Premiera na nowe ćwierćwieczeZ okazji jubileuszu 25-lecia Dziecięcego Teatru Baśni, podopieczni Doroty Baranowskiej zapraszają na premierę przedstawienia pt. „Wielka podróż”. Będzie je można zobaczyć po raz pierwszy 24 listopada o godz. 18 na scenie Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu, przy ul. Parkowej 1, w ramach trwających właśnie Zgorzeleckich Spotkań z Teatrem. Wstęp na premierę – bezpłatny!

 

 

Premiera na nowe ćwierćwiecze 2Dziecięcy Teatr Baśni to grupa fantastycznych młodych aktorów, którzy spotykają się i bawią teatrem w ramach popołudniowych zajęć pozaszkolnych w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. I choć trwało to jak przysłowiowe mgnienie oka, od zawiązania się grupy mija właśnie 25 lat.
Dziecięcy Teatr Baśni założyła w 1992 roku Alicja Stankiewicz. Po niej opiekę nad teatrem objęła Hanna Kustosz. Od 2010 roku teatr prowadzi Dorota Baranowska.
Przez cały ten czas przez garderoby, kulisy i scenę MDK przewinęło się kilkuset młodych wychowanków Dziecięcego Teatru Baśni, a widzowie mogli oglądać kilkanaście premier.

 

 

 

 

SupermenkaSupermenka
Zapraszamy na opowieść o kilku latach życia współczesnej Polki. Kobiety wykształconej, inteligentnej, błyskotliwej i pracowitej. Matki, żony, córki, pracownika, pracodawcy, kobiety szczęśliwej i nieszczęśliwej, zakochanej i samotnej, spełnionej i zdesperowanej. 90 minut na pokazanie takiego bogactwa doświadczeń to bardzo mało. Chyba, że na scenie widzimy znakomitą aktorkę Jowitę Budnik, znaną z „Placu Zbawiciela”, „Nikifora”, „Jezioraka” , „Papuszy”, „Na dobre i na złe” oraz „M jak miłość”, nagradzaną za główne role Złotymi Lwami i Orłem – Polską Nagrodą Filmową.
W „Supermence” jak w życiu, dramat miesza się z komedią, ironia z życzliwością, filozofia z banałem a śmiech następuje po łzach i wściekłości. „Supermenka” to opowieść inteligentna, więc podobnie jak w życiu inteligentnego człowieka, nie ma w niej czasu na nudę.

wykonanie: Jowita Budnik
autorka: Dorota Macieja
reżyseria: Jerzy Gudejko
scenografia: Krzysztof Kelm
kostiumy: Grażyna Gudejko
niedziela, 26 listopada, godz. 18
MDK Zgorzelec

Janusz Pawul

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 Tu i teraz

"Tu i teraz"

24 - 26.07.2020r.

 

Lubań

Wawel

turu
 

"Turu. W pogoni za sławą"

17 - 30.07.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Lassie

"Lassie"

28 - 29.07.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4100zł 4.4550zł
usd USD 3.9600zł 3.9800zł
czk CZK 0.1660zł 0.1680zł

Kurs z dnia: 2020-07-09

Pogoda

booked.net