odSpis zwierzęcego inwentarza w Naszym Zoo Görlitz/ Zgorzelec. Każdego roku na początku stycznia w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec wszystkie stworzenia, które posiadają kopyta, pazury, błony pławne, skrzydła oraz płetwy, są liczone i rejestrowane. W przypadku pandy, wydry czy wielbłąda jest to zdecydowanie proste, zwierzęta są duże i trudno je pominąć.

 

 

 


W przypadku żwawej, liczącej 26 osobników, rodziny mangust pręgowanych nie jest już tak łatwo. Opiekunowie zwierząt wielokrotnie muszą zaczynać liczenie od nowa. Równie skomplikowane jest to w przypadku papug i małych gryzoni. Całkowicie niemożliwe natomiast jest dokładne policzenie całej ławicy ryb, wszystkich mieszkańców stawu i niektórych bezkręgowców, które ostatecznie otrzymują adnotację „niepoliczalny“ gatunek zwierząt.
Obecnie Nasze Zoo zamieszkuje 509 zwierząt + „x” 91 różnych gatunków. W porównaniu z rokiem poprzednim jest to 40 zwierząt więcej i 2 gatunki mniej.
Przyrost liczby zwierząt zawdzięczamy rozmnażaniu się papużek w otwartej w 2017 roku Świergolandii. Niewątpliwie nowa woliera podoba się nie tylko odwiedzającym ptaki gościom...
Aby wygospodarować więcej miejsca dla zwierząt, oddaliśmy niektóre gatunki do innych ogrodów zoologicznych. Śmierć rysia Toniego także przyczyniła się do jednego gatunku mniej. Jedynym nowym gatunkiem, który dołączył do mieszkańców Naszego Zoo w 2017 roku jest pochodząca z zoo w Bazylei jaszczurka krokodylowata.
W tegorocznym w spisie inwentarza nie zostały uwzględnione dwa młode kangury, znajdujące się w torbach naszych kangurzyc. Małe są już bardzo aktywne w torbach lęgowych, jednak jeszcze z nich nie wyjrzały. Dopiero kiedy po raz pierwszy wystawią głowę na świat, mogą zostać uznane za narodzone i być uwzględnione w inwenturze.
Jeszcze jeden powód, aby znów zajrzeć do Naszego Zoo…

Na zdjęciu: Nowy nabytek 2017: samiec pandy Metok przybył z Francji Płd. Nad Nysę
Foto: www.nasze-zoo.pl, C.Hammer

Greta Drozd

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsza Gazeta

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.2100zł 4.2200zł
usd USD 3.4500zł 3.4600zł
czk CZK 0.1654zł 0.11655zł

Kurs z dnia: 2018-04-25

Repertuar kin

Zgorzelec

NovaPoza

Wieża
 

"Wieża. Jasny dzień"

23-30.03

 

Bogatynia

Kadr
 kształt

"Kształt wody"

23-30.03

 

 

Lubań

Wawel

jaskiniowiec
 

"Jaskiniowiec"

23-29.03

 

Görlitz

Camillo

Lucky
 

"Lucky"

30.03

 

next
prev

Pogoda

Weather Underground PWS IDSZGORZ3