Włącz myślenie 3Zespół Szkół Ponadpodstawowych wraz z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Zgorzelcu zorganizowali działania edukacyjno-informacyjne na terenie szkoły z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Scenariusz Doroty Kołodzińskiej pt.” Telewizja Plucko” w wykonaniu uczniów klasy I TGE i II TB zrobił na publiczności niezłe wrażenie.

 


Pomysł zrobienia sondy wśród młodzieży i pokazania odbiorcom był trafiony w dziesiątkę. Młodzież oceniła ostrzeżenia na paczkach papierosów bardzo negatywnie i stwierdziła, że nie robią na nich żadnego wrażenia. Ponadto palą papierosy od wielu lat i ciężko jest z nich zrezygnować. Akcja przebiegała na wielu płaszczyznach aby zachęcić palaczy papierosów do rzucenia nałogu.
Nie zabrakło elementów naukowych w postaci eksperymentu np., Co zawiera papieros?, i elementów humorystycznych takich jak kabaret przedstawiający dwóch przyjaciół: palacza i pecika.
Spoty, filmy, reportaże dr Zdrówko, piosenka o rzucaniu palenia pozwoliły ocenić widzom jak bardzo źle wpływają wypalane papierosy na zdrowie. Wszyscy uzależnieni od tytoniu mogli sprawdzić poziom swojego uzależnienia w badaniach smokerlyzerem i otrzymać podpowiedź jak zerwać z nałogiem. Uczniowie w tym dniu zamiast papierosa otrzymali warzywa , które z pewnością będą alternatywą dla papierosów.
Dyrektor szkoły w podsumowaniu akcji sugerował włączenie myślenia u wszystkich , którzy wyciągają rękę po papierosa.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgorzelcu dziękuje Dyrekcji szkoły, pani Dorocie Kołodzińskiej za współpracę i możliwość podjęcia wspólnych działań.

G. Niedziela

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4500zł 4.6200zł
usd USD 3.6800zł 3.7000zł
czk CZK 0.1730zł 0.1755zł

Kurs z dnia: 2021-07-23

Pogoda

booked.net