9 4Lubańskie Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” otrzymało na uroczystej gali w Zamku Ujazdowskim główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „EDUinspiracje 2019” w kategorii Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży za projekt dla młodzieży pt. „W cieniu legend”.

 

 


„EDUinspiracje” to ogólnopolski konkurs na najbardziej kreatywne i wartościowe projekty edukacyjne zrealizowane z programów dotacyjnych zarządzanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Nonimacje do tegorocznej nagrody „EDUinspiracje 2019” przyznano w 10 kategoriach dla 49 różnych instytucji i organizacji.
Projekt „W cieniu legend”, w ramach którego we wrześniu 2018 odbyło się w Baworowie k. Leśnej międzynarodowe spotkanie młodzieży z lubańskiego Klubu Liderów Młodzieżowych i szkoły Prien ”Žiburio” gimnazija z partnerskiego miasta Prienai na Litwie, okazał się najlepszym przedsięwzięciem polsko-litewskim. W tej samej kategorii nominację otrzymały instytucje i organizacje z Warszawy, Poznania i Zielonej Góry. Spotkanie młodzieży „W cieniu legend” to 6 dni, pełne integracji i intensywnej wspólnej pracy 16-osobowej grupy uczestników z obu krajów, zakończone spektaklem teatru cieni o lokalnych legendach w MDK w Lubaniu dla szkół podstawowych.
Na gali w Warszawie, we wtorek 3 grudnia, nagrodę odebrali przedstawiciele Zarządu „Pogranicza” (Magdalena Guła) oraz Klubu Liderów Młodzieżowych (Kinga Kotlarek, Kornelia Minkiewicz i Eryk Tropiejko).
„Nominacja i nagroda jest tak naprawdę ukoronowaniem dużo większej nagrody i sukcesu, jakim była możliwość realizacji i wzięcia udział w samym projekcie” – ocenia Eryk Tropiejko – uczestnik projektu, absolwent ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu, obecnie student 1. roku Politechniki Wrocławskiej. „Spotkanie oraz współpraca z młodzieżą litewską pozwoliła nam rozwinąć cały wachlarz umiejętności, zdobyć nowe doświadczenia oraz przyjaźnie, które trwają do dzisiaj. Projekt był niesamowity i wiele dla nas znaczył. Przeżyliśmy niezapomniane chwile, która na zawsze zostaną w naszych sercach oraz doświadczenia, które z pewnością wykorzystamy w przyszłości.”

Stowarzyszenie „Pogranicze” zaprasza młodzież ze szkół średnich z Lubania i powiatu lubańskiego do współpracy przy tworzeniu i realizacji kolejnych międzynarodowych oraz lokalnych akcji i projektów.

 

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum
Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”
ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań
tel. 75 721 50 77
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://www.facebook.com/Stowarzyszenie.POGRANICZE
https://www.youtube.com/channel/UCPYtsylPVTDvFS1Fj6AISOg
https://www.instagram.com/klub_liderow_mlodziezowych/

Fot. Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze” w Lubaniu, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 Pan T

"Pan T."

17 - 22.01.2020

 

 

 Bogatynia

Kadr

Nadzwyczajni

"Nadzwyczajni"

26 - 28.01.2020

Lubań

Wawel

Śnieżka

 "Śnieżka i Fantastyczna Siódemka"

24 - 30.01.2020

 

Görlitz

Filmpalast

Choch

 "Die Chochzeit"

22 - 29.01.2020

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.2400zł 4.2500zł
usd USD 3.8250zł 3.8500zł
czk CZK 0.1660zł 0.1690zł

Kurs z dnia: 2020-01-24

Pogoda

booked.net