mecz 124Kiedy pomyślę o ostatnim tygodniu pełnym zmian w klubie, to jestem naprawdę bardzo zadowolony z wysiłku i walki, jaką pokazaliśmy na parkiecie. Daliśmy sobie szansę na zwycięstwo w drugiej połowie, ale popełniliśmy za dużo mentalnych błędów. Szczególnie w rotacji defensywnej i to było powodem tego, że przegraliśmy drugą kwartę aż 16:29.

Nie byliśmy odpowiednio skupieni, ale odwróciliśmy sytuację i wyszliśmy na prowadzenie, co pokazało, że ten zespół ma jakość i możliwości, by postawić się najsilniejszym tej ligi . -Każdy widział co stało się w ostatniej kwarcie. MKS trafił 6 trójek. Muszę docenić Jovana Novaka. Świetnie zagrał też Brad Waldow, trafił blisko 77 procent rzutów z gry, ale nie wykorzystaliśmy go odpowiednio w pierwszej połowie. Musimy wprowadzić kilka zmian, tak abyśmy mogli ponownie korzystać z naszych silnych stron, czyli z Camerona na obwodzie i mięśni pod koszem – podsumował swój trenerski debiut Michael Claxton. Pytany o perspektywę uzupełnienia składu o brakującego zawodnika, powiedział: - Na chwilę obecną nie jest to klarowne. Dobrze byłoby, gdyby dołączył Polak, ponieważ przy tej rotacji na rozegraniu byłby na pewno mocnym punktem i wartością dodaną – uważa trener.

- Pomimo, że graliśmy bez dwóch naszych dotychczasowych rozgrywających to i tak jestem podekscytowany tym, jak zagraliśmy i jak potrafiliśmy wrócić w tym meczu. Powinniśmy go wygrać – mówił wyraźnie zadowolony Brad Waldow.

Po Rodericku nie można było spodziewać się rewelacyjnej gry chociaż fajnie byłoby ją oglądać. Jego niepewność może być spowodowana tym, że nie zna jeszcze systemu gry, ma problemy z zagrywkami i to jest tym, co powodowało jego zdenerwowanie. Nowe miejsce, nowy zespół, nowi zawodnicy, których musi się nauczyć, a to na pewno trochę potrwa. Zagrał jednak przyzwoicie, a trener Mike dał sobie radę w tej trudnej roli. Wiem, że wszyscy oczekiwali zwycięstwa, ja również, ale miejmy nadzieję, że to było pierwsze przetarcie i później będzie tylko lepiej - ocenił Mirosław Kabała, prezes PGE Turowa Zgorzelec.