sądowy zakazPolicjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu bolesławieckiego, którzy kierowali pojazdami będąc w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo obaj mężczyźni mieli sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

 

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEDD z Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby na terenie Węglińca zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 43-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego posiada sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy.
Gdy policjanci kończyli interwencję zauważyli kierującego pojazdem marki Opel, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. 46-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego został zatrzymany do kontroli drogowej. Jak się okazało mężczyzna posiadał aż trzy sądowe zakazy kierowania pojazdami i również był nietrzeźwy.
Obaj mężczyźni lekceważąc sądowe zakazy oraz kierując w stanie nietrzeźwości popełnili kolejne przestępstwa za które odpowiedzą przed sądem.
Przypominamy, że za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.
Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz punktów karnych, grzywny i ponownego zakazu grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Jeśli kierujący był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za inne przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
kom. Agnieszka Goguł

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,6100zł 4,7300zł
usd USD 4,3400zł 4,4200zł
usd CHF 4,7200zł 4,7500zł
usd GBP 5,3500zł 5,4100zł
czk CZK 0.1985zł 0.1994zł

Kurs z dnia: 2023-02-03

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa