Kradli transformatoryKryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Lubania prowadzili w ostatnim czasie czynności związane z włamaniami do stacji transformatorowych na terenie powiatu lubańskiego skąd dokonano usiłowania oraz kradzieży transformatorów. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn mieszkańców gminy Lubań. Jak ustalili policjanci do kradzieży dochodziło przeważnie w godzinach nocnych. Sposób działania sprawców zawsze był taki sam. Podejrzani przy użyciu liny przywiązanej do pojazdu wyłamywali zamki w drzwiach wejściowych do wnętrza stacji i przy użyciu nożyc owiniętych taśmą izolacyjną do cięcia metalu rozkręcali kadzie transformatora uszkadzając go. 

 

 

Z uwagi na rozszczelnienie przetwornika dochodziło do wycieku oleju. Do procederu przestępczego wykorzystywali pojazd osobowy, którym przemieszczali się z jednego miejsca przestępstwa do drugiego. Samochód został ujawniony i zabezpieczony na terenie gminy Leśna. Podejrzani w trakcie ostatniego „skoku”, który miał miejsce 16 lipca br. na terenie nieczynnej kopalni z wnętrza biurowca dokonali również kradzieży wagi oraz golarki elektrycznej. 
Obaj  mężczyźni już usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem w tym usiłowania jak i  uszkodzenia elementów transformatora, powodując straty sięgające kilkunastu tysięcy złotych. Podejrzani w trakcie przesłuchania od razu przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
Jak zapowiadają funkcjonariusze to nie koniec sprawy i zatrzymań.  Sprawdzane są jeszcze inne miejsca, gdzie dochodziło do podobnych kradzieży oraz w czyje ręce trafiał skradziony łup.
 
asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 INTERIOR

"INTERIOR"

21.09 - 23.09.2020r.

 

Lubań

Wawel

Tenet

"TENET"

22.09 - 24.09.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Chaos

"Chaos auf der Feuerwache"

07 - 09.09.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4100zł 4.5600zł
usd USD 3.6800zł 3.9000zł
czk CZK 0.1640zł 0.1660zł

Kurs z dnia: 2020-09-28

Pogoda

booked.net