Szkołą w Osieku ŁużyckimPo zakończeniu roku szkolnego rozpoczęły się półkolonie w szkołach na terenie gminy i trwały do połowy lipca. Półkolonie to najlepszy sposób na aktywne oraz twórcze spędzanie czasu latem przez dzieci i młodzież. Uczestnicy korzystali z wielu atrakcji. Były to zajęcia twórcze w szkołach – gry i zabawy, warsztaty kulinarne, plastyczne a także wiele wycieczek.

Do Teatru w Jeleniej Górze na przedstawienie „Cyrk doktora Dolittle” wraz z warsztatami teatralnymi oraz warsztaty ceramiczne Bolesławcu i Rudzicy. Wiele ciekawych rzeczy czekało na uczestników w Western City pod Karpaczem czy w Dinoparku, w Szklarskiej Porębie.
Podczas wycieczki do Czech dzieci odwiedziły ZOO w Libercu. Mogły tam zobaczyć na żywo wiele gatunków dzikich zwierząt, które dotąd widziały tylko w książkach i telewizji. Drugą atrakcją tej wycieczki była IQlandia..
W trakcie półkolonii przeprowadzono bardzo ważne zajęcia w Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu. Podczas zajęć edukacyjnych w sali „Ognik” dzieci przypomniały sobie jak należy zachować się w przypadku pożaru. W trakcie realizacji zajęć m.in. wykorzystywane były filmy edukacyjne oraz symulator, który wyglądem przypomina domek dla lalek, a obsługiwany za pomocą specjalnej aplikacji.
Słoneczna pogoda sprzyjała aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu, na wodnym placu zabaw w Łagowie – Qrka Wodna. Tutaj dzieci spędziły czas na niezapomnianej zabawie korzystając z różnego rodzaju basenów, zjeżdżalni wodnych, dmuchanych zamków.
Był to na pewno niezapomniany czas spędzony razem.
(UGZ)

 

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,3200zł 4,4800zł
usd USD 4,0600zł 4,2600zł
usd CHF 4,5600zł 4,7100zł
usd GBP 5,0800zł 5,3000zł
czk CZK 0.1800zł 0.2000zł

Kurs z dnia: 2023-06-09

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa