Przed nami 10. edycja Europamarathonu Goerlitz  ZgorzelecJuż 2 czerwca odbędzie się jubileuszowa 10. edycja Europamarathonu Görlitz – Zgorzelec. Europamarathon to niezwykle prestiżowe cykliczne wydarzenie biegowe. Impreza od lat cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno uczestników jak i kibiców. Bieg znajduje się w zestawieniu 100 najlepszych maratonów rozgrywanych w Europie. W ramach Europamarathonu rozgrywany jest bieg główny - maraton uliczny na dystansie 42 km, półmaraton, wyścig na 10 km oraz „bieg dla każdego" na dystansie 5 km.

Obok biegaczy na trasę wyruszą również chodziarze Nordic Walking, rolkarze, zawodnicy na wózkach inwalidzkich i hulajnogach. Jak co roku bieg poprowadzony będzie również ulicami Zgorzelca. W związku z powyższym 2 czerwca w godz. 8:45 – 12:00 w naszym mieście wystąpią ograniczenia w ruchu drogowym.

Wszyscy kierowcy i użytkownicy dróg powinni zwrócić szczególną uwagę na chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym, natomiast niektóre ulice miasta przez kilka godzin będą całkowicie zamknięte. Największe ograniczenia dotyczą ulic: Piłsudskiego, Wolności, Partyzantów, Konarskiego, Warszawska, Łużycka, Dąbrowskiego, E. Plater, A. Krajowej, Traugutta, Poniatowskiego, Lubańska, św. Kozaka, Kościuszki - te ulice będą całkowicie wyłączone z ruchu drogowego. Przejście graniczne - Most Jana Pawła II będzie całkowicie zamknięty do godziny 16:00. Wszystkich kierujących pojazdy samochodowe w kierunku przejścia granicznego Zgorzelec Miasto uprasza się, o skorzystanie z przejścia w Jędrzychowicach. Pojazdy jadące w kierunku Bogatyni winny skorzystać z obwodnicy miejskiej, następnie z drogi w kierunku Sulikowa. Rondo przy wyjeździe ze Zgorzelca w kierunku Bogatyni będzie częściowo zamknięte. O utrudnieniach w ruchu będą informować służby porządkowe znajdujące się na trasie biegu w Zgorzelcu.

W Zgorzelcu biegacze poruszać się będą następującymi trasami:

Maratończycy – zawodnicy na rowerach ręcznych, na hulajnogach oraz na rolkach pojawią się na przejściu granicznym – Jana Pawła II ok. godziny 9:00, biegacze oraz chodziarze wbiegną Mostem J.Pawła II do Zgorzelca ok. godz. 9:30 – wykonają okrążenie miasta ulicami: Piłsudskiego, Wolności, Partyzantów, Konarskiego, Warszawską, Łużycką, przed rondem nawrót – Łużycka, Warszawska, Dąbrowskiego, E. Plater, A. Krajowej, Traugutta, Poniatowskiego, Lubańska, św. Kozaka, Kościuszki, Traugutta, Poniatowskiego, A. Krajowej, E. Plater, Dąbrowskiego, Warszawska, Daszyńskiego, Piłsudskiego, wbiegną na Most Jana Pawła II.

Biegacze na 10 km - wbiegną ok. godziny 10:50 Mostem Staromiejskim i pobiegną ulicami: Daszyńskiego, Cienistą, Parkową, Partyzantów, Konarskiego, Cienistą - wzdłuż ogrodów działkowych „NYSA", Francuską, Baczyńskiego, Warszawską, Maratońską, Warszawską, Daszyńskiego, Piłsudskiego na Most Jana Pawła II.

Biegacze na 5 km - wbiegną razem z biegaczami na 10 km ok. godz. 10:50 Mostem Staromiejskim i pobiegną ulicami: Daszyńskiego, Cienistą, Parkową, Wolności, Piłsudskiego na Most Jana Pawła II.

Apelujemy do wszystkich, aby na wyznaczonych zgorzeleckich trasach nie zostawiać w tym dniu zaparkowanych samochodów. Zgodnie z przepisami trasa musi być oczyszczona i przejezdna. Może dojść do takiej sytuacji, że pozostawione samochody trzeba będzie odholować w inne miejsce. Lepiej więc unikać przykrych niespodzianek. Organizatorzy serdecznie przepraszają wszystkich mieszkańców za utrudnienia spowodowane organizacją biegu maratońskiego.
Burmistrz Miasta Zgorzelec zwraca się do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się do poleceń kierujących ruchem. Jednocześnie zaprasza wszystkich mieszkańców miasta i okolic do aktywnego uczestnictwa w tym wydarzeniu sportowym.
Strona internetowa Europamarathonu: www.europamarathon.de

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 Tu i teraz

"Tu i teraz"

24 - 26.07.2020r.

 

Lubań

Wawel

turu
 

"Turu. W pogoni za sławą"

17 - 30.07.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Lassie

"Lassie"

28 - 29.07.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.3800zł 4.3600zł
usd USD 3.8400zł 3.9100zł
czk CZK 0.1660zł 0.1685zł

Kurs z dnia: 2020-07-31

Pogoda

booked.net