skoki 2023 170W ekstremalnych warunkach temperaturowych na parkurze w Łagowie w niedzielę 20 sierpnia odbyły się XXI Regionalne i towarzyskie zawody w skokach przez przeszkody oraz DERBY 2023. Uczestnicy rywalizowali o prestiżowe trofea, takie jak Puchar Starosty Zgorzeleckiego, Puchar Wójta Gminy Zgorzelec oraz Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec. Było to wyjątkowe wydarzenie, które od lat przyciąga wielu znakomitych jeźdźców zarówno z kraju jak i z zagranicy.

Zapraszamy do Galerii!

Organizator przewidział 12 konkursów o zróżnicowanej trudności, wysokość przeszkód w przedziale od 40 cm do 125 cm. Oprócz konkursów towarzyskich dla najmłodszych, rozegrano konkursy regionalne oraz najbardziej trzymający w napięciu konkurs DERBY. To doskonała okazja dla jeźdźców, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdobyć cenne nagrody oraz kolejne stopnie wtajemniczenia. Dla publiczności, jak co roku zaplanowano mnóstwo atrakcji: przejażdżki na kucykach, wystawę maszyn rolniczych, wyznaczono strefę zabaw dla najmłodszych stoiska grillowi i jeździecki pchli targ. Jeden z zawodników wystawił na sprzedaż swój rower, aby nazbierać pieniędzy na zakup nowego konia! Do pierwszego konkursu – krzyżaczki do 40 cm dokładności wystartowało 10 zawodników. Pierwsze miejsca ex aequo zdobyli: Tomasz Pasternak (koń Madryt-K), Pola Budziłło (koń Zero to Hero), Lena Marżak (koń Kentucky Router Zero) i Kinga Betlejewska (koń Kalista). W zawodach LL 69-70 cm dokładności), pierwsze miejsce zdobyło aż 19 zawodników na 34 startujących! W kategorii LL 80-90 cm dokładności na starcie pojawił się 13 jeźdźców. Pierwsze miejsca zajęli: Paulina Papież (koń Lumia AA) i Lena Kożuszyn (koń Migrena). W miarę upływu czasu rosła skala trudności i emocje, gdyż zawodnicy walczyli o Puchar Starosty Zgorzeleckiego (L 100 Zwykły). Wygrała Julia Kuschel na koniu Don Dimon VE. Drugi był Mariusz Łupkowski na koniu King Sobieski a trzecie miejsce zdobył Dorian Orłowski na koniu Diamantus HZ. Kolejną kategorią był konkurs egzaminacyjny L 100 cm. Niestety oba konie w nim uczestniczące nie ukończyły konkurencji. Konkurs P 110 cm zwykły o Puchar Wójta Gminy Zgorzelec wygrał Marcel Schaefer na koniu Elenor. Druga była Julia Kuschel na Carlo a trzeci Szymon Nachotko na Game Over Mad. Konkurs N 120 cm zwykły zdominowali goście z Niemiec. Wygrała Julia Kuschel przed Kati Hennig i Lisą Wundes. W najtrudniejszym ze względu na wysokość przeszkód konkursie C 130 cm zwykłym wygrał Bruno Haniszewski (MICHAEL KNIGHT) przed Lisą Wundes (CASPER VAN DIEN). W królewskiej konkurencji, czyli Derbach uczestniczyło 9 zawodników wygrał Filip Dziuba (SAFARI) przed Anną Gonczowską (CORAL) i Anną Michalską na BATALIONIE. Końcowym akordem imprezy była loteria fantowa dla najmłodszych. Ze względu na wysoką temperaturę Do końca zawodów zostali tylko najwierniejsi kibice i żaroodporni zawodnicy, walczący o splendor i niemałe pieniądze. Kluby jeździeckie z Dolnego Śląska prawie co tydzień rozgrywają zawody, lecz każde w innej miejscowości. Niecierpliwie czekamy, kiedy jeźdźcy i ich piękne konie znowu pojawią się z łagowskim parkurze.