Kradł drzewo1Wspólne działania dzielnicowych z lubańskiej komendy i strażników leśnych z Nadleśnictwa Pieńsk doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który próbował ukraść z lasu drewno o wartości ponad 400 zł. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli narkotyki, które mieszkaniec powiatu bolesławieckiego miał w pojeździe, a do puli przedstawionych zarzutów trafił jeszcze jeden - dotyczący kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Podejrzanemu grozi teraz kara do 3 lat więzienia.


Wspólne służby funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu oraz strażników leśnych z Nadleśnictwa Pieńsk, mają na celu wyeliminowanie procederów przestępczych w tym między innymi zapobieganie nielegalnej wycince drzew czy też nielegalnej jazdy quadami i crossami po terenie leśnym.
Tym razem patrolowano obszar leśny w Nawojowej Łużycki, gdzie według zgłoszeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa na tym terenie poruszać się mają osoby na quadach. Bardzo często niszczone są przez taką jazdę lasy, w szczególności runo leśne i gleba, ale także drogi leśne.
Podczas patrolu mundurowi zauważyli pojazd terenowy jadący w ich kierunku. Policjanci niezwłocznie zatrzymali samochód, którym kierował 34-latek. We wnętrzu pojazdu znajdowała się piła spalinowa, a na przyczepie pocięte drzewo. Kierujący
Suzuki nerwowo się zachowywał, a po otwarciu drzwi stróże prawa wyczuli woń alkoholu. Wynik badania na zawartości alkoholu w wydmuchanym powietrzu wskazał około 0,6 promila. W trakcie sprawdzenia pojazdu policjanci pod popielniczką ujawnili zawinięty w folię susz oraz białą krystaliczną substancję. Wstępne badania wykazało, że jest to narkotyk.
W toku dalszych czynności mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do lubańskiej jednostki policji. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 34-latkowi zarzutów prowadzenia pojazdu znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz posiadania środków odurzających. Odrębne postępowanie, dotyczące kradzieży drewna o wartości ponad 400 złotych prowadzi Nadleśnictwo Pieńsk. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia.
asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,6100zł 4,7300zł
usd USD 4,3400zł 4,4200zł
usd CHF 4,7200zł 4,7500zł
usd GBP 5,3500zł 5,4100zł
czk CZK 0.1985zł 0.1994zł

Kurs z dnia: 2023-02-03

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa