Veoliada grafikaVeoliada – Olimpiada Przedszkolaków on-line – wakacyjne wyzwanie Miasta Zgorzelec oraz Grupy Veolia w Polsce. Trwająca od kilku miesięcy izolacja spowodowana pandemią wirusa SARS-CoV-2 to nie tylko ograniczone możliwości aktywnego spędzania czasu. Z powodu zawieszonych wydarzeń sportowych, to także mniej okazji do wspólnego przeżywania sportowych emocji.

Choć Igrzyska Olimpijskie w Tokio w tym roku się nie odbędą, emocji na pewno nie zabraknie wśród przedszkolaków. Wspólnie z grupą Veolia w Polsce, przygotowaliśmy na czas wakacji propozycję aktywizacji najmłodszych.
Długie tygodnie a nawet miesiące izolacji społecznej na stałe zmieniły naszą rzeczywistość. Pojawiło się wiele ograniczeń i związanych z nimi wyzwań w życiu prywatnym i zawodowym. Z wieloma wyzwaniami muszą się zmierzyć również dzieci. Czas izolacji to znacznie mniej ruchu, tak bardzo potrzebnego najmłodszym na co dzień. Zamknięte przedszkola oznaczają także ograniczony kontakt z rówieśnikami, brak poczucia przynależności do grupy i wspólnego przeżywania sportowych emocji.
Choć dzieci nie mogą jeszcze spotkać się w jednym miejscu, wspólnie z grupą Veolia w Polsce, przygotowaliśmy wakacyjną przygodę, dzięki której przedszkola ze Zgorzelca, Chrzanowa, Hrubieszowa, Łodzi, Poznania, Sierpca, Szczytna, Tarnowskich Gór, Warszawy, Zamościa wezmą udział w sportowej rywalizacji, w świecie on-line.
Poprzez udział w Veoliadzie – Olimpiadzie Przedszkolaków on-line, placówki przedszkolne mogą skorzystać z gotowych materiałów do pracy z dziećmi, wprowadzających je do świata dyscyplin olimpijskich. Wśród nich znajdują się filmiki z zabawami ruchowymi wzbogacone o wartość edukacyjną czy karty pracy, które pobudzą najmłodszych do ruchu i rozwijania kreatywności. W wakacyjnym wyzwaniu towarzyszy im będzie znana już z Ruchowego Przedszkola SAV Junior maskotka – lisek SAVuś.
Dzięki zaangażowaniu w cykliczne wyzwania, placówki przygotowują się do ostatecznego konkursu. Podsumowaniem całego cyklu będzie nadesłanie zadania konkursowego w dowolnej, twórczej formie. Na trzy zwycięskie przedszkola z dziesięciu miast, czekają nagrody o wartości 500 zł dla pierwszego miejsca oraz 250 zł dla drugiego i trzeciego miejsca.
Zapisy do Veoliady możliwe są na każdym etapie Olimpiady Przedszkolaków on-line. Każda placówka, która zgłosi swój udział, otrzyma unikalny pakiet startowy, w którym znajdzie materiały do pracy z dziećmi – karty DIY do wydrukowania, scenariusz na ceremonię otwarcia Olimpiady w swoim przedszkolu, identyfikator dla zawodników i wiele więcej.
Co trzeba zrobić, by otrzymać pakiet startowy? Wystarczy wysłać maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Więcej szczegółów dostępnych jest w wydarzeniu na Facebooku – Veoliada – Olimpiada Przedszkolaków on-line – https://www.facebook.com/events/580905229519517/.
Regulamin konkursu “Veoliada 2020”: https://www.facebook.com/notes/
Źródło: Zespół Sportowej Akademii Veolia Junior
Foto: veoliada

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 INTERIOR

"INTERIOR"

21.09 - 23.09.2020r.

 

Lubań

Wawel

Tenet

"TENET"

22.09 - 24.09.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Chaos

"Chaos auf der Feuerwache"

07 - 09.09.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4100zł 4.5600zł
usd USD 3.6800zł 3.9000zł
czk CZK 0.1640zł 0.1660zł

Kurs z dnia: 2020-09-28

Pogoda

booked.net