Szkołą w Osieku ŁużyckimPo zakończeniu roku szkolnego rozpoczęły się półkolonie w szkołach na terenie gminy i trwały do połowy lipca. Półkolonie to najlepszy sposób na aktywne oraz twórcze spędzanie czasu latem przez dzieci i młodzież. Uczestnicy korzystali z wielu atrakcji. Były to zajęcia twórcze w szkołach – gry i zabawy, warsztaty kulinarne, plastyczne a także wiele wycieczek.

Do Teatru w Jeleniej Górze na przedstawienie „Cyrk doktora Dolittle” wraz z warsztatami teatralnymi oraz warsztaty ceramiczne Bolesławcu i Rudzicy. Wiele ciekawych rzeczy czekało na uczestników w Western City pod Karpaczem czy w Dinoparku, w Szklarskiej Porębie.
Podczas wycieczki do Czech dzieci odwiedziły ZOO w Libercu. Mogły tam zobaczyć na żywo wiele gatunków dzikich zwierząt, które dotąd widziały tylko w książkach i telewizji. Drugą atrakcją tej wycieczki była IQlandia..
W trakcie półkolonii przeprowadzono bardzo ważne zajęcia w Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu. Podczas zajęć edukacyjnych w sali „Ognik” dzieci przypomniały sobie jak należy zachować się w przypadku pożaru. W trakcie realizacji zajęć m.in. wykorzystywane były filmy edukacyjne oraz symulator, który wyglądem przypomina domek dla lalek, a obsługiwany za pomocą specjalnej aplikacji.
Słoneczna pogoda sprzyjała aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu, na wodnym placu zabaw w Łagowie – Qrka Wodna. Tutaj dzieci spędziły czas na niezapomnianej zabawie korzystając z różnego rodzaju basenów, zjeżdżalni wodnych, dmuchanych zamków.
Był to na pewno niezapomniany czas spędzony razem.
(UGZ)

 

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-04-23

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa