Dzień patrona 1W środę, 13 kwietnia, społeczność „trójki” obchodziła Dzień Patrona – Kornela Makuszyńskiego. Uczniowie już od dawna przygotowywali się do tego święta.
Zadaniem klas było wcześniej zgromadzenie, przygotowanie materiałów do sporządzenia plakatu o Kornelu Makuszyńskim i jego twórczości, wyznaczenie osób, które przebiorą się za postać z książki Makuszyńskiego wg przydzielonych uprzednio utworów oraz przygotowanie się klas ze znajomości życiorysu autora.


Tego dnia szkolne korytarze zalała fala barwnych postaci z utworów pana Makuszyńskiego. Każdy mógł poczuć się jak w bajce, mijając po drodze bohaterów książek: „Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki”, „O dwóch takich, co ukradli księżyc”, „Przygody Koziołka Matołka”, „Awantura o Basię”, „Panna z mokrą głową”, „O wawelskim smoku”, „Szatan z 7 klasy”, „Przyjaciel wesołego diabła”, czy „Szaleństwa panny Ewy”.
Każda klasa stworzyła plakat poświęcony K. Makuszyńskiemu, a uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w grze terenowej „Śladami Patrona Szkoły”. W budynku szkoły rozlokowanych było 7 stacji, które należało odszukać, dzięki otrzymanym wcześniej wskazówkom. Po dotarciu do stacji, uczniowie musieli zmierzyć się z następującymi zadaniami:
– Palcem po mapie za Koziołkiem Matołkiem – przeczytaj opis i zgadnij, dokąd zawędrował Koziołek Matołek. Obszar podróży bohatera obejmuje cały Układ Słoneczny!
– Ułóż z pociętych kartek tytuły powieści Kornela Makuszyńskiego.
– Rozpoznaj jak najwięcej zdjęć, na których jest Kornel Makuszyński.
– Rozwiąż krzyżówkę dotyczącą życia i twórczości patrona szkoły.
– Rozpoznaj po opisie bohatera z utworów Kornela Makuszyńskiego.
– Uzupełnij luki w życiorysie Kornela Makuszyńskiego.
– Na stacji przy sekretariacie oceniano przebranie za postaci z książek Makuszyńskiego.
Przyznawano również punkty za pomysłowość i estetykę wykonanego plakatu. Pod koniec zsumowano punkty z każdego zadania i zespoły klasowe, które najlepiej poradziły sobie z zadaniami, otrzymały słodki upominek.
(UMiGB)

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,4600zł 4,5900zł
usd USD 4,2200zł 4,4400zł
usd CHF 4,7100zł 4,8700zł
usd GBP 5,1900zł 5,4000zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-02-20

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa