Wiadomości

zdjęcie główne loWzgórza Trzebnickie skrywają wiele tajemnic. Odnalezione tutaj ślady bytowania prapraprzodka, osady sprzed kilkuset tysięcy lat czy kości bizona i nosorożca przyczyniły się do powstania Trzebnickiego Parku Kulturowego. Zagospodarowanie Winnej Góry przy udziale funduszy europejskich uczyniło ten zakątek bardziej atrakcyjnym turystycznie.

Zdjęcia w galerii!

zatrzymany motocyklistaFunkcjonariusze ze zgorzeleckiej grupy SPEED w ramach działań pod nazwą „Motocyklista” po pościgu zatrzymali 34-letniego kierującego motocyklem marki Honda. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a badanie testerem narkotykowym wykazało, że jest pod wpływem metamfetaminy. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Parkuj z Przepsami 1Policjanci przypominają, że pozostawienie pojazdu w miejscu do tego nieprzeznaczonym jest wykroczeniem, które często stanowi utrudnienie dla pieszych oraz innych kierowców. Osoby, które nie stosują się do związanych z tym przepisów, mogą spodziewać się mandatu, a nawet odholowania pojazdu.

Bieg uliczny 1W sobotę 6 maja br. odbył się XI Gminny Bieg Uliczny w Ręczynie. Organizatorzy – Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach, przy pomocy Radnego Remigiusza Brzęk, Sołtys i Rady Sołeckiej  już po raz jedenasty zorganizowali imprezę sportową połączoną z majowym biesiadowaniem. Część sportowa składała się z dwóch biegów.

kobiety kobietom„Kobiety Kobietom – Przemoc wobec kobiet” pod takim hasłem Koło Gospodyń Wiejskich w Ręczynie zorganizowało w sobotę 6 maja br. festyn profilaktyczny dla mieszkańców. Problem przemocy wobec kobiet to zjawisko coraz częściej poruszane i komentowane społecznie. Jednak sama przemoc bardzo często jest utożsamiana wyłącznie z przemocą fizyczną szczególnie w małych miejscowościach.

zdjęcie główne z logo„Manufaktura fachowców. Nowa jakość kształcenia we wrocławskich szkołach zawodowych” - to nazwa projektu edukacyjnego, który zwiększył szansę udanego startu w życie zawodowe wielu uczniów szkół średnich ze stolicy Dolnego Śląska.

Więcej zdjęć!

0010799421 zdjęcie z logoJuż dziś warto zapisać w kalendarzu, że 12-14 maja - nie ma nas w domu. Te dni spędzamy, najlepiej wraz z rodziną, na wydarzeniach i imprezach organizowanych z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE). A oferta zapowiada się bardzo atrakcyjnie.

Lubańskie plantyuRozstrzygnięto przetarg na rewitalizację obszaru położonego przy rzece Siekierce. Jeszcze w tym roku lubanianie będą mogli korzystać z kolejnych odnowionych terenów miejskich. Na dniach zakończy się przebudowa sportowo-rekreacyjnego obiektu przy ul. Działkowej (dawne kartingi), a na horyzoncie pojawiają się już kolejne inwestycje. W marcu br. podpisana została umowa na przebudowę kompleksu sportowego przy ulicy Ludowej.

ZalewskiRobert Zalewski, prezes EDI Team Zgorzelec, z 9. Halowych Mistrzostw Świata w Toruniu wraca z tytułem Wicemistrza Świata i przesłaniem, żeby nie odpuszczać a sukcesy potrafią przyjść niespodziewanie. Gratulujemy biegaczowi ze Zgorzelca imponującego startu, życzymy kolejnych sukcesów. Start w 9. Halowych Mistrzostwach Świata w Toruniu uznałem za obowiązek i okazję konfrontacji biegowych umiejętności z rówieśnikami z całego świata. Zaskakująca i pełna podziwu była frekwencja zawodników, aż z 88 krajów z najdalszych zakątków świata oraz profesjonalna organizacja pod każdym względem.

led uliceWydział Przygotowania i Realizacji Inwestycji Urzędu Miasta Zgorzelec informuje, że na terenie miasta trwają prace związane z wymianą wysięgników i istniejących opraw ze źródłami rtęciowymi i sodowymi na oprawy z modułami LED. W Zgorzelcu wymiana obejmie aż 1 674 punkty świetlne, a do zarządzania i sterowania miejską infrastrukturą oświetleniową wprowadzony zostanie system IOT.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,3200zł 4,4800zł
usd USD 4,0600zł 4,2600zł
usd CHF 4,5600zł 4,7100zł
usd GBP 5,0800zł 5,3000zł
czk CZK 0.1800zł 0.2000zł

Kurs z dnia: 2023-06-09

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa