wyniki fottsallSeria zwycięstw liderów podtrzymana, ważne i pewne wygrane The Veterans i FC Chłopaków Do Wzięcia oraz świetny pojedynek Unitalu z FC Amigos na zakończenie kolejki. Zapraszamy na relację z ósmej kolejki XVI edycji Zgorzeleckiej Ligi Futsalu o Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec.

Pierwszy mecz ósmej kolejki rozpoczął się od szybkiego prowadzenia FC Chłopaków Do Wzięcia w spotkaniu z Bezlitosnymi Kopaczami, którzy przez większą część pierwszej połowy toczyli wyrównany bój marnując wiele dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Tuż przed przerwą FC Chłopaki Do Wzięcia w krótkim czasie strzelili 3 gole i na przerwę schodzili z czterobramkową przewagą. Po przerwie faworyt w pełni kontrolował już poczynania na parkiecie i zwyciężył 12:1. W drugim starciu FC La Masia postraszyła Ad Bud Design remisując z nim do przerwy 2:2. Po zmianie stron lider tabeli odzyskał skuteczność i ostatecznie wygrał to spotkanie 9:3. Podobnie jak Ad Bud Design, również FB Solid Natronic może pochwalić się kompletem punktów po ośmiu kolejkach. Tym razem FB Solid Natronic zgodnie z przewidywaniami wysoko pokonał Heavyweight 9:1. Niezwykle zacięte i emocjonujące spotkanie kibice mogli obejrzeć od godziny 15.15, kiedy to na parkiet wyszli zawodnicy GPO Bogatynia oraz Eurodomu. Ostatecznie skuteczniejsi okazali się zawodnicy z Bogatyni, którzy zwyciężyli 8:2. O utrzymanie miejsca na podium oraz rehabilitację za ostatni mecz zagrali z PKS Ogórkami zawodnicy The Veterans. Cel został osiągnięty w 100% i głównie dzięki świetnej skuteczności Daniela Antoniszyna (5 goli) Veterani pokonali rywala 7:2, już do przerwy prowadząc 5:0. Najlepszy pojedynek tego dnia stoczyły jednak drużyny Unitalu oraz FC Amigos. Kibice zgromadzeni na hali obejrzeli na zakończenie kolejki zacięte i pełne zwrotów akcji spotkanie. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy Unitalu. Wówczas do głosu doszedł zespół FC Amigos, który skutecznie punktował rywala i na 8 minut przed końcem prowadził już 6:2. Gdy wydawało się, że losy meczu są już rozstrzygnięte, Unital rzucił się w pogoń za przeciwnikiem, by dokonać wydawałoby się niemożliwego i zwyciężyć 7:6!!!
Wyniki spotkań VIII kolejki ZLF:
• FC CHŁOPAKI DO WZIĘCIA – BEZLITOŚNI KOPACZE   12:1 (4:0) Bramki: Hadryś (5), Kurianowicz (3), Skóra K.(2), Tokarski, Rusinek oraz Pisarski.
• FC LA MASIA – AD BUD DESIGN  3:9 (2:2) Bramki: Kret (2), Tymiński K. oraz Bystryk P.(2), Machowski (2), Szczęsny P.(2), Szczęsny B., Piechno, Bystryk E.
• FB SOLID NATRONIC – HEAVYWEIGHT  9:1 (6:0) Bramki: Sawicki (4), Hałdaś (2), Kościuk, Monik S., Mazur (sam.) oraz Szczepański.
• GPO BOGATYNIA – EURODOM  8:2  (3:1) Bramki: Marszałek M.(3), Federewicz (3), Omelański, Hartwig oraz Chornobay, Stymbryla.
• THE VETERANS – PKS OGÓRKI   7:2 (5:0) Bramki: Antoniszyn (5), Kiełb, Drabik P. oraz Gawora, Wojciechowski.
• UNITAL – FC AMIGOS   7:6 (1:4) Bramki: Szczech A.(2), Szynke (2), Brzoza (2), Szydlarski oraz Morawski (2), Jurgowski (2), Szakiel, Przybysz.
PIĄTKA VIII KOLEJKI  XVI  EDYCJI  ZLF
Rogowski Kornel (FC Amigos), Antoniszyn Daniel (The Veterans), Hadryś Dawid (FC Chłopaki Do Wzięcia), Szynke Łukasz (Unital), Federewicz Michał (GPO Bogatynia).
CZOŁÓWKA STRZELCÓW  XVI  EDYCJI  ZLF
36- Szydlarski Dominik (Unital)
30- Bystryk Patryk (Ad Bud Design)
27- Sawicki Grzegorz (FB Solid Natronic)
20- Marszałek Michał (GPO Bogatynia)
Informacje dotyczące XVI edycji ZLF dostępne na www.zgorzelec.info  oraz na FB (Zgorzelecka Liga Futsalu), gdzie obejrzycie również galerię i bramki ze spotkań, zapraszamy.
Źródło: Dida Sport