Psa 1Zawodnicy, rodzice, członkowie zarządu oraz sympatycy klubu MKS „OSA” spotkali się 11 stycznia br. w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu na tradycyjne podsumowanie sezonu. Po raz kolejny jest co świętować. Świetne starty zawodników w roku 2023 przełożyły się na liczne medale oraz wysokie miejsca w klasyfikacjach.

„Osa” wywalczyła między innymi: 8 medali Mistrzostw Polski, 52 medale Mistrzostw Dolnego Śląska i makroregionu lubusko-dolnośląskiego czy 4 miejsce w województwie dolnośląskim wśród klubów sportowych w klasyfikacji wszystkich dyscyplin sportu młodzieżowego.
MKS „Osa” w klasyfikacji ogólnopolskiej wszystkich dyscyplin sportowych wśród klubów zajął 113 miejsce, w klasyfikacji klubów lekkoatletycznych 14 miejsce w kraju, w województwie dolnośląskim miejsce 1.
Najważniejsze osiągnięcia naszego klubu w 2023 roku to m.in.:
• Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska – 10 medali, w tym 2 złote, 3 srebrne, 5 brązowych.
• Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików U16 – 9 medali – 3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe
• Mistrzostwa Dolnego Śląska U18 i U20 – 22 medale – 7 złotych, 6 srebrnych, 9 brązowych
• Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Zgorzelec, makroregion lubusko- dolnośląski – 11 medali, w tym 5 złotych, 1 srebrny, 5 brązowych
• Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U18 w Chorzowie – zakwalifikowało się 11 osób
• Mistrzostwa Polski Juniorów U20 w Lublinie – zakwalifikowało się 7 zawodników a srebrny medal w skoku w dal wywalczył Tobiasz Butra.
• Mistrzostwa Polski w Wielobojach U20 w Warszawie – startowało 3 zawodników – Kasjan Miśków zdobył brązowy medal w kategorii młodzieżowca U23, Oliwer Przybylski srebrny medal w kategorii juniorów U20
• Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23 we Włocławku – startowało 3 zawodników, srebrny medal w rzucie oszczepem zdobył Tomasz Jędrzejczyk
• Mały Memoriał im. Janusza Kusocińskiego w Słubicach Mistrzostwa Polski U16 – startowało 8 zawodników, brązowy medal w rzucie młotem wywalczył Piotr Bielak.
„Osa” to także członkowie kadry narodowej! W szeregach klubu mamy 12 zawodników kadry narodowej B oraz 14 osób w kadrze wojewódzkiej młodzików.
Zarząd Międzyszkolnego Klubu Sportowego  „Osa” dziękuje wszystkim wspierającym klub na co dzień, jak i tym , którzy pomogli w przygotowaniu samego spotkania, w tym:
Burmistrzowi Miasta Zgorzelec za możliwość osiągania tak wysokich wyników sportowych dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Zgorzelec, Pizzerii Bazylia, MJ’s Burger, Bazylia Street Food (Goerlitz Passage) oraz Peeper Kebap za ufundowanie voucherów dla najlepszych zawodników, firmie Citronex za prezenty i banany, Zespołowi Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu za przygotowanie cateringu oraz wszystkim „anonimowym” sponsorom.