Zajęcia z mistrzamiSystematyczna praca ucznia podczas planowych lekcji z własnym nauczycielem -mistrzem to podstawa kształcenia muzycznego w zgorzeleckiej Szkole Muzycznej. Jednak nie ma nic bardziej inspirującego, jak bezpośrednie spotkanie z profesorem, doświadczonym muzykiem i specjalistą o największym autorytecie! Dlatego w listopadzie odbyło się aż pięć różnych warsztatów i szkoleń w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu.

 


Warsztaty fletowe pt. Rozwijanie techniki fletowej na przykładzie wybranych utworów dla uczniów i nauczycieli PSM poprowadził (14.11) Seweryn Zapłatyński-utalentowany flecista Filharmonii Narodowej w Warszawie. Natomiast 15 listopada cała kadra pedagogiczna szkoliła się w temacie: Przeciwdziałanie uzależnieniom i przemocy w rodzinie. Wykład i warsztaty poprowadziła Małgorzata Szafirska.
17 listopada odbyły się warsztaty fortepianowe pt. Dynamiczne i kolorystyczne kształtowanie głosów dla uczniów i nauczycieli PSM, które poprowadziła wrocławska pianistka prof. Helena Furmanowicz- Kurzyńska. 20 listopada pilnie pracowali zgorzeleccy akordeoniści pod czujnym okiem dr. Rafała Łuca. Ten wrocławski muzyk poprowadził warsztaty akordeonowe pt. Rola prowadzenia miecha w kształtowaniu dźwięku. 23 listopada warsztaty z kształcenia słuchu dla uczniów szkoły I stopnia poprowadziła Małgorzata Stępień, doświadczony pedagog wrocławski.
Wszystkie warsztaty instrumentalne polegały na prowadzeniu indywidualnych lekcji otwartych, dostępnych dla uczniów, nauczycieli, a także zainteresowanych rodziców i innych obserwatorów. Zgromadziły najbardziej zaangażowanych uczniów PSM i dały im dużo wskazówek oraz motywacji do dalszej pracy.
Możliwość nauki od najlepszych, uznanych autorytetów danego instrumentu jest bardzo cenną formą kształcenia muzycznego w zgorzeleckiej Szkole Muzycznej.

Dorota Adaszewska

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 turu

"Turu. W pogoni za sławą"

07 - 09.08.2020r.

 

Lubań

Wawel

Scooby

"Scooby - Doo!"

7 - 13.08.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Max

"Max und die Wilde 7"

06 - 12.08.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.3500zł 4.4200zł
usd USD 3.8400zł 3.9100zł
czk CZK 0.1660zł 0.1685zł

Kurs z dnia: 2020-08-07

Pogoda

booked.net