trzymajPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgorzelcu mając na uwadze trwałe kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad zbilansowanej diety i aktywności fizycznej corocznie organizuje szkolenie dla koordynatorów i realizatorów programu „ Trzymaj Formę” powiatu zgorzeleckiego.

 

Przy wsparciu finansowym Starosty Zgorzeleckiego i Burmistrza Miasta Zgorzelec uczestnicy szkolenia mieli okazję wymienić się doświadczeniami oraz poznać najnowsze newsy nt. długotrwałych chorób o podłożu trudnym do zdiagnozowania, które mogą mieć swoją przyczynę w nietolerancjach pokarmowych.
Izabela Potrzebowska- Kniaziuk, dyplomowana specjalistka ds. żywienia oraz psychodietetyk niesłychanie obrazowo przedstawiła wpływ żywienia na zdrowie. Podreśliła, że dolegliwości tarczycy, depresja, choroby autoimmunologiczne i wiele innych nie są kojarzone z nieprawidłowym żywieniem. Wielu z nas ma problemy ze zmotywowaniem się do podjęcia aktywności fizycznej, tymczasem na większość chorób najlepszym lekarstwem jest ruch. Przykłady modelowych działań przedstawili uczniowie z dwóch szkół powiatu zgorzeleckiego: Szkoła Podstawowa w Porajowie oraz Szkoła Podstawowa w Zawidowie. Uczniowie tych szkół zaprezentowali działania, które wcześniej były realizowane w placówkach.
Urozmaiceniem dla uczestników była degustacja zdrowej żywności, szczegółowo opisana pod kątem składu produktów użytych w przekąskach a niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

G. Niedziela

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 

Przerwa

 

Lubań

Wawel

 

Przerwa

 

 

Görlitz

Filmpalast

 

Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5400zł 4.5500zł
usd USD 4.1600zł 4.2000zł
czk CZK 0.1660zł 0.1690zł

Kurs z dnia: 2020-04-10

Pogoda

booked.net