Innowacyjnie 1Zakończyła się realizacja projektu, który miał na celu pozyskanie środków na zakup nowoczesnego sprzętu do pracowni matematyczno-przyrodniczych i cyfrowych wraz z działaniami termomodernizacyjnymi budynku LO. Inicjatywa nauczycieli uzyskała wsparcie Starostwa Powiatowego, zwłaszcza Wydziału Inwestycji i Drogownictwa oraz Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.

 


Projekt złożony został w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego i zaakceptowany 27.10.2016 r., w ramach środków finansowych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Uczniowie i nauczyciele najbardziej cieszą się z zainstalowanej bezprzewodowej sieci komputerowej LAN oraz z narzędzia do spotkań on-line i konferencji internetowych – WEBEX. Projekt objął doposażenie 9 gabinetów w sprzęt multimedialny i komputerowy. Zestawy multimedialne składają się z komputera, projektora, tablicy multimedialnej, wizualizera i głośników. Powstała także najnowocześniejsza w powiecie pracownia komputerowa z 20 zestawami komputerowymi oraz nowoczesną serwerownią.
W ramach projektu dokonano także wymiany pieców gazowych na 3 pompy ciepła. W projekcie uwzględniono również potrzeby uczniów niepełnosprawnych, czego przykładem jest zakupienie schodołazu gąsienicowego T9 oraz stworzenie stanowiska pracy z całym nowoczesnym zestawem multimedialnym.
Prace instalacyjne dotyczące realizacji innowacyjnych działań, zmierzających do poprawy warunków nauczania w zakresie zajęć matematyczno-przyrodniczych i cyfrowych prowadzone były w okresie wakacji, a także w systemie sobotnio-niedzielnym, tak aby nie zakłócać procesu dydaktycznego. Pomysłodawcą projektu i osobą dbającą o kompletną i rzetelną realizację był Paweł Pilczuk informatyk szkoły i administrator sieci, a także zawsze wspierający w działaniach pracownicy Starostwa Powiatowego.
Wspólne działania i zaangażowanie doskonale wpasowują się w wyznaczone kierunki polityki oświatowej państwa wyznaczone na rok szkolny 2017/2018, gdzie głównymi wytycznymi jest podniesienie jakości edukacji matematycznej, przyrodniczej
i informatycznej.
Dziękujemy w imieniu uczniów wszystkim pomysłodawcom, wykonawcom i niezawodnym pracownikom szkoły.

LO im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 

Przerwa

 

Lubań

Wawel

 

Przerwa

 

 

Görlitz

Filmpalast

 

Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4400zł 4.4600zł
usd USD 4.0000zł 4.0800zł
czk CZK 0.1630zł 0.1660zł

Kurs z dnia: 2020-05-29

Pogoda

booked.net