3 miejsce ZSZIL w Mistrzostwach Dolnego Śląska w streetballu 1Jak co roku w na przełomie maja i czerwca we Wrocławiu organizowany jest turniej streetballu, będący jednocześnie Mistrzostwami szkół i eliminacją Otwartych Mistrzostw Wrocławia. W tym roku zawody dodatkowo były częścią festynu pod nazwą Dolnośląskie Święto Sportu, w ramach którego na Polach Marsowych Stadionu Olimpijskiego odbywała się rywalizacja w kilkunastu konkurencjach sportowych.

W gronie 15 zespołów z Dolnego Śląska nasze miasto reprezentowała szkolna drużyna koszykarzy ZSZiL Zgorzelec. „Górnicy" w rozgrywkach pokonali kolejno: Technikum Leśne Milicz 16 : 4, ZS Milicz 11 : 1 oraz ZSP Syców 14 :6. W ćwierćfinale uporali się zaś z LO nr 6 z Legnicy 9 : 2, by w półfinale nie dać rady szkole sportowej ZS nr 22 Wrocław 7 : 10.
W meczu o 3 miejsce rywalem ZSZiL była inna, wrocławska drużyna koszykarska reprezentująca LO nr 3 we Wrocławiu. Zgorzelec wygrał 9 : 3 i kolejny raz z rzędu został medalistą zawodów dolnośląskich w koszykówce ulicznej. Drużyna ZSZiL Zgorzelec wystąpiła w składzie: Mikołaj Ostapiuk, Michał Gryc, Dawid Humeniuk, Maciej Muskala.