Wiadomości

Dzień Pracownika Socjalnego 1We wtorek (21.11) obchodzono Dzień Pracownika Socjalnego z tej okazji Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz wraz z Zastępcą Burmistrza ds. Społecznych Aleksandrą Ratajczak złożyli życzenia pracownikom Bogatyńskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny oraz Domu Pomocy Społecznej w Opolnie Zdroju.

Turów Kościan 103Koszykarze PGE GiEK SA mają za sobą bardzo intensywny tydzień. W krótkim czasie  rozegrali trzy mecze, z których jeden zakończył się porażką 76-72 dla Pogoni Prudnik. W sobotę 18 listopada na własnym terenie zgorzelczanie podejmowali Obrę Kościan. Mecz zakończył się wysoko wygraną miejscowych 84:54.

Zapraszamy do galerii !

czad1Rozpoczął się sezon grzewczy, a wraz z nim wzrasta zagrożenie zatrucia tlenkiem węgla – czadem. Czad jest niewidoczny i bezwonny. Niesprawne lub niewłaściwie użytkowane urządzenia grzewcze mogą być śmiertelnym zagrożeniem.
Jak zapobiegać zatruciu czadem?

Złote Gody Smoleńscy13 października w Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Danuta i Jan Smoleńscy – para, która złożyła swoje przyrzeczenie małżeńskie 50 lat wcześniej. Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli ze sobą razem w miłości i przywiązaniu pół wieku.

HotelMałgorzata Klęczar oraz Zuzanna Bąk z kl. 5RH zwyciężyły w eliminacjach szkolnych XV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej i będą reprezentować zgorzelecką “Emilkę” w etapie okręgowym. Hasłem przewodnim Olimpiady w tym roku szkolnym jest „Turystyka biznesowa”.  Do konkurencji stanęła rekordowa liczba hotelarzy w całej Polsce – ponad 5000 uczniów.

19 111 października w Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Lucyna i Zdzisław Strykowscy – para, która złożyła swoje przyrzeczenie małżeńskie 50 lat wcześniej. Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli ze sobą razem w miłości i przywiązaniu pół wieku.

Marsz na orientacjęW sobotę, 30 września, na Zalewie Czerwona Woda odbyła się XXVI Impreza na Orientację. W kolejnej rundzie Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację, organizowanej przez Oddział Międzyszkolny PTSM w Zgorzelcu, udział wzięło łącznie 85 zawodników.

Mc Donald1234Do nietypowego zdarzenia doszło w piątek (30.09) około godziny 13.00 w Zgorzelcu, przy restauracji McDonald’s. Kierowca samochodu dostawczego podjechał pod driva aby zamówić jedzenie. Nie zwrócił uwagi, że zabudowa na jego aucie jest wyższa niż połać dachu McDonald’s. Podjeżdżając pod okienko górą samochodu zahaczył o połać dachu restauracji odrywając jego część.

Zarzuty dla 19 latkaDo 5 lat pozbawienia wolności grozi 19-letniemu mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego podejrzanemu o liczne kradzieże paliwa oraz prowadzenie pojazdów pomimo sądowych zakazów. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy, którzy udowodnili mu kilkanaście takich przestępstw.

DzieńW piątek (15.09) obchodzono w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu Dzień Sportu i Integracji uczniów klas pierwszych. W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 nowych uczniów szkoły. Święto rozpoczęło się biegiem Fair Play organizowanym w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Bieg Fair Play PKOL”, w którym pobiegli: dyrekcja szkoły, wychowawcy klas pierwszych oraz cała młodzież nowo przyjęta do szkoły.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,4600zł 4,5900zł
usd USD 4,2200zł 4,4400zł
usd CHF 4,7100zł 4,8700zł
usd GBP 5,1900zł 5,4000zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2023-11-30

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa