remontDobiega końca remont korony zgorzeleckiego cmentarza wojskowego. Na jego wykonanie miasto otrzymało 60 tys. zł dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pieniądze pochodzą z Funduszu Promocji Kultury i stanowią jedną trzecią całkowitego kosztu remontu, który wyniósł blisko 180 tys. zł.

 


Wykonane w ramach zamówienia prace remontowe polegały na wymianie nawierzchni i zwężeniu do szerokości 2 m utwardzonego szczytu korony cmentarza. Obejmowały też oczyszczenie i ponowne ustawienie na koronie bloków piaskowcowych upamiętniających nazwy jednostek wojskowych, w szeregach których walczyli pochowani na cmentarzu żołnierze. W ramach prac wykonawca urządził także trawniki.
Prace naprawcze i remontowe na cmentarzu wojennym prowadzone są od wielu lat. Zgorzeleckie samorządy finansowały je ze środków własnych oraz pieniędzmi pochodzącymi od Wojewody Dolnośląskiego i od Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Wsparcia samorządowi udziela też Społeczny Komitet Ochrony Miejsc Pamięci Narodowej w Zgorzelcu.

Renata Burdosz

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4500zł 4.6200zł
usd USD 3.6800zł 3.7000zł
czk CZK 0.1730zł 0.1755zł

Kurs z dnia: 2021-07-23

Pogoda

booked.net