Turów Gimbasket Wro 101W drugiej połowie grudnia zespół PGE GiEK SA Turów rozegrał wyjazdowy mecz 15 kolejki II Ligi Mężczyzn PZKosz. Gospodarzem była drużyna TKM Włocławek. Zgorzelczanie wygrali spotkanie 72:86. O sukcesie zdecydowała pierwsza kwarta, którą przyjezdni wygrali 14:27. Pozostałe ćwiartki były bardzo wyrównane {17:17, 19:20 i 22:22].

W ten sposób Turów zakończył fazę zasadniczą na drugim miejscu, wygrywając 14 spotkań i przegrywając tylko jedno z Pogonią Prudnik. To właśnie ta drużyna jest liderem tabeli przed rundą rewanżową, która będzie liczyć kolejnych 15 kolejek. Ambicje trener Rafała Niesobskiego sięgają jednak wyżej. Jego celem jest zajęcie pierwszego miejsca w tabeli, aby mieść jak najkorzystniejszą przed play-offami. Przypuszcza, że ostatecznie zdecyduje drugie spotkanie obu drużyn, które tym razem zostanie rozegrane na parkiecie Turowa. Końcówka pierwszej fazy nie była zbyt pomyślna dla Turowa, jeśli chodzi w zdrowie zawodników. Trzech z nich było kontuzjowanych. Należy jednak się spodziewać, że na pierwszy mecz w nowym roku, trener będzie miał do dyspozycji komplet graczy w rotacji. Pierwszy mecz rundy rewanżowej zgorzelczanie rozegrają 6 stycznia. Będzie to spotkanie wyjazdowe, a gospodarzem będzie zespół WarpMania.eu KK Oleśnica.