kONCERT W WęglińcuW Węglińcu odbył się (17.12) Koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu. Koncert odbył się z inicjatywy i na zaproszenie Wicestarosty Powiatu Zgorzeleckiego Mariusza Wieczorka. Zgromadziła się liczna publiczność i zarazem prawdziwa wspólnota, złożona z mieszkańców Węglińca, Ruszowa, Czerwonej Wody, Jagodzina, Piasecznej, Starego Węglińca oraz innych miejscowości.

 

 

Koncert składał się z dwóch części: instrumentalnej w wykonaniu uczniów grających na przeróżnych instrumentach oraz wokalnej, z udziałem Chóru Młodzieżowego PSM. Najsłynniejsze polskie piosenki zabrzmiały na akordeonie, flecie, skrzypcach, gitarach, klarnetach i wiolonczeli. Burzę oklasków zebrali najmłodsi muzycy, trio kameralne w składzie: Barbara Białaszczyk (skrzypce), Bartosz Białaszczyk (gitara) oraz Milena Staroń (gitara). Uwagę przykuł występ duetu: Daniel Mickiewicz (skrzypce) i Szymon Rawiak (wiolonczela).

W części wokalnej koncertu wystąpił Chór Młodzieżowy pod dyrekcją Małgorzaty Dudy. Młodzież najpierw zaśpiewała wiązankę na 3-głosowy chór a'capella, a następnie w artystycznych opracowaniach z towarzyszeniem różnych instrumentów (skrzypce, wiolonczela, trąbka, flet, klarnet i pianino). Najbardziej wyczekiwaną częścią koncertu było wspólne śpiewanie pod przewodem Chóru Młodzieżowego. Węgliniecka publiczność śpiewała z wielkim sercem i zapałem!
Koncert poprowadziła Dorota Adaszewska, wicedyrektor zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej. Na pianinie akompaniował Krzysztof Wojnar. Brawa na stojąco zakończyły ten wyjątkowy koncert.
We wspaniałej atmosferze pełnej najpiękniejszych życzeń, przy muzyce, a także słodkim poczęstunku, publiczność i młodzi muzycy mogli razem biesiadować i planować następne koncerty. Muzyka łączy ludzi i nastraja bardzo pozytywnie.

Dorota Adaszewska

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 Siła

"Siła ognia"

26 - 30.06.2020r.

 

Lubań

Wawel

Wierzę
 

"Wierzę w Ciebie"

26.06 - 02.07.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Parasite

"Parasite"

24.06 - 01.07.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4250zł 4.4500zł
usd USD 3.9200zł 3.9900zł
czk CZK 0.1650zł 0.1675zł

Kurs z dnia: 2020-07-03

Pogoda

booked.net