Dziecko i rodzina 2W najbliższy wtorek, 13 lutego, o godzinie 17.00 przy Jakobstraße 5 w Görlitz odbędzie się otwarte spotkanie poświęcone nowemu projektowi, w centrum którego jest dziecko i rodzina. Lokal na przyjazną przestrzeń już jest, ale trzeba go jeszcze wypełnić treścią. Pomysłodawcy, trzy pary oczekujące narodzin dzieci, zapraszają wszystkich kreatywnych, którzy chcieliby współtworzyć miejsce przyjazne rodzinie i innych zainteresowanych !

 

 

 

Grupa młodych zapaleńców rozpoczyna w Goerlitz prace nad nowym projektem. Wszyscy właśnie spodziewają się dzieci, dlatego ich myśli szczególnie intensywnie skupiają się teraz właśnie na byciu rodzicem i krążą wokół rodziny, dzieci, organizacji dnia młodych rodzin. Centrum rodziny w centrum Goerlitz ma już lokal. Teraz chciałoby wypełnić go treścią, dlatego zaprasza na spotkanie otwarte, swoistą burzę mózgów, która pozwoli nadać projektowi kierunek i kształt najbliższy oczekiwaniom przyszłych użytkowników. Spotkanie ma być też próbą nawiązania kontaktów z polskimi kreatywnymi poszukującymi dla siebie projektu, który pozwoliłby im spełnić swoje marzenia i pomysły lub z osobami, dla których praca z dziećmi, rodzinami, ludźmi byłaby spełnieniem życiowych aspiracji. Ambicją tych młodych ludzi jest, aby w miejscu tym spotykali się rodzice i rodziny z dziećmi żyjące w Europa-Mieście, po obu stronach Nysy Łużyckiej, dając najmłodszym szansę obcowania z rówieśnikami posługującymi się różnym językiem, a rodzicom ułatwić poznawanie się i wymianę doświadczeń.
Podczas wtorkowego spotkania zobaczycie piękną przestrzeń jaką dzięki życzliwości spółki KommWohnen udało się już pozyskać dla tego projektu, poznacie Sebastiana i Magdę, Clemensa i Lisę oraz Roberta, którzy wpadli na ten pomysł oraz dowiecie się o celach, wstępnych założeniach i niebanalnych rozwiązaniach przestrzennych. A później, jeśli zechcecie, dołożycie do idei własną cegiełkę !
Wtorek, 13 lutego, godzina 17.00, ulica na tyłach pasażu Strassbourga - Jakobstraße 5 (obok Złotej Bramy), Görlitz !

Renata Burdosz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsza Gazeta

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.1350zł 4.1450zł
usd USD 3.3500zł 3.3550zł
czk CZK 0.1634zł 0.1635zł

Kurs z dnia: 2018-02-20

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

Tunel
 

"Tunel"

09-14.02

 

Bogatynia

Kadr
 Król rozrywki

"Król rozrywki"

16-20.02

 

 

Lubań

Wawel

Plan B
 

"Plan B"

16-22.02

 

Görlitz

Camillo

Licht
 

"Licht"

08-14.02

 

next
prev