3 złota 2 srebra i 4 brązyW miniony weekend pełne ręce roboty mieli lubańscy pływacy. Na dwóch zawodach, w tym na jednych międzynarodowych, udało im się zdobyć aż dziewięć medali. W węgierskim mieście Hódmezővásárhely odbyły się (11-13.12) Zawody Krajów Europy Środkowej w pływaniu. Wśród 20 reprezentantów Polski z roczników 1999-2001 znalazł się Rafał Kusto z UKS Orka Lubań. Na międzynarodowym spotkaniu nasz rodak zdobył trzy złote medale. W pierwszy dzień zawodów w sztafecie 4×100m wywalczył złoto stylem zmiennym. Jednocześnie udało mu się pobić rekord Polski sprzed dziewięciu lat. Drugi dzień rywalizacji przyniósł Rafałowi dwa kolejne złote odznaczenia.

Tym razem zdobył je płynąc indywidualnie stylem klasycznym na dystansach 100m i 200m. Tymczasem w dniach 11-12.12 br. w Nowej Rudzie rozgrywały się Zimowe Mistrzostwa DOZP, na których zawodnikom UKS Orka Lubań udało się wywalczyć sześć medali. Robert Kusto w kategorii open zdobył dwa srebra (100m stylem klasycznym i 100 m stylem motylkowym) i dwa brązy (50m i 200 m stylem klasycznym). Na 200m stylem grzbietowym w kategorii junior młodszy po brązowy medal sięgnęła również Wiktoria Rudek. Kolejny brąz w kategorii junior młodszy wywalczył dla nas Kacper Torba płynąc stylem motylkowym na 100m. Dodatkowo warto nadmienić, że 11.12 br. w Nowej Rudzie odbyło się uhonorowanie zawodników wyróżnionych za osiągnięcia w sezonie letnim 2015. Na liście najlepszych pływaków znaleźli się bracia - Rafał i Robert Kusto. Zwycięzcą gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.