KoncertW Auli Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu przy blasku świec odbył się (21.11) tradycyjny Koncert w wykonaniu pedagogów i uczniów szkoły. Tak jak co roku koncert zainicjowała i przygotowała Yanina Yagovenko-pianistka i wieloletni pedagog szkoły. Muzyczna wieczornica zgromadziła bardzo liczną publiczność, która z trudem mieściła się w szkolnej sali koncertowej. Koncert pełen nostalgicznej poezji poprowadzili uczniowie: Alicja Cymbałko i Daniel Mickiewicz.

 


Koncert Zaduszkowy otworzył Chór Dziecięcy pod kierunkiem Małgorzaty Dudy, który wykonał pieśń O zmierzchu i Piosenkę o nutkach. Anna Nowakowska zagrała Nokturn, a bracia-bliźniacy Wiktor i Walter Nowakowie- Ave Verum. My Way z repertuaru Franca Sinatry zabrzmiało w gitarowej interpretacji Darena Tscharntke. Dziewczęcy duet: Karolina Maj (flet) i Katarzyna Daszkiewicz (fortepian), zaprezentował Andante. Romans zagrał na waltorni Hubert Grabowski z akompaniamentem Krzysztofa Wojnara. Muzykę z filmu Serenada w dolinie słońca przybyli usłyszeli w wykonaniu tria kameralnego: Aleksandra Wojnarowicz (skrzypce), Daniel Mickiewicz (skrzypce) i Michał Karnaś (fortepian). Przemysław Bereziuk na fortepianie wykonał Mazurka a-moll. Zaprezentowały się też trzy duety nauczycielskie: Joanna Lewicka (akordeon) i Dominik Lewicki (fortepian), którzy zagrali Opalowe Concerto, Anna Krupa (skrzypce) i Yanina Yagovenko (fortepian), które wykonały Largo oraz Jadwiga Leśniak (saksofon) i Yanina Yagovenko, w wykonaniu których zabrzmiało Ave Maria. W punkcie kulminacyjnym koncertu uczestnicy podziwiali wokalny występ Jagody Leśniak, która wraz z kolegami-Sebastianem Sochanowskim (klarnet, fortepian i śpiew) oraz Pawłem Kurkiem (perkusja), a także uczniem Karolem Mazurkiewiczem (gitara basowa), wykonała dwie nastrojowe piosenki: Łatwopalni z repertuaru Maryli Rodowicz i Do kołyski z repertuaru zespołu Dżem. W finale wieczornicy wystąpił kwartet: Anna Krupa- skrzypce, Daniel Mickiewicz-skrzypce, Halina Konopczyńska- altówka i Yanina Yagovenko- fortepian, który zagrał Portret żony malarza.

Brawa długo nie milkły… Dużo pięknej, nastrojowej muzyki, różnorodny repertuar i zróżnicowani wykonawcy oraz ciepły, kameralny klimat-wszystko to otrzymali słuchacze Koncertu w zgorzeleckiej szkole muzycznej.

Dorota Adaszewska

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 Tu i teraz

"Tu i teraz"

24 - 26.07.2020r.

 

Lubań

Wawel

turu
 

"Turu. W pogoni za sławą"

17 - 30.07.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Lassie

"Lassie"

28 - 29.07.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4100zł 4.4550zł
usd USD 3.9600zł 3.9800zł
czk CZK 0.1660zł 0.1680zł

Kurs z dnia: 2020-07-09

Pogoda

booked.net