Innowacyjnie 1Zakończyła się realizacja projektu, który miał na celu pozyskanie środków na zakup nowoczesnego sprzętu do pracowni matematyczno-przyrodniczych i cyfrowych wraz z działaniami termomodernizacyjnymi budynku LO. Inicjatywa nauczycieli uzyskała wsparcie Starostwa Powiatowego, zwłaszcza Wydziału Inwestycji i Drogownictwa oraz Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.

 


Projekt złożony został w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego i zaakceptowany 27.10.2016 r., w ramach środków finansowych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Uczniowie i nauczyciele najbardziej cieszą się z zainstalowanej bezprzewodowej sieci komputerowej LAN oraz z narzędzia do spotkań on-line i konferencji internetowych – WEBEX. Projekt objął doposażenie 9 gabinetów w sprzęt multimedialny i komputerowy. Zestawy multimedialne składają się z komputera, projektora, tablicy multimedialnej, wizualizera i głośników. Powstała także najnowocześniejsza w powiecie pracownia komputerowa z 20 zestawami komputerowymi oraz nowoczesną serwerownią.
W ramach projektu dokonano także wymiany pieców gazowych na 3 pompy ciepła. W projekcie uwzględniono również potrzeby uczniów niepełnosprawnych, czego przykładem jest zakupienie schodołazu gąsienicowego T9 oraz stworzenie stanowiska pracy z całym nowoczesnym zestawem multimedialnym.
Prace instalacyjne dotyczące realizacji innowacyjnych działań, zmierzających do poprawy warunków nauczania w zakresie zajęć matematyczno-przyrodniczych i cyfrowych prowadzone były w okresie wakacji, a także w systemie sobotnio-niedzielnym, tak aby nie zakłócać procesu dydaktycznego. Pomysłodawcą projektu i osobą dbającą o kompletną i rzetelną realizację był Paweł Pilczuk informatyk szkoły i administrator sieci, a także zawsze wspierający w działaniach pracownicy Starostwa Powiatowego.
Wspólne działania i zaangażowanie doskonale wpasowują się w wyznaczone kierunki polityki oświatowej państwa wyznaczone na rok szkolny 2017/2018, gdzie głównymi wytycznymi jest podniesienie jakości edukacji matematycznej, przyrodniczej
i informatycznej.
Dziękujemy w imieniu uczniów wszystkim pomysłodawcom, wykonawcom i niezawodnym pracownikom szkoły.

LO im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 turu

"Turu. W pogoni za sławą"

07 - 09.08.2020r.

 

Lubań

Wawel

Scooby

"Scooby - Doo!"

7 - 13.08.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Max

"Max und die Wilde 7"

06 - 12.08.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.3500zł 4.4200zł
usd USD 3.8400zł 3.9100zł
czk CZK 0.1660zł 0.1685zł

Kurs z dnia: 2020-08-07

Pogoda

booked.net