kONCERT W WęglińcuW Węglińcu odbył się (17.12) Koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu. Koncert odbył się z inicjatywy i na zaproszenie Wicestarosty Powiatu Zgorzeleckiego Mariusza Wieczorka. Zgromadziła się liczna publiczność i zarazem prawdziwa wspólnota, złożona z mieszkańców Węglińca, Ruszowa, Czerwonej Wody, Jagodzina, Piasecznej, Starego Węglińca oraz innych miejscowości.

 

 

Koncert składał się z dwóch części: instrumentalnej w wykonaniu uczniów grających na przeróżnych instrumentach oraz wokalnej, z udziałem Chóru Młodzieżowego PSM. Najsłynniejsze polskie piosenki zabrzmiały na akordeonie, flecie, skrzypcach, gitarach, klarnetach i wiolonczeli. Burzę oklasków zebrali najmłodsi muzycy, trio kameralne w składzie: Barbara Białaszczyk (skrzypce), Bartosz Białaszczyk (gitara) oraz Milena Staroń (gitara). Uwagę przykuł występ duetu: Daniel Mickiewicz (skrzypce) i Szymon Rawiak (wiolonczela).

W części wokalnej koncertu wystąpił Chór Młodzieżowy pod dyrekcją Małgorzaty Dudy. Młodzież najpierw zaśpiewała wiązankę na 3-głosowy chór a'capella, a następnie w artystycznych opracowaniach z towarzyszeniem różnych instrumentów (skrzypce, wiolonczela, trąbka, flet, klarnet i pianino). Najbardziej wyczekiwaną częścią koncertu było wspólne śpiewanie pod przewodem Chóru Młodzieżowego. Węgliniecka publiczność śpiewała z wielkim sercem i zapałem!
Koncert poprowadziła Dorota Adaszewska, wicedyrektor zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej. Na pianinie akompaniował Krzysztof Wojnar. Brawa na stojąco zakończyły ten wyjątkowy koncert.
We wspaniałej atmosferze pełnej najpiękniejszych życzeń, przy muzyce, a także słodkim poczęstunku, publiczność i młodzi muzycy mogli razem biesiadować i planować następne koncerty. Muzyka łączy ludzi i nastraja bardzo pozytywnie.

Dorota Adaszewska

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 

Przerwa

 

Lubań

Wawel

 

Przerwa

 

 

Görlitz

Filmpalast

 

Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4500zł 4.4700zł
usd USD 4.0010zł 4.0900zł
czk CZK 0.1630zł 0.1660zł

Kurs z dnia: 2020-06-01

Pogoda

booked.net