Zgorzelec

Złote gody12 maja 2022 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Zuzanna i Michał Nanowscy. Ten piękny jubileusz stał się okazją do uhonorowania ich Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej parom, które spędziły pięćdziesiąt lat w związku małżeńskim.

Foto Spacer ornitologiczny Foto S.WagnerW sobotę, 21 maja o godzinie 10:00 stowarzyszenie Meetingpoint Memory Messiaen zaprasza na spacer ornitologiczny w Miejscu Pamięci Stalag VIII A w Zgorzelcu. Podczas tego wyjątkowego oprowadzania ornitolog Friedhard Förster wskaże, jakie gatunki ptaków udało się zaobserwować kompozytorowi Olivierowi Messiaenowi w trakcie jego pobytu w obozie jenieckim Stalag VIII A. 

Grafika 2 CYRKUS wystep wiosennyPolsko-niemiecki projekt „CYRKUS w sklepie | im Laden”, w ramach którego blisko 100 dzieci i młodzieży z Görlitz i Zgorzelca co tydzień uczestniczy w 11 różnych kursach, wkrótce rozpocznie przerwę wakacyjną. Wcześniej jednak wszyscy artyści i artystki CYRKUSA wraz z prowadzącymi warsztaty dadzą wspólne show.

 

Na Koń 125We wtorek 3 maja na łące pod Łagowem przy markecie budowlanym odbyła się XIX edycja zawodów jeździeckich w skokach przez przeszkody. Przez dwa lata pandemia covid-19 skutecznie uniemożliwiała organizowanie tych atrakcji. Tym razem korzystając z ciepłej, wiosennej pogody parkur otoczyli, licznie przybyli fanowie widoku amazonek i jeźdźców na pięknych koniach.

Zapraszamy do Galerii!

zabawa przy Karłowicza 2W słoneczną, majową niedzielę 8 maja, na nowym boisku przy ul. Karłowicza z inicjatywy Burmistrza Zgorzelca odbyły się zajęcia sportowo-rekreacyjne mające na celu zachęcenie najmłodszych do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu na tym właśnie obiekcie. Na dzieci tego dnia czekało sporo atrakcji. Były wspólne tańce, zabawy muzyczne i ruchowe.

zagroda KołodziejaSerdecznie zapraszamy na XI Zjazd mieszkańców wsi Wigancice Żytawskie. 12 spotkanie odbędzie się 21 maja 2022 o godzinie 14.00 w Zagrodzie Kołodzieja. Bilety w cenie 100 zł., do nabycia w Zagrodzie Kołodzieja Aleja Lipowa, 59-900 Zgorzelec, tel. 75 77 57 770, sklep rybny (targowisko) Bogatynia, tel. 502 901 168. Ilość miejsc ograniczona. Odjazd autobusu – Lidl w Bogatyni godzina 13.00.
(red.)

Zwiedzali kotlinę 1Dzięki dotacji Urzędu Miasta Zgorzelec w dniach 07-08 maja 2022 roku Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Zgorzeleckiej "TRAMP" mogło zwiedzić kilka miejscowości w Kotlinie Kłodzkiej. Uczestnicy wycieczki odwiedzili Twierdzę w Srebrnej Górze, kopalnię złota w Złotym Stoku, "Wapiennik" Łaskawy Kamień i ogród japoński w Starej Morawie, Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej, Jaskinię Niedźwiedzia w Kletnie i Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Wyjazd był bardzo atrakcyjny.
(SW)

Foto: SW

pijany przewoziłPolicjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby na terenie gminy Zgorzelec zauważyli pojazd marki Volkswagen, który miał otwarty bagażnik z którego wystawała paleta z kostką brukową. Kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej.

dentobusW marcu br. burmistrz podpisał z dolnośląskim operatorem mobilnego gabinetu dentystycznego – Dentobus umowę na bezpłatne przeglądy stomatologicznie dla uczniów i przedszkolaków zgorzeleckich placówek publicznych prowadzonych przez miasto. Usługa jest realizowana w ramach NFZ, a pierwsze dzieci skorzystają z niej już w maju.  

zatrzymany po pościguPolicjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby na terenie gminy Zgorzelec zauważyli motocyklistę, który poruszał się z nadmierną prędkością. Pomiar wykazał, że pędził Hondą ponad 162 km/h. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać go do kontroli drogowej. Ten jednak pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych przyśpieszył i zaczął uciekać.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,6500zł 4,6750zł
usd USD 4,4500zł 4,5000zł
usd CHF 4,4600zł 4,4950zł
usd GBP 5,4600zł 5,4900zł
czk CZK 0.1840zł 0.1870zł

Kurs z dnia: 2022-05-16

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa