Zgorzelec

śmierć123W środę (7.06) w Zgorzelcu doszło do tragedii. W godzinach popołudniowych mężczyzna w wieku 47 lat wyskoczył z 10 piętra budynku przy ulicy Wyspiańskiego. W wyniku upadku ze znacznej wysokości i licznych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Jak podaje pełniąca obowiązki rzecznika Policji Edyta Szydłowska mężczyzna ostatnio zamieszkały we Wrocławiu.

20230603 093416Jak co roku Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu wraz z Dyrekcją, Uczniami i Gronem Pedagogicznym zorganizowali dla wszystkich rodziców, opiekunów, dziadków i przyjaciół szkoły na tradycyjny Festyn Rodzinny. Odbył się on się 3 czerwca na terenie szkoły przy ul. E. Orzeszkowej w godzinach 10:00 – 13:00.

Zapraszamy do Galerii!

IMG 20230605 WA001312312343 czerwca zapisał się jako dzień pełen radości i śmiechu a wszystko za sprawą dzieci i rodzin świętujących tego dnia swoje święto – Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Spotkanie odbyło się w Parku Błachańca obok Fortu Bolka i Lolka. Event poprzedził seans filmowy dla rodzin zastępczych w kinie PoZa, gdzie rodziny miały okazję obejrzeć film „Za duży na bajki”.

Straż Graniczna2 czerwca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyła się uroczystość z okazji 32. rocznicy powołania Straży Granicznej zorganizowana przez Placówkę Straży Granicznej w Zgorzelcu. Biorący udział w uroczystości burmistrz Rafał Gronicz dziękował Komendantowi Placówki – ppłk Julii Mandeckiej za zaangażowanie w służbę i wzorowe wykonywanie realizowanych obowiązków, jak również życzył wytrwałości w realizacji zamierzonych celów zawodowych i osobistych.

CieplejW maju zakończyły się prace związane z termomodernizacją budynku Przedszkola Publicznego nr 2 przy ul. Kościuszki. Na ich realizację miasto pozyskało ponad 1,6 mln zł dofinansowania unijnego. Termomodernizacja zgorzeleckiego przedszkola to część dużego międzygminnego projektu, w którym oprócz naszego miasta uczestniczą jeszcze Wądroże Wielkie i Zawidów.

ksiazka jak ogrodZ okazji XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym „Książka jest jak ogród”, organizowanym przez Fundację ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom  to akcja, która od ponad dwóch dekad jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom.

ZgłoszeniaMiędzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej w Zgorzelcu świętuje w tym roku swój jubileusz – to już 25. edycja festiwalu. Tegoroczne święto kultury greckiej odbędzie się w dniach 14-16 lipca, w amfiteatrze przy Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. Co prawda szczegółowy program jubileuszowego festiwalu jest jeszcze owiany tajemnicą , ale wiadome jest, że jak co roku wykonawcy będą mogli zmierzyć się w konkursie Grand Prix festiwalu.

australiaMiejska Biblioteka Publiczna zaprasza 14 czerwca, na wykład pt. Australia – śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego, który wygłosi Barbara Grzybek, starszy kustosz z Archiwum Państwowego we Wrocławiu Oddział w Bolesławcu.Barbara Grzybek, która poznała Australię podczas wyjazdu służbowego, opowie o swoich osobistych doświadczeniach oraz o miejscach, które odwiedził w XIX w. Paweł Edmund Strzelecki.

12 1Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu zaprasza na Koncert Wiosenny w wykonaniu dwóch orkiestr: Orkiestry Smyczkowej pod dyrekcją Anny Krupy oraz Orkiestry Dętej pod dyrekcją Jagody Leśniak-Sidorskiej. Koncert odbędzie się 31 maja 2023 o godz. 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.

plakat odwołanespotkanieZ przyczyn niezależnych, informujemy że spotkanie z Marysią Krasowską zostało odwołane. Nową datę spotkania podamy w innym terminie.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,3200zł 4,4800zł
usd USD 4,0600zł 4,2600zł
usd CHF 4,5600zł 4,7100zł
usd GBP 5,0800zł 5,3000zł
czk CZK 0.1800zł 0.2000zł

Kurs z dnia: 2023-06-09

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa