Wiadomości

Tur SKS 23 12Szczęście nie dopisuje koszykarzom PGE Turów. Po dogrywce ulegli drużynie SKS Starogard Gdański 100:106. Porażka była dużym rozczarowaniem po wyjazdowym sukcesie z GKS Tychy. Zauważyć trzeba, że w środę 18 stycznia na parkiecie nie pojawił się David Jackson, jeden z autorów sobotniego zwycięstwa.

Zapraszamy do Galerii!

CBS 1Wyjaśniły się okoliczności policyjnej obławy, jaką w poniedziałek 16 stycznia około godziny 7.00 mogli obserwować mieszkańcy podzgorzeleckiego Łagowa. Ze względu na fakt, iż u zatrzymanego znaleziono ładunki wybuchowe można było wnioskować, że ujęto jednego z bandytów za szajki wysadzającej i okradającej bankomaty. Prawda jest jeszcze bardziej spektakularna. Sprawę opisuje podinspektor Marcin Malunda, rzecznik prasowy lubuskiej policji. Oto treść komunikatu.

Strzały1Dla mieszkańców podzgorzeleckiego Łagowa poranek 16 stycznia będzie dniem niezapomnianym. Około godz. 7.00 na ul. Jeleniogórskiej w pobliżu firmy oponiarskiej jak spod ziemi wyrosła grupa uzbrojonych postaci i rozległy się strzały. Więcej informacji w najnowszym wydaniu Gazety Regionalnej w środę 18.01.

(red.)

Więcej zdjęć w Galerii!

Złote Gody Państwa LiszakW Sali Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Bogatyni (13.12) jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego uroczyście obchodzili państwo Zofia i Romuald Liszyk. Stał się on okazją do uhonorowania małżonków Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu dekoracji dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz.

PrzywrocenieMiejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. uprzejmie informuje o montażu nowych parkometrów i przywróceniu Strefy Płatnego Parkowania
• Od czwartku, 22 grudnia przywrócona zostaje Strefa Płatnego Parkowania na przebudowanych odcinakach ul. Daszyńskiego oraz ul. Piłsudskiego. Przy miejscach parkingowych zamontowano nowe parkometry.

Zabezpieczyli brońPolicjanci z polsko-niemieckiej grupy NYSA zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 4 lat i 7 miesięcy więzienia. Mężczyzna podejrzany był również o posiadanie narkotyków. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli u niego ponad 150 działek handlowych marihuany i metamfetaminy oraz broń gazową i amunicję hukową. 32-latek trafił już za kratki.

Kradła paliwoPolicjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali 27-latkę podejrzaną o włamanie do zbiornika z paliwem i kradzież oleju napędowego o wartości ponad 1,5 tysiąca złotych. Dodatkowo kobieta usłyszał zarzut kierowania pojazdem pomimo sądowego zakazu. W związku z tym, że zatrzymana była już karana za przestępstwa przeciwko mieniu, za które odbyła karę więzienia, teraz grozi jej do 15 lat pozbawienia wolności.

Nagrodzony RatownikW ramach akcji Hipokrates – czyli plebiscytu przeprowadzonemu w jednej z gazet w województwie dolnośląskim pracownik WSSP ZOZ w Zgorzelcu Bartosz Czajkowski nie tylko został nominowany, ale też wygrał w kategorii Ratownik Medyczny. Jest to ogromne docenienie jego pracy przez pacjentów. Do wielkiego plebiscytu medycznego Czytelnicy zgłosili znakomitych specjalistów. Wśród nominowanych byli lekarze rodzinni i pediatrzy, którzy mają wyjątkowe podejście do pacjentów.

POszukiwani spadkobiercyDom Pomocy Społecznej „Jutrzenka” w Zgorzelcu poszukuje spadkobierców zmarłego mieszkańca: Edwarda Kornaka urodzonego dnia 08 grudnia 1927 r., syna Jana i Rozalii. Pozostawiony po zmarłym depozyt w wysokości 19.440,35 zł wchodzi w skład masy spadkowej i będzie wypłacany spadkobiercom zmarłego po przedłożeniu przez nich prawomocnego postanowienia sądu o nabyciu spadku.

Zoo1Zoo Görlitz świętuje zawieszenie wiechy na nowym, częściowo przeszklonym chlewie. Wśród dzikich świń na terenie powiatu Görlitz, nadal krąży afrykański pomór świń (ASF). Choroba wirusowa, która nie jest groźna dla ludzi, ale dla zakażonych świń zazwyczaj kończy się śmiercią. Jedną ze strategii zwalczania choroby jest bezwzględny obowiązek trzymania świń w pomieszczeniach zamkniętych.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,6100zł 4,7300zł
usd USD 4,3400zł 4,4200zł
usd CHF 4,7200zł 4,7500zł
usd GBP 5,3500zł 5,4100zł
czk CZK 0.1985zł 0.1994zł

Kurs z dnia: 2023-01-30

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa