Włącz myślenie 3Zespół Szkół Ponadpodstawowych wraz z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Zgorzelcu zorganizowali działania edukacyjno-informacyjne na terenie szkoły z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Scenariusz Doroty Kołodzińskiej pt.” Telewizja Plucko” w wykonaniu uczniów klasy I TGE i II TB zrobił na publiczności niezłe wrażenie.

 


Pomysł zrobienia sondy wśród młodzieży i pokazania odbiorcom był trafiony w dziesiątkę. Młodzież oceniła ostrzeżenia na paczkach papierosów bardzo negatywnie i stwierdziła, że nie robią na nich żadnego wrażenia. Ponadto palą papierosy od wielu lat i ciężko jest z nich zrezygnować. Akcja przebiegała na wielu płaszczyznach aby zachęcić palaczy papierosów do rzucenia nałogu.
Nie zabrakło elementów naukowych w postaci eksperymentu np., Co zawiera papieros?, i elementów humorystycznych takich jak kabaret przedstawiający dwóch przyjaciół: palacza i pecika.
Spoty, filmy, reportaże dr Zdrówko, piosenka o rzucaniu palenia pozwoliły ocenić widzom jak bardzo źle wpływają wypalane papierosy na zdrowie. Wszyscy uzależnieni od tytoniu mogli sprawdzić poziom swojego uzależnienia w badaniach smokerlyzerem i otrzymać podpowiedź jak zerwać z nałogiem. Uczniowie w tym dniu zamiast papierosa otrzymali warzywa , które z pewnością będą alternatywą dla papierosów.
Dyrektor szkoły w podsumowaniu akcji sugerował włączenie myślenia u wszystkich , którzy wyciągają rękę po papierosa.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgorzelcu dziękuje Dyrekcji szkoły, pani Dorocie Kołodzińskiej za współpracę i możliwość podjęcia wspólnych działań.

G. Niedziela

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 Siła

"Siła ognia"

26 - 30.06.2020r.

 

Lubań

Wawel

Wierzę
 

"Wierzę w Ciebie"

26.06 - 02.07.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Parasite

"Parasite"

24.06 - 01.07.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4250zł 4.4500zł
usd USD 3.9200zł 3.9900zł
czk CZK 0.1650zł 0.1675zł

Kurs z dnia: 2020-07-03

Pogoda

booked.net