada, godz. 11, MDK - spotkanie z Kingą Hartmann nt. kultury żydowskiej,
9 listopada, godz. 11, MDK - wykład pt. „Polacy na wojskowych misjach zagranicznych”,
15/16 listopada, godz. 11 - wyjście do Muzeum Łużyckiego,
16 listopada, godz. 11, MDK - spotkanie psychologiem Zofią Śliwińską nt. problemów wieku dojrzałego,
23 listopada, godz. 11, MDK - spotkanie z lek. med. Kingą Walasik, nt. Dolegliwości wieku dojrzałego,
29 listopada, godz. 11, MDK – wykład na temat roli sądów w wolnym społeczeństwie,
30 listopada, godz. 11, MDK - udział w konferencji filozoficznej nt. reformacji, organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Janusz Pawul

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 Siła

"Siła ognia"

26 - 30.06.2020r.

 

Lubań

Wawel

Wierzę
 

"Wierzę w Ciebie"

26.06 - 02.07.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Parasite

"Parasite"

24.06 - 01.07.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4250zł 4.4500zł
usd USD 3.9200zł 3.9900zł
czk CZK 0.1650zł 0.1675zł

Kurs z dnia: 2020-07-03

Pogoda

booked.net