Nowe oblicze dworcaNieco ponad pięć lat temu, niedługo po zamknięciu przez PKP dworca kolejowego Zgorzelec Ujazd, burmistrz Rafał Gronicz zaprosił do Zgorzelca przedstawicieli spółki, aby omówić możliwości ponownego udostępnienia dworca podróżnym i stworzenia tam wspólnymi siłami małego centrum przesiadkowego.

 

 

Rozmowy nie były łatwe, ale dzięki dobrej woli obu stron udało się je częściowo doprowadzić do szczęśliwego finału. Częściowo, bo o ile sprawa zagospodarowania budynku dworca nabrała tempa, o tyle sprawa utworzenia na terenie przy dworcu namiastki centrum przesiadkowego wciąż stoi pod znakiem zapytania. Aby je urządzić miasto musiałoby być właścicielem terenu, na którym miałoby powstać, jednak PKP nie ma możliwości oddać  miastu terenu.
Wiosną ubiegłego roku informowaliśmy o uzgodnieniu koncepcji, w oparciu o którą zlecono projekt, a w październiku o podpisaniu przez miasto umowy najmu części powierzchni dworca, którą po modernizacji nieodpłatnie udostępnimy harcerzom na harcówkę. Wczoraj tj. 21.02.2018r. PKP S.A. poinformowała o podpisaniu umowy z firmą Berger Bau Polska Sp. z o.o., która wygrała przetarg na realizację inwestycji.

Renata Burdosz

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4500zł 4.6200zł
usd USD 3.6800zł 3.7000zł
czk CZK 0.1730zł 0.1755zł

Kurs z dnia: 2021-07-23

Pogoda

booked.net