Działania Alkohol i Narkotyki  na zgorzeleckich drogach2 listopada bieżącego roku policjanci zgorzeleckiej drogówki prowadzili na drogach naszego powiatu działania pod nazwą „Alkohol i Narkotyki". Głównym celem działań było eliminowanie z ruchu drogowego kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Policjanci zatrzymali 4 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących oraz sprawdzali czy kierowcy nie jeżdżą pod wpływem środków odurzających.

Celem kontroli jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez tą kategorię uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwość jest jednym z najistotniejszych czynników zwiększających zagrożenie bezpieczeństwa. Alkohol jest używką, która w sposób jednoznaczny wpływa negatywnie na cechy psychomotoryczne człowieka, powodując zmiany w postrzeganiu, ocenie zjawisk, sposobie i szybkości reagowania na bodźce, a tym samym przejściowo ogranicza zdolność do kierowania pojazdami. W przypadku narkotyków nawet znikoma ilość ma negatywny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów. W wyniku podjętych działań zgorzeleccy policjanci skontrolowali ponad 350 pojazdów, gdzie w 4 przypadkach kierowcy poruszali się po naszych drogach, znajdując się pod wpływem alkoholu. Podczas działań 6 kierującym ze względu na stan techniczny pojazdów, którymi się poruszali zostały zatrzymane dowody rejestracyjne.
Przypominamy!
Jazda w stanie nietrzeźwości bądź podobnie działającego środka stanowi przestępstwo zagrożonę karą pozbawienia wolności do lat 2, wysokimi grzywnami oraz zatrzymaniem prawa jazdy.

 

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 Tu i teraz

"Tu i teraz"

24 - 26.07.2020r.

 

Lubań

Wawel

turu
 

"Turu. W pogoni za sławą"

17 - 30.07.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Lassie

"Lassie"

28 - 29.07.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.3800zł 4.3600zł
usd USD 3.8400zł 3.9100zł
czk CZK 0.1660zł 0.1685zł

Kurs z dnia: 2020-07-31

Pogoda

booked.net