KoncertW Auli Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu przy blasku świec odbył się (21.11) tradycyjny Koncert w wykonaniu pedagogów i uczniów szkoły. Tak jak co roku koncert zainicjowała i przygotowała Yanina Yagovenko-pianistka i wieloletni pedagog szkoły. Muzyczna wieczornica zgromadziła bardzo liczną publiczność, która z trudem mieściła się w szkolnej sali koncertowej. Koncert pełen nostalgicznej poezji poprowadzili uczniowie: Alicja Cymbałko i Daniel Mickiewicz.

 


Koncert Zaduszkowy otworzył Chór Dziecięcy pod kierunkiem Małgorzaty Dudy, który wykonał pieśń O zmierzchu i Piosenkę o nutkach. Anna Nowakowska zagrała Nokturn, a bracia-bliźniacy Wiktor i Walter Nowakowie- Ave Verum. My Way z repertuaru Franca Sinatry zabrzmiało w gitarowej interpretacji Darena Tscharntke. Dziewczęcy duet: Karolina Maj (flet) i Katarzyna Daszkiewicz (fortepian), zaprezentował Andante. Romans zagrał na waltorni Hubert Grabowski z akompaniamentem Krzysztofa Wojnara. Muzykę z filmu Serenada w dolinie słońca przybyli usłyszeli w wykonaniu tria kameralnego: Aleksandra Wojnarowicz (skrzypce), Daniel Mickiewicz (skrzypce) i Michał Karnaś (fortepian). Przemysław Bereziuk na fortepianie wykonał Mazurka a-moll. Zaprezentowały się też trzy duety nauczycielskie: Joanna Lewicka (akordeon) i Dominik Lewicki (fortepian), którzy zagrali Opalowe Concerto, Anna Krupa (skrzypce) i Yanina Yagovenko (fortepian), które wykonały Largo oraz Jadwiga Leśniak (saksofon) i Yanina Yagovenko, w wykonaniu których zabrzmiało Ave Maria. W punkcie kulminacyjnym koncertu uczestnicy podziwiali wokalny występ Jagody Leśniak, która wraz z kolegami-Sebastianem Sochanowskim (klarnet, fortepian i śpiew) oraz Pawłem Kurkiem (perkusja), a także uczniem Karolem Mazurkiewiczem (gitara basowa), wykonała dwie nastrojowe piosenki: Łatwopalni z repertuaru Maryli Rodowicz i Do kołyski z repertuaru zespołu Dżem. W finale wieczornicy wystąpił kwartet: Anna Krupa- skrzypce, Daniel Mickiewicz-skrzypce, Halina Konopczyńska- altówka i Yanina Yagovenko- fortepian, który zagrał Portret żony malarza.

Brawa długo nie milkły… Dużo pięknej, nastrojowej muzyki, różnorodny repertuar i zróżnicowani wykonawcy oraz ciepły, kameralny klimat-wszystko to otrzymali słuchacze Koncertu w zgorzeleckiej szkole muzycznej.

Dorota Adaszewska

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 

Przerwa

 

Lubań

Wawel

 

Przerwa

 

 

Görlitz

Filmpalast

 

Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4200zł 4.4600zł
usd USD 4.0100zł 4.1600zł
czk CZK 0.1620zł 0.1650zł

Kurs z dnia: 2020-05-28

Pogoda

booked.net