Kino BogatyniaPrzez ostatnie dwa dni w Bogatyńskim Ośrodku Kultury w Bogatyni, odbywał się projekt edukacyjny: „Lekcja w kinie”, realizowany przez ekipę filmową Centrum Edukacji Filmowej. Lekcja w Kinie – jest realizowana w Bogatyni po raz pierwszy, a Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy w Bogatyni Wojciech Dobrołowicz, natomiast obszar organizacyjny wydarzenia koordynowała Ewelina Jackowska.


W pierwszym dniu, realizowane były zajęcia dla klas 1-3 oraz dla klas 7-8, gdzie uczniowie uczestniczyli w zajęciach dostosowanych do odpowiednich grup wiekowych:
– „Twój głos brzmi znajomo, czyli podróż po świecie dubbingu”, gdzie po lekcji dzieci zostały zaproszone na film: „Po prostu Super”.
– „Na jaki film do kina? – czyli o gatunkach filmowych”. A po lekcji czekał na wszystkich film: „Biegnij Amelio”.
Dzień drugi, to zajęcia dla klas 4-6 oraz dla szkół ponadpodstawowych, w których bardzo licznie uczestniczyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Bogatyni oraz Zespołu Szkół Zawodowych w Bogatyni. Dla tej grupy wiekowej, były przygotowane odpowiednio tematy zajęć:
– „W GĄSZCZU TEKSTÓW – czyli intertekstualność w kinie”, a zaraz po lekcji film: „Earl i ja i umierająca dziewczyna”.
– „Przewodnik po gatunkach filmowych” był przygotowany dla uczniów klas 4-6, a zaraz po tym film: „Przygody Remiego”.
Najważniejszym elementem zajęć jest to, że „Lekcje w Kinie”, to tematy ściśle przygotowywane w oparciu o aktualną podstawę programową na poszczególnych etapach edukacyjnych, a tematyka lekcji, jak i język przekazu są dostosowane do poszczególnych grup wiekowych. Założenia „Lekcji w kinie” są takie, aby inspirować uczniów do dalszych działań. A każda forma „innej” nauki, może nieść za sobą tylko pozytywne rozwiązania.
Nie chodzi o to, aby wychodzić na takie zajęcia non stop i aby oczekiwać też, że każda taka „nowość” będzie nas przygniatać ilością rozrywki. Zajęcia i innowacje realizowane poza ławką szkolną, są coraz częściej i chętniej przez placówki szkolne jak i przez nauczycieli wykorzystywane do pracy z uczniem. Celem nadrzędnym takich zajęć, powinna być przede wszystkim chęć wskazywania dzieciom obszarów możliwości, rozwiązań oraz sposobów tej nauki, a „Lekcja w Kinie”, jest właśnie jedną z takich alternatyw, która łączy w sobie coś nowego, coś starego oraz element pracy z aktorem – powiedziała Ewelina Jackowska.
Zajęcia dla wszystkich grup wiekowych, od przedszkola do szkoły ponadpodstawowej, odbywają się dwa razy do roku – w I i II semestrze i obejmują różną tematykę.
Już teraz wiemy, że na wiosnę 2024 r. tematy przygotowane przez „Lekcję i Kinie” mocno zaskoczą! Będą bardzo inspirujące i odwołujące się do aktualnych problemów i sytuacji, z którymi borykają się obecnie młodzi ludzie, czyli będzie konkretnie na temat – Bezpieczeństwa Dzieci w Sieci i tego, co się z nimi tam dzieje!
Wiemy, że warto być na tych lekcjach i już dziś bardzo serdecznie zapraszamy na kolejną „Lekcję w kinie”.
Transport uczniów został sfinansowany przez Urząd Miasta i Gminy w Bogatyni.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-06-19

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa