Miasto dzieci 2018Stowarzyszenie Meetingpoint Music Messiaen zaprasza na pierwsze spotkanie informacyjne dotyczące projektu Miasto Dzieci 2018, które odbędzie się 4 grudnia 2017 o godz. 17:00 w Miejskim Domu Kultury (Parkowa 1, Zgorzelec). Podczas spotkania organizatorzy przedstawią zainteresowanym założenia oraz cele projektu. Na koniec spotkania zaplanowany jest także czas na dyskusję z przybyłymi gośćmi.

 

Polsko-niemieckie Miasto Dzieci odbywa się co dwa lata na przemian w Görlitz i Zgorzelcu.
To wyjątkowe miasto jest administrowane i w pełni urządzone przez dzieci w wieku od 7 do 14 lat. W roku 2018 Miasto Dzieci „nasze miasto - unsere stadt” odbędzie się od 3 do 12 lipca w Zgorzelcu.
Miasto Dzieci nie może istnieć bez wsparcia osób dorosłych. Poszukiwane są firmy,
organizacje, osoby prywatne, które miałaby ochotę przygotować dla dzieci „oferty pracy”.
Nieważne, czy szewc, piekarz, policjant, malarz, księgowy – wszystkie zawody są mile
widziane. Ponadto poszukiwane są zainteresowane osoby, którzy chciałyby przyłączyć się do zespołu organizacyjnego. Wszystkich chętnych do zaangażowania się w projekcie stowarzyszenie serdecznie zaprasza na grudniowe spotkanie.
Osoba do kontaktu: Anna Cabab Meetingpoint Music Messiaen e.V. (Koordynator projektu 2018)

Młodzi-kreatywni poszukiwani do projektu Miasta Dzieci!
Stowarzyszenie Meetingpoint Music Messiaen ogłasza nabór do nietypowego projektu graficznego. Poszukiwane są młode osoby z Polski i Niemiec, które brały udział w jednej z poprzednich edycji letniego projektu Miasto Dzieci „nasze miasto-unsere stadt”. Uczestnicy projektu będą mogli poznać tajniki pracy grafika i pod okiem Sebastiana Hänela z pracowni druku w Görlitz zaprojektować plakat oraz ulotkę nadchodzącej edycji Miasta Dzieci Görlitz-Zgorzelec. Owoce pracy młodych ludzi będą widoczne latem w całym Görlitz i Zgorzelcu, stając się oficjalnym materiałem promocyjnym 8. edycji Miasta Dzieci „nasze miasto-unsere stadt”.
Pierwsze spotkanie dotyczące projektu odbędzie się 13 grudnia 2017 r. o godz. 17.00 w pracowni druku (Druck- und Buchwerkstatt) przy ulicy Landskronstrasse 49 w Görlitz. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z Pauline Voigt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Osoba do kontaktu: Pauline Voigt Meetingpoint Music Messiaen e.V. (Koordynator projektu 2018)

Informacje o projekcie:
Miasto Dzieci jest edukacyjnym projektem wielkoformatowym, którego celem jest wzmocnienie udziału dzieci w życiu społecznym i politycznym. Miasto Dzieci „nasze miasto – unsere stadt” zostało stworzone na kształt innych podobnych projektów (Mini-München, Heidel-york). Jednocześnie staraliśmy się uwzględnić wyjątkowe położenie geograficzne Görlitz i Zgorzelca i zaprosić do udziału dzieci, firmy, opiekunów z Polski i Niemiec.
Projekt w formie zabawy umożliwia dzieciom lepsze zrozumienie codziennego życia dorosłych. Kompleksowy świat, stworzony na potrzeby gry, przybliża trudne procesy polityczne (wybory, demokracja, rada lokalna), zależności rynkowe (inflacja, bezrobocie, podaż i popyt) i pozwala najmłodszym na zdobycie pierwszych doświadczeń w dorosłym życiu.
Dorośli biorący udział w projekcie zachęcają dzieci do udział w życiu publicznym miasta i przejmowania odpowiedzialności. Naszym celem jest przede wszystkim przybliżenie dzieciom procesów politycznych i informowanie o ich prawach.
Meetingpoint Music Messiaen e.V.

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 

Przerwa

 

Lubań

Wawel

 

Przerwa

 

 

Görlitz

Filmpalast

 

Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5100zł 4.5250zł
usd USD 4.1400zł 4.1800zł
czk CZK 0.1640zł 0.1660zł

Kurs z dnia: 2020-05-25

Pogoda

booked.net