Miasto dzieci 2018Stowarzyszenie Meetingpoint Music Messiaen zaprasza na pierwsze spotkanie informacyjne dotyczące projektu Miasto Dzieci 2018, które odbędzie się 4 grudnia 2017 o godz. 17:00 w Miejskim Domu Kultury (Parkowa 1, Zgorzelec). Podczas spotkania organizatorzy przedstawią zainteresowanym założenia oraz cele projektu. Na koniec spotkania zaplanowany jest także czas na dyskusję z przybyłymi gośćmi.

 

Polsko-niemieckie Miasto Dzieci odbywa się co dwa lata na przemian w Görlitz i Zgorzelcu.
To wyjątkowe miasto jest administrowane i w pełni urządzone przez dzieci w wieku od 7 do 14 lat. W roku 2018 Miasto Dzieci „nasze miasto - unsere stadt” odbędzie się od 3 do 12 lipca w Zgorzelcu.
Miasto Dzieci nie może istnieć bez wsparcia osób dorosłych. Poszukiwane są firmy,
organizacje, osoby prywatne, które miałaby ochotę przygotować dla dzieci „oferty pracy”.
Nieważne, czy szewc, piekarz, policjant, malarz, księgowy – wszystkie zawody są mile
widziane. Ponadto poszukiwane są zainteresowane osoby, którzy chciałyby przyłączyć się do zespołu organizacyjnego. Wszystkich chętnych do zaangażowania się w projekcie stowarzyszenie serdecznie zaprasza na grudniowe spotkanie.
Osoba do kontaktu: Anna Cabab Meetingpoint Music Messiaen e.V. (Koordynator projektu 2018)

Młodzi-kreatywni poszukiwani do projektu Miasta Dzieci!
Stowarzyszenie Meetingpoint Music Messiaen ogłasza nabór do nietypowego projektu graficznego. Poszukiwane są młode osoby z Polski i Niemiec, które brały udział w jednej z poprzednich edycji letniego projektu Miasto Dzieci „nasze miasto-unsere stadt”. Uczestnicy projektu będą mogli poznać tajniki pracy grafika i pod okiem Sebastiana Hänela z pracowni druku w Görlitz zaprojektować plakat oraz ulotkę nadchodzącej edycji Miasta Dzieci Görlitz-Zgorzelec. Owoce pracy młodych ludzi będą widoczne latem w całym Görlitz i Zgorzelcu, stając się oficjalnym materiałem promocyjnym 8. edycji Miasta Dzieci „nasze miasto-unsere stadt”.
Pierwsze spotkanie dotyczące projektu odbędzie się 13 grudnia 2017 r. o godz. 17.00 w pracowni druku (Druck- und Buchwerkstatt) przy ulicy Landskronstrasse 49 w Görlitz. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Pauline Voigt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Osoba do kontaktu: Pauline Voigt Meetingpoint Music Messiaen e.V. (Koordynator projektu 2018)

Informacje o projekcie:
Miasto Dzieci jest edukacyjnym projektem wielkoformatowym, którego celem jest wzmocnienie udziału dzieci w życiu społecznym i politycznym. Miasto Dzieci „nasze miasto – unsere stadt” zostało stworzone na kształt innych podobnych projektów (Mini-München, Heidel-york). Jednocześnie staraliśmy się uwzględnić wyjątkowe położenie geograficzne Görlitz i Zgorzelca i zaprosić do udziału dzieci, firmy, opiekunów z Polski i Niemiec.
Projekt w formie zabawy umożliwia dzieciom lepsze zrozumienie codziennego życia dorosłych. Kompleksowy świat, stworzony na potrzeby gry, przybliża trudne procesy polityczne (wybory, demokracja, rada lokalna), zależności rynkowe (inflacja, bezrobocie, podaż i popyt) i pozwala najmłodszym na zdobycie pierwszych doświadczeń w dorosłym życiu.
Dorośli biorący udział w projekcie zachęcają dzieci do udział w życiu publicznym miasta i przejmowania odpowiedzialności. Naszym celem jest przede wszystkim przybliżenie dzieciom procesów politycznych i informowanie o ich prawach.
Meetingpoint Music Messiaen e.V.

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 turu

"Turu. W pogoni za sławą"

07 - 13.08.2020r.

 

Lubań

Wawel

Scooby

"Scooby - Doo!"

7 - 13.08.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Max

"Max und die Wilde 7"

06 - 12.08.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.3500zł 4.4200zł
usd USD 3.8400zł 3.9100zł
czk CZK 0.1660zł 0.1685zł

Kurs z dnia: 2020-08-11

Pogoda

booked.net