Obywatele Tunezji i UzbekistanuFunkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali wczoraj w Zgorzelcu dwóch cudzoziemców, którzy przebywali w Polsce nielegalnie. W poniedziałek 11 marca funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie wykonując zadnia mające na celu zapobieganie i przeciwdziałanie nielegalnej migracji skontrolowali osoby podróżujące autokarem rejsowym.

W trakcie kontroli funkcjonariusze stwierdzili, że jeden z podróżnych, obywatel Uzbekistanu przebywa w Polsce niezgodnie z przepisami. Cudzoziemcowi skończyła się wiza, która uprawniała go do pobytu w naszym kraju. Cudzoziemiec wprawdzie aplikował o pobyt w Polsce składając wniosek w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim jednak Wojewoda odmówił mu takiego zezwolenia. W związku z nielegalnym pobytem Komendant Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu wydał obywatelowi Uzbekistanu decyzję zobowiązującą go do opuszczenia Polski w ciągu 30 dni a także określił w decyzji zakaz wjazdu na terytorium naszego kraju oraz innych Państw obszaru Schengen przez okres 6 miesięcy.

Do kolejnego zatrzymania doszło w godzinach nocnych. Funkcjonariusze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie w w rejonie stacji PKP w Zgorzelcu wylegitymowali przebywające tam osoby. W wyniku kontroli dokumentów funkcjonariusze SG stwierdzili, że jedna z legitymowanych osób nie posiada przy sobie żadnych dokumentów. Na podstawie danych, które mężczyzna podał udało się ustalić, że jest to 23-letni obywatel Tunezji. Cudzoziemiec oświadczył, że 3 marca bez dokumentów przyjechał autobusem z Francji do Niemiec a następnie pociągiem udał się do znajomej mieszkającej w Częstochowie. W Zgorzelcu cudzoziemiec oczekiwał na pociąg, którym miał wrócić do Francji. Cudzoziemiec został zatrzymany, ponieważ po dokonanych sprawdzeniach nie potwierdzono jego legalnego pobytu we Francji. Jak sam powiedział do Francji przybył nielegalnie około 3 lat temu i tam starał się o azyl, którego mu odmówiono. Cudzoziemiec otrzyma dzisiaj decyzję o zobowiązaniu i będzie musiał wyjechać z Polski.

(NOSG)

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

Ciao Italia

"Ciao Italia"

15 - 20.03.2019

 Bogatynia

Kadr

Całe szczęście

"Całe szczęście"

15 - 19.03.2019

Lubań

Wawel

Córka trenera

 "Córka trenera"

15 - 17.03.2019

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.2933zł 4.3127zł
usd USD 3.7921zł 3.8098zł
czk CZK 0.1658zł 0.1694zł

Kurs z dnia: 2019-03-15

Pogoda

booked.net