Lubań

1 MDR05050W ostatni weekend września (24-25.09.) uczestnicy Klubu Liderów Młodzieżowych (KLM), prowadzonego w Lubaniu przez Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze”, rozwijali swoje umiejętności fotograficzne. KLM z werwą przystąpił do organizacji pierwszych działań w ramach nowego projektu „Moda na zero waste”. Pierwszym krokiem przedsięwzięcia, rozpoczętego we wrześniu, były warsztaty i plener fotograficzny.

Dzień PrzedszkolakaOd najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka. 20 września w PM nr 5 im. J. Tuwima w Lubaniu obchodzone było święto - Dzień Przedszkolaka. Zostało ono ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Maluchy zostały zaproszone do wspólnej zabawy i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci.

Za moich czasówPomimo przerwy wakacyjnej uczestnicy nie przerwali pracy nad projektem. Ale warto sobie zadać pytanie, dlaczego w ogóle ten projekt powstaje? Projekt “Za moich czasów”, tworzony przez lubański Klub Liderów Młodzieżowych wraz z pomocą Europejskiego Korpusu Solidarności, w praktycznych aspektach ma za zadanie nauczyć uczestników jak wygląda proces tworzenia filmu od podstaw.

Czworonożni 1Na terenie lubańskiej Jedynki odbyły się )7.09) zajęcia dla psów służbowych z Zespołu Szkolenia Przewodników i Tresury Psów Zakładu Kynologii OSS SG. W ramach porozumienia nr 1 z kwietnia 2019 r. z Ośrodkiem Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu, którego celem jest poprawienie bezpieczeństwa w szkole i poza nią, w murach szkoły goszczono cztery rasowe psy służbowe i pięcioro przewodników.

AwansTrzy nauczycielki z placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Lubań, złożyły ślubowanie poprzedzające wręczenie aktów nadania kolejnego stopnia awansu zawodowego. Stopień nauczyciela mianowanego uzyskały na podstawie art. 9b ust. 4 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2021 r., poz. 1762 ze zm.) po przeprowadzeniu postępowania egzaminacyjnego. 

Modernizacja ParkuZmodernizowane drogi dojazdowe, chodniki, parkingi - nowe oblicze parku na Kamiennej Górze staje się coraz bardziej widoczne. W ubiegłym roku Gmina Miejska Lubań pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych z przeznaczeniem m.in. na rewitalizację parku na powulkanicznym wzgórzu, zwanym Kamienną Górą. 

411 143358W piątek na drodze pomiędzy Lubaniem a Leśną miał miejsce pościg, który został szybko zakończony przez komendanta komisariatu w Leśnej. Policjanci otrzymali informację o kradzieży paliwa ze stacji benzynowej w Leśnej, sprawca po zatankowaniu odjechał w stronę Lubania. 39-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego został ujęty i jak się okazało, kradzież paliwa nie była jedynym jego przewinieniem.

411 1433581Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 29- latkowi , którego policjanci zatrzymali dzięki osobom trzecim. To reakcja obecnych na miejscu zdarzenia osób zapobiegła ucieczce mężczyzny, który posługując się nożem dążył do zagarnięcia mienia poszkodowanego w postaci e-papierosa. Dzięki wnikliwej pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego lubańskiej jednostki oraz Prokuratury, Sąd skazał sprawcę na 2 miesiące tymczasowego aresztowania.

Za naszych czasówKolejne spotkania międzypokoleniowego projektu “Za naszych czasów” zrealizowane. Tym razem lubańska młodzież stanęła przed bardzo ciekawym wyzwaniem – ich zadaniem było przeprowadzenie wywiadów z seniorami! Nie zostali wrzuceni jednak na głęboką wodę. W dniu 23 czerwca 2022 roku zorganizowane zostały dla młodzieży warsztaty, na których Teo Łagowska przeszkoliła młodszych uczestników jak poprawnie i bez stresu przeprowadzić wywiad z osobami starszymi.

BezpiecznePrzed rozpoczęciem wakacji w przedszkolu przeprowadzone były zajęcia dotyczące przypomnienia zasad bezpiecznego spędzania wakacji. Bezpieczeństwo podczas wypoczynku letniego jest bardzo ważne o czym wie każdy akademik.
(UML)

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,6900zł 4,7200zł
usd USD 4,6700zł 4,7200zł
usd CHF 4,8600zł 4,8900zł
usd GBP 5,3500zł 5,3900zł
czk CZK 0.1890zł 0.1920zł

Kurs z dnia: 2022-10-03

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa