Klub RodzicaW połowie lutego, w siedzibie Fundacji „Nasze Dzieci” przy ul. Francuskiej 41 w Zgorzelcu, rozpoczął działalność Klub Rodzica. Przedsięwzięcie to część finansowanego przez miasto projektu „Mamy, świadome mamy”. Opracowany przez Fundację „Nasze Dzieci” projekt  powstał w odpowiedzi na ogłoszony przez urząd w listopadzie 2017 roku „Otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu ochrony zdrowia i idei wolontariatu”.

 

 

Propozycja fundacji to nowoczesne i kompleksowe wsparcie dla młodych rodziców, a szczególnie świeżo upieczonych matek, przygotowane z uwzględnieniem specyfiki i zróżnicowanych potrzeb rodzin, dlatego został wybrany do realizacji. Zajęcia, które właśnie się rozpoczynają, prowadzone są w dwóch wariantach, podstawowym: Klub Rodzica i specjalistycznym: Terapia z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
Klub Rodzica
czyli miejsce, gdzie świeżo upieczeni rodzice mogliby spotykać się z dziećmi lub bez, wymieniać doświadczeniami i korzystać z fachowych porad specjalistów różnych dziedzin po to, aby łatwiej radzić sobie z nową życiową rolą. Utworzenie klubu to finalizacja zainicjowanych w ubiegłym roku przez burmistrza Rafała Gronicza prac urzędu. Finansowane przez miasto spotkania i warsztaty pozwolą mamom/rodzicom dzielić się swoimi umiejętnościami, spostrzeżeniami i wiedzą na tematy związane z wychowaniem dziecka bądź wartymi polecenia rozwiązaniami, metodami lub informacjami np.  o zabawkach wspomagających rozwój dziecka. To także szansa na wsparcie i pomoc innych matek oraz zapraszanych na spotkania specjalistów: położnej, psychologa, pediatry, logopedy etc.
UWAGA ! W tych zajęciach mamom/rodzicom mogą towarzyszyć dzieci do 1 roku życia. Sala jest wyposażona w odpowiedni sprzęt.    
Terapia z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju
czyli specjalistyczne usługi terapeutyczne dla najmłodszych mieszkańców miasta - dzieci w wieku od 0 do 3 lat, uwzględniające szczególne potrzeby chorych lub niepełnosprawnych maluchów. To ważna część projektu, która zakłada pomoc i wsparcie dla całej rodziny w zakresie wiedzy o opiece, wychowaniu i postępowaniu z dzieckiem niepełnosprawnym lub dzieckiem, u którego stwierdzono zaburzenia rozwoju np.: psychoruchowego czy emocjonalnego. Zajęcia z udziałem psychologa, neurologopedy, rehabilitanta, pedagoga, specjalistów oligofrenopedagogiki i surdopedagogiki, logopedy i specjalisty wczesnego wspomagania rozwoju to nieoceniona pomoc w przygotowaniu dziecka do wejścia w kolejne etapy życia.    
UWAGA ! Zajęcia prowadzone na wniosek rodziców, na podstawie opinii o potrzebie wczesnego wspomagania lub orzeczenia o niepełnosprawności.
Zajęcia będą odbywać się w siedzibie Fundacji „Nasze Dzieci” przy ul. Francuskiej 41, przez cały rok, głównie w środy, w godzinach od 16.00 do 17.00. O ewentualnych zmianach terminów uczestnicy będą informowani na bieżąco. Ze względu na duże zainteresowanie spotkaniami ze strony rodziców starszych dzieci fundacja przygotowuje propozycję dla nowej grupy rodziców.
ZAPISY: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 511 189 903  
Informacje na www.zgorzelec.eu oraz na http://bit.ly/fbchatka lub http://bit.ly/fbnaszedzieci

UMZ

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 Siła

"Siła ognia"

26 - 30.06.2020r.

 

Lubań

Wawel

Wierzę
 

"Wierzę w Ciebie"

26.06 - 02.07.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Parasite

"Parasite"

24.06 - 01.07.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4250zł 4.4500zł
usd USD 3.9200zł 3.9900zł
czk CZK 0.1650zł 0.1675zł

Kurs z dnia: 2020-07-03

Pogoda

booked.net