Klub Rodzica 1W połowie lutego, w siedzibie Fundacji „Nasze Dzieci” przy ul. Francuskiej 41, rozpoczął działalność Klub Rodzica. Przedsięwzięcie to część finansowanego przez miasto projektu „Mamy, świadome mamy”. Opracowany przez Fundację „Nasze Dzieci” projekt  powstał w odpowiedzi na ogłoszony przez urząd w listopadzie 2017 roku „Otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu ochrony zdrowia i idei wolontariatu”. Propozycja fundacji to nowoczesne i kompleksowe wsparcie dla młodych rodziców.

Szczególnie świeżo upieczonych matek, przygotowane z uwzględnieniem specyfiki i zróżnicowanych potrzeb rodzin, dlatego został wybrany do realizacji. Zajęcia, które właśnie się rozpoczynają, prowadzone są w dwóch wariantach, podstawowym: Klub Rodzica i specjalistycznym: Terapia z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
Klub Rodzica czyli miejsce, gdzie świeżo upieczeni rodzice mogliby spotykać się z dziećmi lub bez, wymieniać doświadczeniami i korzystać z fachowych porad specjalistów różnych dziedzin po to, aby łatwiej radzić sobie z nową życiową rolą. Utworzenie klubu to finalizacja zainicjowanych w ubiegłym roku przez burmistrza Rafała Gronicza prac urzędu. Finansowane przez miasto spotkania i warsztaty pozwolą mamom/rodzicom dzielić się swoimi umiejętnościami, spostrzeżeniami i wiedzą na tematy związane z wychowaniem dziecka bądź wartymi polecenia rozwiązaniami, metodami lub informacjami np.  o zabawkach wspomagających rozwój dziecka. To także szansa na wsparcie i pomoc innych matek oraz zapraszanych na spotkania specjalistów: położnej, psychologa, pediatry, logopedy etc.
UWAGA ! W tych zajęciach mamom/rodzicom mogą towarzyszyć dzieci do 1 roku życia. Sala jest wyposażona w odpowiedni sprzęt.    
Terapia z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju czyli specjalistyczne usługi terapeutyczne dla najmłodszych mieszkańców miasta - dzieci w wieku od 0 do 3 lat, uwzględniające szczególne potrzeby chorych lub niepełnosprawnych maluchów. To ważna część projektu, która zakłada pomoc i wsparcie dla całej rodziny w zakresie wiedzy o opiece, wychowaniu i postępowaniu z dzieckiem niepełnosprawnym lub dzieckiem, u którego stwierdzono zaburzenia rozwoju np.: psychoruchowego czy emocjonalnego. Zajęcia z udziałem psychologa, neurologopedy, rehabilitanta, pedagoga, specjalistów oligofrenopedagogiki i surdopedagogiki, logopedy i specjalisty wczesnego wspomagania rozwoju to nieoceniona pomoc w przygotowaniu dziecka do wejścia w kolejne etapy życia.    
UWAGA ! Zajęcia prowadzone na wniosek rodziców, na podstawie opinii o potrzebie wczesnego wspomagania lub orzeczenia o niepełnosprawności.
Zajęcia będą odbywać się w siedzibie Fundacji „Nasze Dzieci” przy ul. Francuskiej 41, przez cały rok, głównie w środy, w godzinach od 16.00 do 17.00. O ewentualnych zmianach terminów uczestnicy będą informowani na bieżąco. Ze względu na duże zainteresowanie spotkaniami ze strony rodziców starszych dzieci fundacja przygotowuje propozycję dla nowej grupy rodziców.
ZAPISY: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 511 189 903  
Informacje na www.zgorzelec.eu oraz na http://bit.ly/fbchatka lub http://bit.ly/fbnaszedzieci

UMZ

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5650zł 4.5850zł
usd USD 4,0700zł 4,1000zł
usd CHF 4,4000zł 4,4200zł
usd GBP 5,4900zł 5,5100zł
czk CZK 0.1840zł 0.1860zł

Kurs z dnia: 2022-01-28

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa