Lutowy raport z działalności FiremekKampanie reklamowe, analizy SWOT, plany finansowe i projektowanie stron internetowych – miesiąc luty przyniósł kolejne owoce działalności młodzieżowych miniprzedsiębiorstw z powiatu zgorzeleckiego, powstałych w ramach polsko-czeskiego projektu pn. „Wspólna droga na rzecz przedsiębiorczości w szkołach”.

Firemka nr 52 „Diamonds” (uczniowie ZSZiL w Zgorzelcu)
Praca dotyczyła w szczególności kampanii reklamowej, ale również analizy rynku i analizy podmiotów o podobnej specyfice funkcjonowania na nim. Uczniowie weryfikowali słabe i mocne strony wynikające z samego podmiotu, jak i zagrożenia stwarzane na przestrzeni lat. Weryfikowano także elastyczność przedsiębiorstw w stosunku do zachodzących zmian. Cały okres oparty był przede wszystkim na bieżącej działalności podmiotu, by uświadomić "pracownikom" iż najistotniejsza jest ciągłość działalności i płynność finansowa.

Firemka nr 54 „DecorFlor” (uczniowie ZSP w Zgorzelcu)
Uczestnicy miniprzesiębiorstwa „DekorFlor“ analizowali karty pracy skupiając uwagę na biznesplan, czyli analizę SWOT, oceniając przy tym zewnętrzne i wewnętrzne czynniki przedsiębiorstwa. Zajmowali się również planem finansowym związanym z dochodami i wydatkami firmy. Pozwoliło to młodym przedsiębiorcom ustalić czy działalność będzie przynosiła dochody, będzie zrównoważona, czy przyniesie straty.

Firemka nr 55 „Kogucik BUD” (uczniowie ZSP w Zgorzelcu)
Miniprzedsiębiorstwo „Kogucik-Bud” spotkało się obradach, podczas którego uczestnicy ustalili zasoby początkowe firmy oraz to w jaki sposób można zaoszczędzić podczas rozwijania się firmy. Zasięgnięto informacji odnośnie pozyskania środków finansowych na rozwój działalności. Dokonano zakupów na działalność miniprzedsiębiorstwa.

Firemka nr 57 „My Hair” i Firemka nr 58 „Firma IT” (uczniowie ZSZ w Bogatyni)
Uczniowie podczas spotkań zapoznali się z pojęciem biegłości finansowej przedsiębiorcy oraz poznali podstawowe pojęcia związane z:
- finansowaniem ze środków własnych i zewnętrznych
- różnicą pomiędzy ubezpieczeniem społecznym a ubezpieczeniem zdrowotnym
- pensją brutto
- pracownikiem a pracodawcą

Dodatkowo świadczyli usługi fryzjerskie oraz opracowali projekty stron WWW i modele 3D.

(SP Zgorzelec)

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

Oddech

"Oddech"

17 - 20.05.2019

 Bogatynia

Kadr

Hellboy

"Hellboy"

17 - 21.05.2019

Lubań

Wawel

Smętarz dla zwierzaków

 "Smętarz dla zwierzaków"

21 - 23.05.2019

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.2930zł 4.3123zł
usd USD 3.8492zł 3.8668zł
czk CZK 0.1651zł 0.1687zł

Kurs z dnia: 2019-05-20

Pogoda

booked.net