UKS Szprotawa 77Zgorzeleckie koszykarki Citronex UKS Basket z grupy wiekowej U-15 mocnym akcentem zakończyły pierwszą część sezonu. W sobotę 16 grudnia w bezkompromisowym stylu pokonały dziewczyny ze Szprotavii Szprotawa 75:33. Bardzo wysoka przewaga cieszy, ale tak naprawdę liczy się wygrana, która zapewni zgorzelczankom drugie miejsce w tabeli grupie B kadetek DZKosz.

Zapraszamy do galerii !

O klęsce przyjezdnych zdecydowała fatalna skuteczność w ataku. Citronex imponował za to skutecznością pod obydwoma tablicami oraz szybkimi atakami wyprowadzanymi po stratach przeciwniczek. – To był nasz ostatni mecz w tym roku i jednocześnie zakończeniu pierwszej fazie rozgrywek. Do drugiej fazy wchodzimy z drugiego miejsca. Po nowym roku czekają nas mecze w Dywizji A. Spotkamy się z czterema zwycięskimi zespołami z innej grupy. Będzie to Ślęza Wrocław (faworyt do wygrania tej ligi), MOS Wrocław, z którymi będziemy się bili o awans chyba z miejsca trzeciego, Jelenia Góra i wrocławska Ślęza II. Myślę, że jest szansa na trzecie miejsce pod warunkiem, że mecze z MOS-em Wrocław będą skuteczne, bo u nas niedomaga właśnie skuteczność. Jest pięć minut dobrej gry i wszystko wpada, a potem następne pięć minut czekamy, żeby wpadło. Co do dzisiejszego meczu to podzieliliśmy go na dwie fazy. Gdy w pierwszej połowie wypracowaliśmy sobie bezpieczną przewagę, to na boisko weszły młodsze zawodniczki. Chcemy, żeby i one poczuły się podmiotem naszej drużyny, no i żeby mogły się sprawdzać. Wtedy właśnie zaczęły się problemy ze zbiórkami. Martwi mnie to, bo od miesiąca na ten element gry położyliśmy główny akcent. Trenujemy zestaw ćwiczeń, które mają im uzmysłowić, jakie to ma znaczenie dla ostatecznego wyniku. Myślę, że rozgrywające nie udźwignęły presji odpowiedzialności oraz obecności publiczności. Teraz zaczynamy się przygotowywać do drugiej fazy sezonu. Ważne, żeby unikać kontuzji, bo dzisiaj przy tych ćwiczeniach w obronie trzy dziewczyny podkręciły nogę. Nie weszły potem na boisko, bo chciałem je oszczędzać. Liczę, że za dwa – trzy tygodnie będą gotowe do gry. – powiedział trener Piotr Pietryk.

J.G.

Citronex ULS Basket Zgorzelec: Matylda Niewola 21 pkt, Zuzanna Dorniak 18 pkt, Maja Słubicka 9 pkt, Maya Kelati 7 pkt, Natasza Królikiewicz 6 pkt, Zofia Kuzubska 5 pkt, Julia Mączka 4 pkt, Ada Adamczewska 3 pkt, Maja Małecka 2 pkt.