trzymajPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgorzelcu mając na uwadze trwałe kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad zbilansowanej diety i aktywności fizycznej corocznie organizuje szkolenie dla koordynatorów i realizatorów programu „ Trzymaj Formę” powiatu zgorzeleckiego.

 

Przy wsparciu finansowym Starosty Zgorzeleckiego i Burmistrza Miasta Zgorzelec uczestnicy szkolenia mieli okazję wymienić się doświadczeniami oraz poznać najnowsze newsy nt. długotrwałych chorób o podłożu trudnym do zdiagnozowania, które mogą mieć swoją przyczynę w nietolerancjach pokarmowych.
Izabela Potrzebowska- Kniaziuk, dyplomowana specjalistka ds. żywienia oraz psychodietetyk niesłychanie obrazowo przedstawiła wpływ żywienia na zdrowie. Podreśliła, że dolegliwości tarczycy, depresja, choroby autoimmunologiczne i wiele innych nie są kojarzone z nieprawidłowym żywieniem. Wielu z nas ma problemy ze zmotywowaniem się do podjęcia aktywności fizycznej, tymczasem na większość chorób najlepszym lekarstwem jest ruch. Przykłady modelowych działań przedstawili uczniowie z dwóch szkół powiatu zgorzeleckiego: Szkoła Podstawowa w Porajowie oraz Szkoła Podstawowa w Zawidowie. Uczniowie tych szkół zaprezentowali działania, które wcześniej były realizowane w placówkach.
Urozmaiceniem dla uczestników była degustacja zdrowej żywności, szczegółowo opisana pod kątem składu produktów użytych w przekąskach a niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

G. Niedziela

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 turu

"Turu. W pogoni za sławą"

07 - 13.08.2020r.

 

Lubań

Wawel

Scooby

"Scooby - Doo!"

7 - 13.08.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Max

"Max und die Wilde 7"

06 - 12.08.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.3500zł 4.4200zł
usd USD 3.8400zł 3.9100zł
czk CZK 0.1660zł 0.1685zł

Kurs z dnia: 2020-08-11

Pogoda

booked.net