Górnik na finiszuReprezentacje w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców z ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu zakończyły swoje rozgrywki w ramach Licealiady. Dziewczęta zajęły trzecie miejsce w strefie jeleniogórskiej, gdzie w turnieju finałowym w dniu 3.04. br. w Jeleniej Górze uległy jedynie zawodniczkom z tegoż właśnie miasta. Jeleniogórzanki są jak dotąd poza zasięgiem innych zespołów głównie dlatego że trenują tę dyscyplinę razem z seniorkami Jelfy.

Dość przewrotnie natomiast wyglądało wygrane spotkanie naszych dziewcząt z zawodniczkami z Bolesławca, którym to we wcześniejszym turnieju półfinałowym uległy. W walce o brązowy medal naszym od początku nieszło zbyt dobrze. W drugiej połowie spotkania przegrywały różnicą nawet czterech bramek. Na sześć minut przed końcem spotkania trener Górnika wziął czas i to jest chyba tylko tajemnica Waldemara Woźniaka co przekazał swoim zawodniczkom. Od tej pory przeciwniczki nie zdobyły żadnej bramki, a nasze zawodniczki nie dość że wyrównały do stanu 5:5 na minute przed końcem spotkania "pachniało dogrywką", to na dwie sekundy przed ostatnim gwizdkiem rzuciły zwycięskiego gola. Ogromna radość u jednych, a łzy i gorycz porażki u drugich.

System rozgrywek : „na krzyż"
wyniki:
półfinały:
ZSOiT Jelenia Góra – ZSZIL Zgorzelec 20-7 (10-1)
ZSL-g Mirsk – II LO Bolesławiec 9-2 (6-1)
mecz o 3 miejsce
Zgorzelec – II LO Bolesławiec 6-5 (1-3)
finał
ZSOiT Jelenia Góra – ZSL-g Mirsk 16-5 (6-2)

Skład drużyny dziewcząt ZSZiL: Joanna Szpejewska, Justyna Zielińska, Natalia Sulima, Joanna Szczęsna, Marta Kiełbus, Kinga Dziętło, Jowita Tomaszewska, Karolina Durak, Katarzyna Mencel, Nikola Jakubowska, Beata Gołyś, Aleksandra Targońska.
Natomiast w pojedynku podczas finału strefy chłopców, który odbył się w Lubaniu w dniu 4.04. br. reprezentanci Górnika powtórzyli sukces z ubiegłego roku zajmując drugie miejsce.
Wyniki meczy :
ZSP Mickiewicz Lubań – ZSZiO Kamienna Góra 19:10
ZSP NR 2 Lubań – ZSZiL Zgorzelec 12:20
ZSP NR 2 LUBAŃ - ZSZiO Kamienna Góra 16:9
ZSP Mickiewicz Lubań – ZSZiL Zgorzelec 23:9

Skład drużyny chłopców ZSZiL: Patryk Osóbka, Mateusz Turcza, Mateusz Warchoł, Erwin Bystryk, Radosław Paprocki, Jakub Konieczny, Łukasz Nafalski, Grzegorz Staniak, Michał Gutkowski, Dawid Gniadzik, Wojciech Kapic, Dawid Humeniuk, Michał Gryc, Rafał Poniński. Trenerem srebrnych medalistów jest Waldemar Woźniak.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów za rok !!!