Niesamowity powrót wydryPo czteromiesięcznej przerwie samiec wydry Yourek dobrowolnie wraca do Görlitzkiego Zoo. Marcowa burza nagle zmieniła życie samca wydry oraz sześciu mieszkających z nim szopów. Drzewo które zawaliło się na ogrodzenie wybiegu, umożliwiło ucieczkę całej siódemce. Podczas gdy szopy pracze przy pomocy pułapek, smakołyków oraz nocnych dyżurów pracowników, po pięciu dniach znów siedziały w wybiegu za naprawionym płotem, samiec wydry urzędował w sąsiednim stawie z łabędziami. Wszelkie próby złapania go zakończyły się fiaskiem.


Staw po krótkim czasie przestał być dla niego atrakcyjny, więc pożegnał się całkowicie z zoo.
Aby wybieg nie pozostał na stałe bez wydr, w ramach europejskiego programu hodowlanego wydr pozyskano rocznego samca „Marka” z warszawskiego zoo, który przeniósł się do Görlitz.
To co wydarzyło się później, jest co najmniej kuriozalne! Niecały tydzień po przyjeździe Marka nagle na stawie wśród ptaków zapanował niepokój: przestraszone wyszły na ląd. Wyraźne wskazywało to na obecność wodnego drapieżnika.
 
Czy to naprawdę mógł być Yourek? Pracownicy zoo zastawili wszystkie dostępne pułapki, po trzech dniach udało się schwytać wydrę. Kontrola mikro-czipa potwierdziła, że to Yourek. W trakcie wędrówek po görlitzkich zbiornikach wodnych stracił na wadze, ale poza tym był zdrowy i radosny.
 
Po tygodniu obserwacji w stacji kwarantanny goście mogą ponownie obserwować
go na wybiegu. Gdzie był i czego doświadczył, pozostaje tajemnicą. Wrócił jednak dobrowolnie. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej….
Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00 

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 

Przerwa

 

Lubań

Wawel

 

Przerwa

 

 

Görlitz

Filmpalast

 

Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4550zł 4.5000zł
usd USD 4.0600zł 4.1700zł
czk CZK 0.1630zł 0.1660zł

Kurs z dnia: 2020-05-26

Pogoda

booked.net